Страница 1 от 2 1 2 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 24

Тема: Проверка при наличие за електронен фиш

Място
    София
    Публикации
    3,112
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране Проверка при наличие за електронен фиш

Според тази новина : https://fakti.bg/bulgaria/356014-pal...aign=firstpage , вярно ли е че дори ако имаш някакъв електронен фиш за който дори не знаеш че го имаш, няма да ти излезе при проверка на сайта им, докато не получиш по пощата истинско писмо?
    Ако младите знаеха , а старите можеха...

Публикации
    4,846
    Точки (при гласуване)
    23

По подразбиране От: Проверка при наличие за електронен фиш

Чакаш писмо , или когато те спрат за проверка ще ти кажат. Тогава отиваш във видеоконтрол в София ,ако си от там, и ти го връчват, имаш да 14 дни да го пватиш на 70%.Вземат книжки само за връчените и неплатени.

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    2,806
    Точки (при гласуване)
    6

Не би трябвало да излизат ако не са връчени.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

Място
    Нови Искър
    Публикации
    4,161
    Точки (при гласуване)
    15

Ебати и системата стана!Може да си евентуален нарушител.без да знаеш ,примерно една година,от ГТП до ГТП,щото там излиза.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

Място
    София
    Публикации
    3,112
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на faster Преглед на публикациите
    Ебати и системата стана!Може да си евентуален нарушител.без да знаеш ,примерно една година,от ГТП до ГТП,щото там излиза.

Нали затова е електронната справка, да можеш да си провериш ако случайно не съм нарушител, ако ще трябва да идва писмо, то какъв е смисъла тогава от електронната справка, иначе как се разбира при преминаване на ГТП, дали имам евентуално нарушение?

Публикации
    4,846
    Точки (при гласуване)
    23

Справката е само за връчени НП.

Място
    София
    Публикации
    3,112
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на Георги Крумов Преглед на публикациите
    Това ми стана ясно още като прочетох сайта от линка, може би не съм уточнил по-конкретно проблема, какъв е изобщо смисъла от съществуването за електронната справка на сайта, след като при евентуално нарушение, ще го науча чак като получа хартиено писъмце, доставено направо с пощенски гълъб, за чий ще правя електронна справка, ако вече ще съм го научил от евентуално хартиено писмо?

В кой век живеем, а сега светнах, сайта е финансиран по оперативна програма за развитие и едни пари са усвоени, ей затова няма да се оправим...

Място
    -=ПЛОВДИВ=-
    Публикации
    418
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на Павел Василев Преглед на публикациите
    ... вярно ли е че дори ако имаш някакъв електронен фиш за който дори не знаеш че го имаш, няма да ти излезе при проверка на сайта им, докато не получиш по пощата истинско писмо?
    Вярно е.На скоро претърпях птп,дойдоха Кат и първото нещо след проверката за алкохол е в базата данни(раздали са им едни таблети,имат в колите и принтери вече) дали имаш нещо не връчено.Принтираха ми един фиш от камера,400 лв с намаление до 15 дни 280лв...Проверявам често на сайтовете на Нап и Кат имам ли да давам нещо,нищо не излиза.Говорих си на дълго и на широко с катаджията,много свестно и разбрано момче между другото,на сайта излизат само връчени глоби.Дали на теб лично,дали някой рода се е подписал от твое име,на фирмите служител дето се занимава с транспорта и тн.Само връчени,тия дето не са стоят висящи,не ти ги броят и не дължиш нищо.На сайта проверяваш дали като ги платиш продължават да ти висят,аз така платих глоба 20лв и две седмици пак си излизаше.Ходих до Кат,писах жалба до началника с прикрепено платежно от банката и след два дена я махнаха.Фиша от камера го платих онлайн,след 2/3 дни изчезна от системата.Малко не дообмислено но пак е нещо,има някакъв напредък...По въпроса за връчванията,от скоро има система за сигурно електронно връчване,дали работи с Кат нямам идея,но е движение в правилната посока https://edelivery.egov.bg/

Място
    София
    Публикации
    5,184
    Точки (при гласуване)
    28

милиционерската логика е, че ако се виждат невръчените, нарушителите ще се покриват и ще се опитват да избягват по всякакъв начин връчването, а невръчен = невлязъл в сила и пари за него не се дължат

