Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2 деференциала-Спешно!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: 2 деференциала-Спешно!!

    Ако си прав трябва да са ги трошили около работилницата...
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #32
      От: 2 деференциала-Спешно!!

      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
      Ако си прав трябва да са ги трошили около работилницата...
      Зависи от много неща, а и със сигурност не се трошат веднага. Но по принцип трябва да се усети ако тоя диференциал е блокиран. Който има усет де.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #33
        От: 2 деференциала-Спешно!!

        Нямах предвид на 50м от кръстовището...
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #34
          От: 2 деференциала-Спешно!!

          cecoa1

          Няколко пъти пишеш за централен диференциал в Борг, такъв няма. Така заблуждаваш. Борг-а няма централен диференциал с планети и сателити като LT230, тази роля играе муфата. И ако някой реши да го тества по начина описан от теб
          Изключваш вътре от скорост скоростната кутия, и пробваш на ръка дали предния и задния кардан могат да се въртят независимо един от друг.
          Това няма как да стане на ръка, или ако стане то трябва да си доста мощен.

          Теста на муфата мисля че беше, с 35нм постоянно натоварване, в/у гайката на фланеца и трябва много бавно да се върти фланеца.

          Коментар


          • #35
            От: 2 деференциала-Спешно!!

            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
            Нямах предвид на 50м от кръстовището...
            Един приятел в София, поддържаше една стара раздрънкана Тойота 4Runner, на една женица на средна възраст. Та тази лелка, цяла зима си го движи тоя парттайм с включен преден мост, щото "за по-сигурно и стабилно", без значение по какви настилки, но основното и е софийско градско, та ясно какви... Само усещала, че малко по-лошо завива но това не и пречело.
            И така си кара доста време, па нищо не се чупи. Не възприема и акъл, само питала "Ама ще се счупи ли нещо?", и моя човек и обяснил, че е доста вероятно това да стане, макар и не веднага(предвид, че очевидно до тогава нищо не се било счупило)... Ноо емпиричния опит на жената си казал думата, та тя си направила извода "Аа, значи няма страшно...аз така съм си свикнала".

            ПП: В тоя Борг-Уорнър има диференциал, муфата е в паралел на него и само го блокира при нужда.
            Последно редактирано от cecoa1; 22-01-19, 08:46.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #36
              От: 2 деференциала-Спешно!!

              Първоначално публикуван от Кристиян Костадинов Преглед на мнение
              cecoa1

              Няколко пъти пишеш за централен диференциал в Борг, такъв няма. Така заблуждаваш. Борг-а няма централен диференциал с планети и сателити като LT230, тази роля играе муфата. И ако някой реши да го тества по начина описан от теб
              Изключваш вътре от скорост скоростната кутия, и пробваш на ръка дали предния и задния кардан могат да се въртят независимо един от друг.
              Това няма как да стане на ръка, или ако стане то трябва да си доста мощен.

              Теста на муфата мисля че беше, с 35нм постоянно натоварване, в/у гайката на фланеца и трябва много бавно да се върти фланеца.
              Да, току що ме убедиха и други хора, наистина бъркам. Извинявам се ако съм подвел някой, и че не повярвах веднага на абсолютно правилната корекция.
              Все пак 35Нм не е много и може да се пробва теста на фланците. Но предвид очевидните ми пропуски в знанията, спирам да давам акъл.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #37
                От: 2 деференциала-Спешно!!

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                Да, току що ме убедиха и други хора, наистина бъркам. Извинявам се ако съм подвел някой, и че не повярвах веднага на абсолютно правилната корекция.
                Все пак 35Нм не е много и може да се пробва теста на фланците. Но предвид очевидните ми пропуски в знанията, спирам да давам акъл.
                Всъщност си напълно прав, Борг Уортнър-а има централен диференциал с виско муфа в паралел.

                Коментар


                • #38
                  От: 2 деференциала-Спешно!!

                  Даже шайбите на сателитите стават от ЛТ230

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BW Viscous.jpg
Прегледи:1
Размер:108.1 КБ
ID:5806954

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1989 Range Rover - Chain Driven transfer box with Viscous Control Unit.jpg
Прегледи:1
Размер:23.2 КБ
ID:5806955

                  Коментар


                  • #39
                    От: 2 деференциала-Спешно!!

                    Аз съм в грешка. Извинявам се.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Re: От: 2 деференциала-Спешно!!

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Да те улесня, че няколко пъти пишеш, че раздатката е ОК...
                      Изключваш вътре от скорост скоростната кутия, и пробваш на ръка дали предния и задния кардан могат да се въртят независимо един от друг. Примерно единия да се върти, другия не. И тогава ако това е изпълнено, пишеш че раздатката е ОК.
                      Просто защото имам сериозни съмнения, че в момента нямаш представа кое как трябва да бъде, та да твърдиш, че е ОК.

                      Има вариант, щом е сменена раздатката, ако е LT77 да е оставен включен блокажа.
                      Щом пиша, че няма проблем, значи сме проверили.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Re: От: 2 деференциала-Спешно!!

                        Първоначално публикуван от bilqna97 Преглед на мнение
                        Щом пиша, че няма проблем, значи сме проверили.
                        Да де, ама ви пукат диференциалите, значи нещо не е като трябва.
                        За да се установи проблема е добре всичко да се ревизира от човек наясно с материята, щото досега всичко е правено от човек който "това работи", но явно нещо пропуска.

                        Каква е раздатката и какво стана със снимките ?
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #42
                          От: 2 деференциала-Спешно!!

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Да, току що ме убедиха и други хора, наистина бъркам. Извинявам се ако съм подвел някой, и че не повярвах веднага на абсолютно правилната корекция.
                          Все пак 35Нм не е много и може да се пробва теста на фланците. Но предвид очевидните ми пропуски в знанията, спирам да давам акъл.
                          Цецо излъгах те. Има диф. Аз мислех, че няма, щото нигога не съм го чупил...
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #43
                            От: 2 деференциала-Спешно!!

                            Добре де, ако проблема е в централния диф, не трябва ли той да се счупи? Защо се чупят два отворени диференцияла ?
                            Виден столичен ихтиолог

                            Коментар


                            • #44
                              От: 2 деференциала-Спешно!!

                              Защото са двусателитни демек с една ос. И защото са на 860 години.

                              Класика не е някакъв супер силен, и просто са били от пътници. Много буксуване и неглижиране на луфтове.

                              Коментар


                              • #45
                                От: 2 деференциала-Спешно!!

                                Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                                Защото са двусателитни демек с една ос. И защото са на 860 години.

                                Класика не е някакъв супер силен, и просто са били от пътници. Много буксуване и неглижиране на луфтове.
                                Мисълта ми е, че блокирал среден диф едва ли е причината.
                                Виден столичен ихтиолог

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X