Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения и съвети за Навара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения и съвети за Навара

    Здравейте,търся съвети и мнения за Нисан Навара (до колкото разбрах се води D40)
    До сега съм имал само 2 паджерота но сега обмислям покупката на въпросния пикап,нямам никаква представа за Нисаните и търся съвети и мнения.
    Това което виждам в обявите са 2.5DCI с 170 к.с. какво мислите за въпросния двигател?
    Автоматичната кутия проблемна ли е?
    Как стоят нещата с блокажите(изобщо имат ли)?
    Страдат ли от корозия по шасито
    Как стоят нещата с обръщането на волан(въпрос на който предполагам че ми е ясен отговора но все пак)?
    На какво да наблегна при огледа ,всеки съвет би ми бил от полза,Благодаря
    Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
    0883 39 72 04

  • #2
    От: Мнения и съвети за Навара

    Разгледай този канал на един английски механик на Навари, много лоши неща разказва, особенно откъм ръжда, говорят за счупени шасита. Промяна на дирекцията на волана е безмислена за мен лично. Не знам дали Л200 не е ли по-добре откъм механика, но и те в Англия направо ръждясали пристигат още нови. Не знам защо си мисля, че ако е пикап по-добре Тойота, че даже и Форд Ренджър. Мазда май също са по-здрави?
    Лично нямам наблюдения над Навара Д40 виж и тази тема: https://www.offroad-bulgaria.com/sho...t=85315&page=2
    Канала: https://www.youtube.com/channel/UCoV...u7BXHHzS3v0vww
    Последно редактирано от afgany; 20-01-19, 14:48.
    Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
    X-trail 2.2 Di 2003
    Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

    Коментар


    • #3
      От: Мнения и съвети за Навара

      Гледаш шасито и да е 174к.с. 2005-6 година. Кутии и дифове са здрави.
      8)

      Коментар


      • #4
        От: Мнения и съвети за Навара

        За волана така и предполагах но все пак да попитам
        За конете не съм сигурен точно колко бяха тези които разглеждах (по интернет) може и да са 174
        А относно ръждата по шасито в една обява прочетох че собственика е сменял цялото шаси в Нисан ,явно си е проблем като и при старата ми джипка.имат ли проблем с разчитането на номера на шасито както при паджеро?

        П.п за Тойота съм с двете ръце за ама там вече е по сериозна работата от към финансова гледна точка,а за Л200 ...нисана по ми харесва на външен вид затова към него се насочих
        Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
        0883 39 72 04

        Коментар


        • #5
          От: Мнения и съвети за Навара

          Най-сериозният им проблем
          мисля, да зема а се замисля...

          Коментар


          • #6
            От: Мнения и съвети за Навара

            Досега гледах клиповете в канала които споделихте по горе...наистина си е проблем това и то за такива "по нови машини"
            Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
            0883 39 72 04

            Коментар


            • #7
              От: Мнения и съвети за Навара

              Първоначално публикуван от ichods Преглед на мнение
              Автоматичната кутия проблемна ли е?
              Случват се проблемни, но ръчките се провалят по-често. Автоматикът ако работи, работи много добре.

              Първоначално публикуван от ichods Преглед на мнение
              Как стоят нещата с блокажите(изобщо имат ли)?
              Зависи за коя държава са правени, ЛСД или заключващ заден диф.

              Първоначално публикуван от ichods Преглед на мнение
              На какво да наблегна при огледа ,всеки съвет би ми бил от полза,Благодаря
              Двигателят слушаш за по-груби звуци, слаби обороти, пушеци отзад, и да не е увиснала каросерията над колелата от често претоварване (трябва да има към 10см разстояние над гумата). Тропането може да значи охлабени болтове и задаващи се съществени разходи. Може да огледаш таблото като се пали дали светят всички лампи, да няма някоя изключена нарочно. Най-ранните екземпляри са Евро3 и се славят с чупливи полуоски.

              Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
              Най-сериозният им проблем
              ...
              Според Нисан това засяга малко количество автомобили. Трябва да се следи отрано за корозия по шасито, гаранцията им е 12г.

              Коментар


              • #8
                От: Мнения и съвети за Навара

                [QUOTE=Asteri;3415218]Случват се проблемни, но ръчките се провалят по-често. Автоматикът ако работи, работи много добре.
                А, чупят ръчните кутии? Кое по точно? Виждал ли си такива?
                8)

                Коментар


                • #9
                  От: Мнения и съвети за Навара

                  Благодаря за съветите
                  Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
                  0883 39 72 04

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнения и съвети за Навара

                    Намерих един екземпляр 2007 година на 150 000 мили (около 250 000км) продавачът казва че не загрява,това следователно може да е термостат или виско муфа(въобще с такава ли е или електрическа) имат ли някакви други по необичайни проблеми изразяващи се с незагряване?
                    Другото което е някой ги водят 169 коня други 174 (по горе ме посъветвахте да търся 174к.с.) каква е разликата между двата мотора?
                    Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
                    0883 39 72 04

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнения и съвети за Навара

                      [QUOTE=tola;3415252]
                      Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                      А, чупят ръчните кутии? Кое по точно?
                      При ръчните предавки съединителят по не издържа на натоварване и понякога се налага по-честа смяна.

