Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2 деференциала-Спешно!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 2 деференциала-Спешно!!

    Незнам - нямам представа как се прави аборт по телефона
    Просто изразявам съмнения, че е правилна диагностиката на проблема, както и последващият ремонт.
    Така да размятат дифове - дори Дидо издържаше по няколко разходки с един И то с рошави гумета и с виейт.
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • #17
      Re: От: 2 деференциала-Спешно!!

      Ако ше се окаже да се прави борг варнер - имам един на склад. на полно обновен (нова верига, лагери, валове и муфа)
      o89 sedem sedem 33 986

      Коментар


      • #18
        От: 2 деференциала-Спешно!!

        Върши ми работа. С 10 шлици ли е?

        Коментар


        • #19
          От: Re: От: 2 деференциала-Спешно!!

          Първоначално публикуван от gferen Преглед на мнение
          Ако ше се окаже да се прави борг варнер - имам един на склад. на полно обновен (нова верига, лагери, валове и муфа)
          Раздатката е ОК

          Коментар


          • #20
            От: 2 деференциала-Спешно!!

            Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
            https://www.island-4x4.co.uk/diff-ge...9-p-27917.html
            Ей това става за закърпване, но има смисъл само ако са здрави другите елементи.

            Реално при това каране Руси е прав - Ашкрофт навсякъде и получавате нещо много здраво. Струва едни пари обаче....
            Това изглежда добре. Точно това ми трябва, но дали ще са качествени? Някой купувал ли е? Че не са малко пари

            Коментар


            • #21
              От: 2 деференциала-Спешно!!

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              То и аз за датчици не съм споменал. А раздатката има диференциал вътре, и той трябва да работи. Т.е. предния и задния кардан да могат да се въртят с различни обороти, а не да са твърдо свързани.
              Съжалявам за уточненията, които могат да обидят някой, който има представа от нещата, но е факт, че има много куриозни случаи когато проблемите са от некомпетентно каране и некомпетентни ремонти(т.е. от действително неразбиране на нещата).

              За маслото, литър и нещо е около към нормално количество. Не е нормално, който го ремонтира да не знае колко събира. Освен това, който знае как работи диференциала, ще знае и че той не се чупи от липса на масло, или поне това му влияе много по-малко, отколкото на главното предаване. На практика тия счупени планети и сателити се движат по между си само в завой и при буксуване, т.е. при разлика в оборотите на двете колела на моста. Без буксуване, това движение, между тях е сравнително бавно и с малки обороти .

              ПП: Не помня и тая раздатка дали на бавни не се блокираше диференциала в нея... От където каране в такъв режим на твърди настилки, също може да чупи диференциалите.
              На предния диференциал сложихме 2-3 литра предния път. Нали майтори много-така ни каза, било по-добре и тн. Доверяваме се на тези, които уж знаят повече от нас. Мъжа го работи това, та така

              Коментар


              • #22
                От: 2 деференциала-Спешно!!

                Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                Незнам - нямам представа как се прави аборт по телефона
                Просто изразявам съмнения, че е правилна диагностиката на проблема, както и последващият ремонт.
                Така да размятат дифове - дори Дидо издържаше по няколко разходки с един И то с рошави гумета и с виейт.
                Биляна хареса този отговор хаха

                Коментар


                • #23
                  От: Re: От: 2 деференциала-Спешно!!

                  Тук има и още нещо, което ми хрумна. Баща ми сменя раздатка преди известно време, дали не почна да ги чупи от тогава.. не помня. Раздатката беше от друг рейндж, но има ли възможност да е била различна и от там да ги чупи толкова?

                  Коментар


                  • #24
                    От: 2 деференциала-Спешно!!

                    Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
                    Вижте предния и задния диференциал да не са с различни предавателни числа.
                    Не са с различни. Напълно еднакви са

                    Коментар


                    • #25
                      От: Re: От: 2 деференциала-Спешно!!

                      Първоначално публикуван от bilqna97 Преглед на мнение
                      Тук има и още нещо, което ми хрумна. Баща ми сменя раздатка преди известно време, дали не почна да ги чупи от тогава.. не помня. Раздатката беше от друг рейндж, но има ли възможност да е била различна и от там да ги чупи толкова?
                      Е след тази загадка това е за канала - намираш някой който ги разбира / в темата са поне 5 човека / качвате го на канала,пишеш какво има по тая джипка,какво е строшено и какво ти трябва,теглиш калема и решаваш кое,колко и как.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: Re: От: 2 деференциала-Спешно!!

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Е след тази загадка това е за канала - намираш някой който ги разбира / в темата са поне 5 човека / качвате го на канала,пишеш какво има по тая джипка,какво е строшено и какво ти трябва,теглиш калема и решаваш кое,колко и как.
                        За канал е прекалено късно. Всичко е далу. Джипа е на трупчета

                        Коментар


                        • #27
                          От: Re: От: 2 деференциала-Спешно!!

                          Първоначално публикуван от bilqna97 Преглед на мнение
                          За канал е прекалено късно. Всичко е далу. Джипа е на трупчета
                          Ако всичко е разкостено, дай снимки.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: Re: От: 2 деференциала-Спешно!!

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Ако всичко е разкостено, дай снимки.
                            Ще снимаме с тате

                            Коментар


                            • #29
                              От: 2 деференциала-Спешно!!

                              Това, че някой се занимава с нещо - хич не значи, че разбира от него
                              Божинов футболист се води - че и куп пари взима... само примерче
                              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Re: От: 2 деференциала-Спешно!!

                                Първоначално публикуван от bilqna97 Преглед на мнение
                                За канал е прекалено късно. Всичко е далу. Джипа е на трупчета
                                Да те улесня, че няколко пъти пишеш, че раздатката е ОК...
                                Изключваш вътре от скорост скоростната кутия, и пробваш на ръка дали предния и задния кардан могат да се въртят независимо един от друг. Примерно единия да се върти, другия не. И тогава ако това е изпълнено, пишеш че раздатката е ОК.
                                Просто защото имам сериозни съмнения, че в момента нямаш представа кое как трябва да бъде, та да твърдиш, че е ОК.

                                Има вариант, щом е сменена раздатката, ако е LT77 да е оставен включен блокажа.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X