Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся фрезист за челосване на голям детайл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся фрезист за челосване на голям детайл

    Здравейте,

    Започвам базова рамка за CNC рутер от заварени профили. Дебелина на стената е 4 мм.
    Има ли начин да се челоса повърхността на профилите под релсите, при готова конструкция?
    Тоест има ли някой фреза за големи детайли?
    Размерът на рамката засега е: 1520х938х280мм. Тегло 100кг.
    Ако не, то тогава по отделно всеки от двата профила (1520х100х50мм).
    Пък после ще се мъча да ги напасвам в една равнина. Което е по-лошия вариант, т.к след заварките ще има измятане, усуквания заради остатъчни напрежения, грешки в равнините и т.н.

    Не е нужно супер прецизно фрезоване. Поне до 1-2 десети. След това ще ги шабровам ръчно.

    Поздрави !
    Иван (0888 66 43 65)
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ramka1.jpg
Прегледи:2
Размер:163.0 КБ
ID:6154044

  • #2
    От: Търся фрезист за челосване на голям детайл

    В крайна сметка, заради измятанията и бъдещи деформации поради напрежения при заварките реших да се намаля височината на рамката и върху горните два профила да се поставя още два, които да са свързани към заварената конструкция с дебели планки от двете страни които позволяват леки регулировки до няколко мм във височина. Върху тези профили ще са релсите ( с регулировка по-хоризонтала). Целта е да се отдели вече напаснития рутер от заваръчната конструкция и да могат да се правят регулировки при пренасяния и т.н.

    Така, че питането за челосването пак си остава. Само, че за 2 профила с дължина около 1500 мм.

    Коментар


    • #3
      От: Търся фрезист за челосване на голям детайл

      Това не го ли занесеш някъде да ти го отлеят от чугун, има голяма вероятност само да се мъчиш и накрая пак нищо да не излезе. Наясно си защо основите на прецизните машини се изработват с леене и защо базата в нормалния случай надхвърля масата на всичко останало по машината, взето заедно.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Търся фрезист за челосване на голям детайл

        Тая конструкция е компромисна,ще дръпне по заварките и ще има произволна форма.За да стане нещо,трябва да я завариш на 100% и после да търсиш голям координат със по-големи ходове от 1520мм,който да обработи повърхнините.Там ще има друг проблем,рамата трябва да се закрепи за масата за да не вибрира,а при всички положения ще "куца".Вариянт е да се закрепи на три точки,но ще тръпне зверски и ще троши инструмент.Успех при търсенето на машина,големите координати които съм виждал са със ход 1200-1400мм.На плосък шлайф със магнитна маса недей да пробваш...
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #5
          От: Търся фрезист за челосване на голям детайл

          колега, внимавай със солид уъркса, че едни познати сега нещо ги гърчат заради лицензи, в т.ч. българска адвокатска кантора ги трича ...

          Коментар


          • #6
            От: Търся фрезист за челосване на голям детайл

            тия 4мм дебелина на стената ми малеят
            по добре нещо горещо валцовано, напр.страниците от П-образ 260х85 или 300х100

            Коментар


            • #7
              От: Търся фрезист за челосване на голям детайл

              Благодаря за на всички за съветите. Голяма машина има Стримона - Петрич. Но се отказах от монтаж на релсите директно в/у заварената конструкция точно както казва petroffbg - "..произволната форма на рамата". Първо започнах с конструкционни профили. Цената ме отказа. Само рамата с 4 плочи 180х22.5 за леглото - 1400 EUR. Само материалите. Ето за какво става дума.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:router2.JPG
Прегледи:2
Размер:111.2 КБ
ID:5807016Натиснете снимката за да я уголемите