                      Първоначално публикуван от ichods Преглед на мнение
                      Другото което е някой ги водят 169 коня други 174 (по горе ме посъветвахте да търся 174к.с.) каква е разликата между двата мотора?
                      174кс е Евро 3, 169кс (автоматик) и 171кс (ръчка) са Евро 4. За предимства не се сещам, освен че 174кс дава леко по-малък разход. Разликите са в различни компютърни настройки.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнения и съвети за Навара

                        Ръчките горят осезаемо по-малко от автоматиците. Както вече са споменали, евро 3 версията също е по-икономична от евро 4. По-голяма част от Наварите са оборудвани с ръчно блокиращ заден диф(чрез копче пред скоростния лост, или отляво на волана, зависи от годината на производство). За такива с LSD не съм чувал/виждал, явно са рядко срещани. Ако не е виждало шасито солена вода, или не е карана много извън пътя, няма как да има проблем с ръждата. То и проблемното място много лесно се вижда пред задните колела.
                        Ако е ръчка от по-ранните години, оригиналните им съединители са дефектни и за 100 000км заминават. По-късните са оправени. Ако се наложи, сменяш с оригинален и забравяш, не се лъжи да слагаш заместители, заминават си дори по-бързо, а не са евтини и те. Предните лагер-главини са слаби, отново евтините заместители не стават. Двигателя е с верига и ако не е сменяно маслото редовно с качествено такова, има вероятност да са за смяна при пробег над 200 000км. Предлагат се усилени комплекти.
                        Пикапа е много приятен за каране, върви много добре с този двигател, вози твърдо празен, гори нормално за размерите си. Натоварен, сппирачките малко му малеят, но това е характерно за всички пикапи/големи рамни СУВ-ове.
                        Последно редактирано от Dag; 04-02-19, 21:44. Причина: допълнение

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнения и съвети за Навара

                          Не знам дали важи и за дизелите автоматици, но само за инфо:
                          https://www.youtube.com/watch?v=knG--1qaWj4
                          Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                          X-trail 2.2 Di 2003
                          Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнения и съвети за Навара

                            [QUOTE=Asteri;3421261]
                            Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                            При ръчните предавки съединителят по не издържа на натоварване и понякога се налага по-честа смяна.


                            174кс е Евро 3, 169кс (автоматик) и 171кс (ръчка) са Евро 4. За предимства не се сещам, освен че 174кс дава леко по-малък разход. Разликите са в различни компютърни настройки.
                            Демек не си виждал счупена кутия, а това за съединителя е несериозно. Разхода на гориво между евро 3 и 4 е 1.5-2 литра, не е незначителен.
                            8)

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнения и съвети за Навара

                              Първоначално публикуван от Dag Преглед на мнение
                              Ръчките горят осезаемо по-малко от автоматиците. Както вече са споменали, евро 3 версията също е по-икономична от евро 4. По-голяма част от Наварите са оборудвани с ръчно блокиращ заден диф(чрез копче пред скоростния лост, или отляво на волана, зависи от годината на производство). За такива с LSD не съм чувал/виждал, явно са рядко срещани. Ако не е виждало шасито солена вода, или не е карана много извън пътя, няма как да има проблем с ръждата. То и проблемното място много лесно се вижда пред задните колела.
                              Ако е ръчка от по-ранните години, оригиналните им съединители са дефектни и за 100 000км заминават. По-късните са оправени. Ако се наложи, сменяш с оригинален и забравяш, не се лъжи да слагаш заместители, заминават си дори по-бързо, а не са евтини и те. Предните лагер-главини са слаби, отново евтините заместители не стават. Двигателя е с верига и ако не е сменяно маслото редовно с качествено такова, има вероятност да са за смяна при пробег над 200 000км. Предлагат се усилени комплекти.
                              Пикапа е много приятен за каране, върви много добре с този двигател, вози твърдо празен, гори нормално за размерите си. Натоварен, сппирачките малко му малеят, но това е характерно за всички пикапи/големи рамни СУВ-ове.
                              Е колко трябва да изкара съединителя, който е 250мм.на пикап 2 тона, особено, ако тегли ремаркета или каравана?
                              8)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X