Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фронтерата бая здрава май!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фронтерата бая здрава май!

    Вчера севтосах Фронтерата в едно ПТП в Дупница - по двулентовия път на влизане от Самоков един македонец с някакъв по-новичък Голф си кара отляво и в момента в който се изравняваме рязко завива надясно пред мен към Яхиново. АБС-а изтрака, но не успях да го избегна и му влязох в дясната предна врата и калника. Човека изскочи и вика "аз съм виновен - Джипиеса каза завий надясно..., но на тебе нищо ти няма", като му гледах смачканата врата и калника реших, че ме успокоява, но щом излязох гледам наистина само леко ожулена предна броня на ъгъла и две-три малки драскотини по веждата на калника - деформации никакви! Съжалих го и се отказах да викаме КАТ, забърсах със сняг деругите и те изчезнаха почти напълно - все едно нищо не се е случило! За първи път мачкам друга кола без никакви последствия за мен - явно Фронтерата си е доста здрава или пък съм го целнал много удачно за мен!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    От: Фронтерата бая здрава май!

    Скоро и пали съединитела,са краш тестове и правиш,какво става?

    Коментар


    • #3
      От: Фронтерата бая здрава май!

      Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
      Скоро и пали съединитела,са краш тестове и правиш,какво става?
      Уво!
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #4
        От: Фронтерата бая здрава май!

        Бил е малкия дявол, майната му на ламарините, по-важното е да си жив и здрав!

        п.с. Фронтерата е от последните джипове с рама и е наистина сравнително здрава, но това не трябва в никой случай да създава илюзията, че си защитен на пътя повече...

        Коментар


        • #5
          От: Фронтерата бая здрава май!

          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
          Бил е малкия дявол, майната му на ламарините, по-важното е да си жив и здрав!

          п.с. Фронтерата е от последните джипове с рама и е наистина сравнително здрава, но това не трябва в никой случай да създава илюзията, че си защитен на пътя повече...
          Да, доста късметлийски мина всичко, при такива безумни ситуации нищо не можеш да направиш! Ако се беше смачкала колата сигурно щях да я продавам, а още ми е на сърце!
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • #6
            От: Фронтерата бая здрава май!

            Дано не съм прав, ама свидетели имаш ли? Щото сега спокойно може да измисли друга версия и с някой кошаревски свидетел да каже, че си го намелил и си избягал.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              От: Фронтерата бая здрава май!

              По-принцип всичко е възможно! Нямам свидетели, колата беше от Скопие, но как ще докаже, че аз имам нещо общо със случая - дори да има видеорегистратор, удара е отстрани във вратата, пък и там ще стане ясна цялата ситуация?! Хората бяха наплашени и объркани, явно не познаваха града и не ми се вярва да сътворят такъв пъклен план - пък и нали Боко реши, че вече сме братя?!
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #8
                От: Фронтерата бая здрава май!

                Не ти се вярва ли?! Ми примерно за да си вземе парите от застраховката. Дано да не се случи, но на мен ми се случи съвсем наскоро и въпреки, че доказах, че не е имало инцидент в резултат останах без работа. Не, че ми дреме де. имам си работа вкъщи и отпуската ми е добре дошла, ама можеше да има доста неприятни последствия ако не си бях направил труда да нащракам снимки.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  От: Фронтерата бая здрава май!

                  Така или иначе вече нищо не мога да променя - за момента съм доволен, че се измъкнах невредим от този опит да ми се потроши колата!
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фронтерата бая здрава май!

                    Преди години със старата Фронтера и аз "тунинговах" по подобен начин един пирдопски ли, златишки ли беше Гоуф 3. Карах си бавничко зад МОЛ Сердика по Позитано и се оглеждах за място за паркиране (беше затворен паркинга по незнайни причини) и някакъв юнак решил, че може да се шмугне отляво пред мен. Обаче както си зяпах и понастъпих газта и Фронтерата взе, че спря. Помислих, че съм ударил някоя кашпа или паркинг колче. ама като погледнах напред и видях само тавана на някаквв кола пред мен. Изобщо не го бях забелязал, та вината беше колкото негова, толкова и моя, но аз все пак бях дясностоящ. Та така, Гоуфо беше с две хлътнали врати и колонка една педя навътре, на Фронтерата само се беше ожулила боята на бронята и мигача беше леко пострадал ....
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фронтерата бая здрава май!

                      След такъв удар много хора не обръщат внимание на търкащата във бронята тръбичка на климатика, и на пролет ревът.
                      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                      Коментар


                      • #12
                        От: Фронтерата бая здрава май!

                        Чак сега огледах внимателно всичко отвътре и отвън - няма никакви деформации по ламарините, тръбичките на климатика си минават както трябва. Има само драскотини по веждата на калника които обработих с полирпаста и намаляха значително!
                        Honda XL600LM, 1987
                        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X