Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МАН 10.163

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: МАН 10.163

    За съединител си е работата...

    Коментар


    • #47
      От: МАН 10.163

      Надали е за съединител,ако диска е износен диафрагмата ще опира по лагера или ще е много близо до него.
      При положение,че има свободен ход около 10мм,ключа за палатката е заровен другаде.Ясно е,че хода не стига и затова включва трудно,обърни внимание на помпата и лагера,има някаква магария там.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #48
        От: МАН 10.163

        Диафрагмата тука работи на издърпване...

        Коментар


        • #49
          От: МАН 10.163

          Първоначално публикуван от Николай Шишков Преглед на мнение
          Диафрагмата тука работи на издърпване...
          От снимките с вижда друго,на натискане.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #50
            От: МАН 10.163

            Загледай се в телената зегерка на лагер помпата. А и вярвай ми обратен е ... на атегото е е нормален на натиск, а на тия чифути е кат на големите камиони

            Коментар


            • #51
              От: МАН 10.163

              Компа казва така;

              Man-L 2000
              motor-D0824 LF 09
              getriebe- S6-36
              HA(заден мост) HY-0720

              Всиичките агрегати монтирани 1999год. има 150кс.
              По горе снимката която си постнал е май от СК.К Ecolite а това е автоматична ск.к на MAN и бая ме озадачи тая зегерка (тип Фиба) там е друга бира.
              Може би ти имаш ей тая ск.к
              https://www.gumtree.co.za/a-car-repl...10911682670109
              Там вече е принцип натискане на Притескателния диск.
              Знам ли може и да съм в грешка
              Напиши коя ск.кутия от снимките е при теб ,че винаги има процент на изненада и грешки човешки.

              До колегата собственик
              Феродовия диск няма да го видиш докато не се разглоби.
              Щом не е омаслен лагера и т.н и се чудиш как да разбереш освен да свалиш кардана да включиш на скорост и някой от горе да натисне педала на Съединителя и пробай с ръка на фланеца на ск.к дали ,ще ти освободи .
              Спукан притескател пак прави подобни магарии,изтъркан феродов диск.
              Мартин Димитров
              УАЗ

              Коментар


              • #52
                От: МАН 10.163

                Първоначално публикуван от Николай Шишков Преглед на мнение
                Загледай се в телената зегерка на лагер помпата. А и вярвай ми обратен е ... на атегото е е нормален на натиск, а на тия чифути е кат на големите камиони
                Гледам първата снимка на СК,там е на натискане,и според обясненията е така.
                На втората третата е обратната педерастия,със издърпване.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #53
                  От: МАН 10.163

                  Погледни лагера,на първата снимка, на 8 чеса се вижда зегерката


                  Колега xarsi , не помня до сега да съм разглобил ман ле и да не е бил със съединител на опън... и този го проверих .... и той е...
                  Последно редактирано от Николай Шишков; 27-03-19, 22:01.

                  Коментар


                  • #54
                    От: МАН 10.163

                    Често пъти се сменят съединители /комплект / без да е необходимо .Я заради неработещи помпи ,я заради луфтове по лостовата система ,на Витарите ламарината ,за която е захванато жилото се огъва и какви ли не глупости други .

                    Съединител добре .Но кой елемент по-точно се е скапал ?

                    Между другото макар да изглежда от снимката ,че лагер-помпата работи на натиск ,май наистина е на опън .
                    Не съм на 100 % сигурен ,че съм на 1-2 бири ,но ще проверя и ще пиша със сигурност .
                    0887/400121 Антон Донев

                    Коментар


                    • #55
                      От: МАН 10.163

                      В твоя случай( по точно магазините с които аз работя) не намирам комплект всичко е по отделно...ако бях на твое място, бих сменил притискателя и феродото...

                      А съединител се сменя целия, когато искаш да нямаш главоболие

                      Коментар


                      • #56
                        От: МАН 10.163

                        "Щом не е омаслен лагера и т.н и се чудиш как да разбереш освен да свалиш кардана да включиш на скорост и някой от горе да натисне педала на Съединителя и пробай с ръка на фланеца на ск.к дали ,ще ти освободи . "

                        Тази идея ми харесва .Като остане време ,ще пробвам .
                        Междувременно камиона го караме .
                        0887/400121 Антон Донев

                        Коментар


                        • #57
                          От: МАН 10.163

                          Щом го карате за мен лагера си върши работа т.е успява да натисне или издърпа притескателя достатъчно.
                          Ще чакам снимки да видя каква ти е ск.к и изобще качи снимки те спестяват много писане.

                          ""Съединител добре .Но кой елемент по-точно се е скапал ?""

                          ""Обаче се е появил един шум /на шофьора не му е направило впечатление / ,който ме притеснява .
                          Когато натиснеш съединителя ,шума го няма ,а когато го отпуснеш шума се появява .Звук като от аксиален лагер или лагер на първичния вал .""

                          Обеснявам си го на елемента Феродов диск и по точно разбита главинка и пружините около нея.
                          В момента който отпускаш педала на съединителя зацепва феродовия.
                          Мартин Димитров
                          УАЗ

                          Коментар


                          • #58
                            От: МАН 10.163

                            Когато натиснеш съединителя , спира да се върти скоростната кутия, а се въртят амбриажния лагер и лагерчето в маховик. Когато пуснеш съединителя става обратното, върти се кутията , спират лагерите при съединителя. Тоест когато шуми при пуснат педал , проблема е кутията, най често в лагера в лагера на блоковата ос.

                            Коментар


                            • #59
                              От: МАН 10.163

                              Абсолютно съм съгласен .
                              Както казах шуми ,като че ли утихна ,а гледах /слушах / на друг камион .И там си променя звука ,като отпуснеш съединителя.
                              То явно ,че лагера на първичния вал се натоварва малко или много и с времето почва да се чува повече .
                              Може и да съм се престарал в ослушването , а може и новото масло с добавката да вършат работа .

                              Между другото ,оня ден местих камиона и като ,че ли скоростите включваха по-лесно .
                              Извинявам се ,че не съм снимал още кутията ,че не ми е останало време .
                              Последно редактирано от antiroad; 30-03-19, 11:54.
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар


                              • #60
                                От: МАН 10.163

                                Какъв разход трябва да дава тоя камион ?
                                Някъде към 19/100 разход май е множко, освен това ми се струва ,че няма достатъчно тяга .Малко баир да види и умира ,на котленски проход с 3,7 т излезе на 3-та .
                                0887/400121 Антон Донев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X