Име:x-axis.JPG
Прегледи:2
Размер:156.8 КБ
ID:5807017

              Ето заварената конструкция. В нея се монтират с болтове профилите носещи релсите (80х60х6мм) - за да не малеят както забеляза dwado (...солидуоркс..е да.. ползвам го хоби..какво да се прави -..6000USD). Малко по-големи отвори за реглаж нагоре-надолу. Реглажа наляво-надясно с релсите.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:konstrukciq.JPG
Прегледи:2
Размер:96.8 КБ
ID:5807018Натиснете снимката за да я уголемите

Име:detail.JPG
Прегледи:2
Размер:75.0 КБ
ID:5807019

              Коментар


              • #8
                От: Търся фрезист за челосване на голям детайл

                Първоначално публикуван от dwado Преглед на мнение
                тия 4мм дебелина на стената ми малеят
                по добре нещо горещо валцовано, напр.страниците от П-образ 260х85 или 300х100
                Няма да има вдигане с тези П-та. Иначе съм "за". Но това е хоби машина. Правя си я за себе си. Няма да вади пари. Гледам да е достатъчно здрава за алуминий и дърво и да се вдига от двама човека (само заварената рама де). Затова гледам теглото на заварената рама да не надвишава 100 кг. В момента е 91.

                Коментар


                • #9
                  От: Търся фрезист за челосване на голям детайл

                  За мен по-лесния начин е кривотията да се докара до 1-2мм и след това да се коригира софтуерно. Фрезата си опипва масата, посторява си собствена равнина и след това автоматично коригира данните от чертежа спрямо тая равнина.
                  Просто при тия мащаби да се гони физически идеална равнина с винкели от железарията е научна фантастика.
                  При струговете и фрезите нулата в равнина е факт по индикатор, обаче това е постигнато с принципно други материали и методи на обработка. За начало-няма ни една заварка никъде.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся фрезист за челосване на голям детайл

                    Извинявам се че се намесвам...

                    Преди време много му се изкефих на пича, прегледайте му канала и сериите за построяването на цнц-то

                    https://youtu.be/foFrhqwdzVk

                    Има всички стъпки по изграждането на масата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся фрезист за челосване на голям детайл

                      Отделям кривотията в заварената конструкция от 2-та носещи профила, т.к. те са настройваеми. Искам само да челосам грубо горната повърхност на тези профили (защото ще са криви фабрично), за да ми остане по-малко работа за шаброване. Имам рамков нивелир 200х200 0.02мм/м. С него и/или движение на часовник по контролна линия смятам, че ще ги напасна достатъчно добре за нуждите ми. Имам мостова проверовъчна линия, която може да се ползва и за шаброване и за движение на часовник по нея. Малко зор ще е т.к. дължината е недостатъчна (1000 х 60мм), но има начини да стане. Просто повече играчка.

                      П.С. @manta2005 Благодаря за линка. Полезен е !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся фрезист за челосване на голям детайл

                        Ако никой не изяви желание, Накмаш в Ботевград имат достатъчно голяма фреза (X=8000 mm, Y=2500 mm, Z=1600 mm), може да ги попиташ. Възможно е и по-малките им фрези да имат такива ходове.
                        V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся фрезист за челосване на голям детайл

                          По-скоро виж портален шлайф къде имат.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся фрезист за челосване на голям детайл

                            Извинявам се за намесата , но мислили сте за вариант с цяла плоча дурал отдолу,в/у нея купирани с болтове и щифтове надлъжни шини пак от дурал ите вече да се фрезоват и към тях да се монтират направляващи.Основата хем ще е масивна хем сравнително лека, може
                            плочата да се изпразни технологично за олекотяване на определени места.
                            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                            Ат.Буров.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся фрезист за челосване на голям детайл

                              Каквато и конструкция да избереш няма да можеш да я разнасяш като пране и да очакваш точност.Иначе за твоите нужди най добре са алуминиевите профили колкото и да струват .Ако решиш да седи на едно място можеш да шлайфаш едни квадратни профили и после да ги съединиш с болтове и нивелираш може и да се получи нещо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X