Място
    -=ПЛОВДИВ=-
    Публикации
    418
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на IvanIvanovi Преглед на публикациите
    милиционерската логика е, че ако се виждат невръчените, нарушителите ще се покриват и ще се опитват да избягват по всякакъв начин връчването, а невръчен = невлязъл в сила и пари за него не се дължат
    Има такъв момент със сигурност,само дето така си отварят зорлем повече работа.Аз примерно съм практически трудно откриваем,по цял ден съм в разход,прибирам се късно вечер,излизам рано сутрин и тн.Физически няма кога да ми го връчат и да искат,ако положа малко усилия хептен трудно ще ме намерят.Ако излизат на сайта,от време на време хвърлям по едно око и като ми светне ще го платя,не търпя хич да имам да давам някъде нещо...Ама то верно милиционерска логика.

Място
    с.Огнен Карнобатско
    Публикации
    762
    Точки (при гласуване)
    3

Еййй...па и вие ! Хората направили по електронен път да си провериш имаш ли някоя глоба за която си забравил или някой друг се е разписал вместо теб и ти не знаеш за нея , хубав модерен сайт и пак недоволствате....
    Ако си нарушил правилата и са те цъкнали до една година е срока да ти пратят глобата , все пак трябва да я обработят , да я вкарат в системата , нормално е да отнема толкова време , все пак и кадри им липсват , изнемогват хората от към персонал...
    За това даже и в повечето КАТ-ове работят пенсионери от време оно...нема кадри бе...
    Който търси , намира !

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    2,806
    Точки (при гласуване)
    6

Къде нЕма кадри...в МВР ли? Не само има, ами са им в излишък едни поне 10%.

Място
    с.Огнен Карнобатско
    Публикации
    762
    Точки (при гласуване)
    3

Цитат Мнение на santaclash Преглед на публикациите
    Къде нЕма кадри...в МВР ли? Не само има, ами са им в излишък едни поне 10%.
    Ако ме питаш мен даже 50 % поне има излишък . Тази институция е напълно излишна !
    Отговора ми беше ироничен..
    Който търси , намира !

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    16,459
    Точки (при гласуване)
    38

Цитат Мнение на Георги Крумов Преглед на публикациите
    Цитат Мнение на HEMO Преглед на публикациите
    ...между другото,на сайта излизат само връчени глоби.Дали на теб лично,дали някой рода се е подписал от твое име,на фирмите служител дето се занимава с транспорта и тн.Само връчени,тия дето не са стоят висящи,не ти ги броят и не дължиш нищо.На сайта проверяваш дали като ги платиш продължават да ти висят,аз така платих глоба 20лв и две седмици пак си излизаше.Ходих до Кат,писах жалба до началника с прикрепено платежно от банката...
    Нещо не е така. Нали някаква медийна фльорца наскоро я спешили и извадили от колата, щото имала някакъв неплатен електронен фиш?
    На мен при онлайн-проверка ми излиза "фиш тип К" (демек снимка от камера за скорост) от 2015 г. Ако ми се води връчен (явно по някаква "схема", щото не знаех за него, а нямам фирма със "служител по транспорта", съседите щяха да ми кажат, ако са получили нещо вместо мен) - давността е изтекла (3 г.) Ако обаче не ми е връчен, давността е 4,5 години. Туй сме го коментирали в една друга тема тука. Дали има риск и мен да ме "спешат" някъде пр. между Нова Загора и отклонението за Карнобат на т.н. "Магистрала Тракия"?

Място
    Пловдив
    Публикации
    8,585
    Блог Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    32

Цитат Мнение на HEMO Преглед на публикациите
    ...По въпроса за връчванията,от скоро има система за сигурно електронно връчване,дали работи с Кат нямам идея,но е движение в правилната посока https://edelivery.egov.bg/
    Хммм.
    Да речем, че посоката е вярна, но движението, движението го няма.

По стечение на обстоятелствата получавам винетка от дирекция Социално подпомагане. По вестниците с ЕЙ-ТАКИВА букви продъниха, че вече можело и по този начин да си подам документите.

Но с правилно изграденото в годините недоверие, взех, че звъннах по телефона, за да се уверя в невероятното...
    Е, оказа се, че "невероятно" няма.

