Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проверка при наличие за електронен фиш

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проверка при наличие за електронен фиш

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Нещо не е така. Нали някаква медийна фльорца наскоро я спешили и извадили от колата, щото имала някакъв неплатен електронен фиш?
    На мен при онлайн-проверка ми излиза "фиш тип К" (демек снимка от камера за скорост) от 2015 г. Ако ми се води връчен (явно по някаква "схема", щото не знаех за него, а нямам фирма със "служител по транспорта", съседите щяха да ми кажат, ако са получили нещо вместо мен) - давността е изтекла (3 г.) Ако обаче не ми е връчен, давността е 4,5 години. Туй сме го коментирали в една друга тема тука. Дали има риск и мен да ме "спешат" някъде пр. между Нова Загора и отклонението за Карнобат на т.н. "Магистрала Тракия"?
    То у нас нищо не е както си требе,като нищо не са те намерили у вас и милиционера дето разнася призовките се е разписАл нечетливо от твое име.По тия ширини нищо не ме учудва вече.Аз карам в момента с акт,за който знам колко пари е,кой номер е,но в системата не фигурира и не ми е връчен наистина,съответно не мога да го платя.Абе кашата е пълна.

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    Хммм.
    Да речем, че посоката е вярна, но движението, движението го няма.
    Тук идеята е друга,администрацията да може да те намери и да ти връчи документ,в срокове и ако не ти го връчи топката е у тях,ти си обявил как да бъдеш открит бързо и сигурно.За останалото си прав,разбира се.

    Коментар


    • #17
      От: Проверка при наличие за електронен фиш

      В днешното забързано време, работата, ангажименти и т.н., всяка една електронна услуга към дадена сфера където я има и работи добре, спестява много време, чакане и излишна бюрокрация.
      За съжаление в КАТ и не само там, явно времето частично е спряло от Тошово време...

      Коментар


      • #18
        От: Проверка при наличие за електронен фиш

        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        милиционерската логика е, че ако се виждат невръчените, нарушителите ще се покриват и ще се опитват да избягват по всякакъв начин връчването, а невръчен = невлязъл в сила и пари за него не се дължат

        По-добре ли ще е при проверка в системата да го пишат връчен т.е. да се връчва при проверка ?

        Коментар


        • #19
          От: Проверка при наличие за електронен фиш

          Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
          По-добре ли ще е при проверка в системата да го пишат връчен т.е. да се връчва при проверка ?
          НАП така процедират. Искаш удостоверение за наличие или липса на задължение - получаваш го срещу КЕП и се счита за връчено, нищо, че нямах задължения.

          Коментар


          • #20
            От: Проверка при наличие за електронен фиш

            Системата няма как да разбере кой прави проверката, за да му го "връчи". Единственият начин е с регистрация, а сещай се кога ще се регистрирам в системата точно на КАТ с достатъчно лични данни, че да могат да ми връчват фишове. Ми точно никога, понеже първата работа на служителите в КАТ ще е да ми продадат личните данни на "братчедите". В НАП има пъти по-голям и по-смислен контрол в сравнение с МВР.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #21
              От: Проверка при наличие за електронен фиш

              Сериозно ли си мислиш, че КАТ няма достатъчно лични данни? Изключая огр. масив от СУМПС, снимки, досие на водач, данни са собственост на МПС сегашна и минала те са част от МВР, които, вервай ми - имат някакви лични данни.

              Коментар


              • #22
                От: Проверка при наличие за електронен фиш

                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                Сериозно ли си мислиш, че КАТ няма достатъчно лични данни? Изключая огр. масив от СУМПС, снимки, досие на водач, данни са собственост на МПС сегашна и минала те са част от МВР, които, вервай ми - имат някакви лични данни.
                Мислех да му го реча по-директно.
                Ми имат си някои от тях и достъп до повече от необходимите им данни
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #23
                  От: Проверка при наличие за електронен фиш

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  ..., а сещай се кога ще се регистрирам в системата точно на КАТ ...., че да могат да ми връчват фишове. ...
                  Тъй де,тъй ! Тя работата е милиционерска , щото си има вземане-даване с Андрешковци !

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проверка при наличие за електронен фиш

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    ....Женицата, дето ми вдигна телефона, два пъти ме пита - Кво, Кво, ко е туй... и накрая императивно заяви, че няма такива работи - или на ръка, или с препоръчано писмо.
                    Много, ама много им липсва комуникация между отделните нива. И реално хем може да е прието и да можеш да си подадеш така документитее, хем лелката на телефона още да не е информирана и обучена и да си кара както тя си знае "само на ръка или..."


                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    Системата няма как да разбере кой прави проверката, за да му го "връчи". Единственият начин е с регистрация, а сещай се кога ще се регистрирам в системата точно на КАТ с достатъчно лични данни, че да могат да ми връчват фишове. Ми точно никога, понеже първата работа на служителите в КАТ ще е да ми продадат личните данни на "братчедите". В НАП има пъти по-голям и по-смислен контрол в сравнение с МВР.

                    Това сериозно ли си го писал?
                    Какви повече лични данни ще им дадеш, които те вече нямат?
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • #25
                      Тази изглежда е най-прясната от многото "теми по темата".
                      Един жокер, може да потрябва на някого - когато се плащат глоби по фиш от камера по банков път, трЕбЕло в текста на платежното "към бюджета" да се напише номерът на фиша, а не като "номер на документа" в съответното за това поле. Когато се плаща към НАП е обратното - ако не напишеш "номер на документа" в полето в платежното, системата им "не го обвързва" и парите си седят "неотнесени" в кюпа. При КАТ пък ако го няма в текста "основание за плащане", се получава същото, без значение дали го има в полето "номер на документа".
                      За да стане по-ясно, илюстрация:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3ed802a6a4cd9b16be18a8c0f7c8739c9145f982.jpg
Прегледи:461
Размер:287.8 КБ
ID:6746017
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #26
                        Точно заради такива "специфики" е добре да се ползва функционалността на електрическото банкиране за плащане на задължения към конкретна институция вместо обикновен превод.
                        Очаква се, че във специализираната форма някой е взел предвид тези особености.

                        И ако разбира се електрическото банкирване има такава функционалност.

                        Аз ползвам epay - там има.
                        Не съм имал проблем - за съжаление редовно се налага да го правя, особено за КАТ.
                        Чудя се обаче дали пък няма начин за някакъв абонамент за тази институция... Или кредит?



                        Враг усраине

                        Коментар


                        • Esper
                          Esper коментира
                          Редактиране на коментар
                          Е, това трябваше да е иронично но явно не личи...

                        • Bogoljub Gagic
                          Bogoljub Gagic коментира
                          Редактиране на коментар
                          е-pay, ама на мен ми връчѝха една ролка фишове при ПТП-то при което пострада "Хемито" ми, на обща стойност 1500 лв. ;(
                          Тук било 60, па аз минàл с 81 - пляс 400 лв., там било 40, па аз "профучал" разбираш ли, със 54 км/ч - прас 200 лв. и така 5-6 фиша... Требе да си открия сметка в е-pay с 10-на хиляди леФа...

                        • Esper
                          Esper коментира
                          Редактиране на коментар
                          Е аз с по-малки суми но редовно.
                          И винаги зимният сезон, когато се налага да ползвам тъпото четроколесно.
                          Лятото рахатясвам.

                      • #27
                        large коментира
                        Днес, 16:12
                        Виж това ще е интересно.
                        Внасяш пари в своя партида в "сметката" на КАТ и участваш в играта.
                        Да имат парите годишна лихва 5-10-15% и да се използват за погасяване на задължения.
                        Идеята е да е по-доходоносно от банка, а глобите да се удържат веднага.
                        В тОзи идеЙ има хляб
                        Но-о-о-о банковото лоби ще скочи, ще се появят и популиСки възражения, че не е морално да си кОпуваш отнапред глоби, че "само богатите ще се възползват" и че се насърчава "предплатеното" каране с бясна скорост. То всъщност и в момента електронните фишове са си просто "такса за беснеене по пътищата" само дето се плаща след консумация на "услугата".
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #28
                          Опитвам да проверя в сайта на МВР за невръчени глоби на приятел, който е с испанска книжка, обаче не става...
                          Някой да има идея възможно ли е да се провери някак си освен с ходене до КАТ ?
                          Който търси , намира !
                          Човекът е човек, когато е на път !

                          Коментар


                          • #29
                            Май не може. Само на място. И аз съм с чужда книжка и поне преди 2-3-4г не ставаше.
                            "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
                            Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

                            Коментар


                            • #30
                              Я пробвай тука
                              https://www.boleron.bg/proverka-glob...H2nDwIj_si51w4

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X