Женицата, дето ми вдигна телефона, два пъти ме пита - Кво, Кво, ко е туй... и накрая императивно заяви, че няма такива работи - или на ръка, или с препоръчано писмо.

Та насока има, движение - не!!!
    Driving experience - since 1976.
    Ако знаеш къде да прочетеш нещо, значи вече си го чел.

Място
    -=ПЛОВДИВ=-
    Публикации
    418
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на Bogoljub Gagic Преглед на публикациите
    Нещо не е така. Нали някаква медийна фльорца наскоро я спешили и извадили от колата, щото имала някакъв неплатен електронен фиш?
    На мен при онлайн-проверка ми излиза "фиш тип К" (демек снимка от камера за скорост) от 2015 г. Ако ми се води връчен (явно по някаква "схема", щото не знаех за него, а нямам фирма със "служител по транспорта", съседите щяха да ми кажат, ако са получили нещо вместо мен) - давността е изтекла (3 г.) Ако обаче не ми е връчен, давността е 4,5 години. Туй сме го коментирали в една друга тема тука. Дали има риск и мен да ме "спешат" някъде пр. между Нова Загора и отклонението за Карнобат на т.н. "Магистрала Тракия"?
    То у нас нищо не е както си требе,като нищо не са те намерили у вас и милиционера дето разнася призовките се е разписАл нечетливо от твое име.По тия ширини нищо не ме учудва вече.Аз карам в момента с акт,за който знам колко пари е,кой номер е,но в системата не фигурира и не ми е връчен наистина,съответно не мога да го платя.Абе кашата е пълна.

Цитат Мнение на Veni1 Преглед на публикациите
    Хммм.
    Да речем, че посоката е вярна, но движението, движението го няма.
    Тук идеята е друга,администрацията да може да те намери и да ти връчи документ,в срокове и ако не ти го връчи топката е у тях,ти си обявил как да бъдеш открит бързо и сигурно.За останалото си прав,разбира се.

Място
    София
    Публикации
    3,112
    Точки (при гласуване)
    14

В днешното забързано време, работата, ангажименти и т.н., всяка една електронна услуга към дадена сфера където я има и работи добре, спестява много време, чакане и излишна бюрокрация.
    За съжаление в КАТ и не само там, явно времето частично е спряло от Тошово време...

stankos е офлайн
    Станко Симеонов
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    София
    Публикации
    1,303
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на IvanIvanovi Преглед на публикациите

По-добре ли ще е при проверка в системата да го пишат връчен т.е. да се връчва при проверка ?
    Най-доброто описание на работата ми от Ясен : "… някакъв очиларко на четворна заплата, дето освен кафе и вестник пипва максимум отвертка и то не всеки ден."

Публикации
    2,314
    Точки (при гласуване)
    18

Цитат Мнение на stankos Преглед на публикациите
    По-добре ли ще е при проверка в системата да го пишат връчен т.е. да се връчва при проверка ?
    НАП така процедират. Искаш удостоверение за наличие или липса на задължение - получаваш го срещу КЕП и се счита за връчено, нищо, че нямах задължения.

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    2,806
    Точки (при гласуване)
    6

Системата няма как да разбере кой прави проверката, за да му го "връчи". Единственият начин е с регистрация, а сещай се кога ще се регистрирам в системата точно на КАТ с достатъчно лични данни, че да могат да ми връчват фишове. Ми точно никога, понеже първата работа на служителите в КАТ ще е да ми продадат личните данни на "братчедите". В НАП има пъти по-голям и по-смислен контрол в сравнение с МВР.

Страница 1 от 2 1 2 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 0
    Последно мнение: 07-08-16, 21:16
  2. Електронен фиш срок
    От bilbo27 във форум Управление на МПС, КАТ, пътища, безопасност и катастрофи
    Отговори: 6
    Последно мнение: 10-07-13, 21:43
  3. Електронен Вестник?
    От Morskia във форум Радиовръзка, комуникация, компютри, електроника, софтуер, GSM
    Отговори: 2
    Последно мнение: 19-05-09, 15:28
  4. Електронен оборотомер
    От Мир0 във форум Общи приказки
    Отговори: 6
    Последно мнение: 23-11-08, 19:35

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •