Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МАН 10.163

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: МАН 10.163

    Зависи и диференциала какъв е, със сигурност има различни.
    С колко обороти си на шеста с 90км/ч? Това ще обясни нещата.
    Все пак си е малък мотора, момента се постига при 1300об/мин, под тях не го търси на висока предавка.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #32
      От: МАН 10.163

      На 1900 об . е на 85 км/ч /То и на тези обороти е края на тъмнозеления сектор / .Предполагам ,че на 2000 об . е на 90 км /ч .

      На 1300 оборота го няма никакъв ,ти сигурен ли си ,че на толкова е най-големия върт.момент ?
      0887/400121 Антон Донев

      Коментар


      • #33
        От: МАН 10.163

        1300-1500обторота е диапазона на най-големия въртящ момент на големите камиони. Твоя диапазон трябва да тръгва от 1500 до 1800-1900 оборота. Там където ти е зелено. Може да имаш няколко сектора с по-тъмно или по светло зелено, точно там ти е най-големия. Карал съм атего 816 и там на 6-та омалява на баирите, но си ги качва до 70км. Няма какво повече да се очаква от този камион.

        Коментар


        • #34
          От: МАН 10.163

          Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
          На 1900 об . е на 85 км/ч /То и на тези обороти е края на тъмнозеления сектор / .Предполагам ,че на 2000 об . е на 90 км /ч .

          На 1300 оборота го няма никакъв ,ти сигурен ли си ,че на толкова е най-големия върт.момент ?
          Така четох, от 1300 до 1800 оборота бил максималния момент.
          Не съм карал такова, ама все ми се струва, че барем празен трябва да върви.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #35
            От: МАН 10.163

            Големите камиони имат върт. момент на по-ниски обороти ,този не е така .
            Някой може ли да качи малко параметри или да каже откъде да ги разгледам .Интересува ме и какви масла ,филтри и т.н. обслужване им се полагат .
            0887/400121 Антон Донев

            Коментар


            • #36
              От: МАН 10.163

              Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
              Големите камиони имат върт. момент на по-ниски обороти ,този не е така .
              Някой може ли да качи малко параметри или да каже откъде да ги разгледам .Интересува ме и какви масла ,филтри и т.н. обслужване им се полагат .
              Всъщност са при 1400 оборотите, моя грешка.
              Ето един документ, ако действа линка...
              https://www.google.com/url?sa=t&sour...=1552237475498

              Твоя мотор е на страница 34, ако е евро 3. Ако е Евро 4 е по-напред на стр. 28.

              За маслата по принцип си имат стандарт по MAN, ще потърся. Филтрите трябва да ги има във всеки магазин за камиони, мотора е много разпространен.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #37
                От: МАН 10.163

                По талон е евро 2
                0887/400121 Антон Донев

                Коментар


                • #38
                  От: МАН 10.163

                  Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                  По талон е евро 2
                  Да, нормално, сега зачетох напред че е 1999г нормално е да е евро 2.

                  Ето ти друг линк, но е доста по-подробен и за много двигатели. Освен това е на немски и на английски, от стр.300 някъде почва на английски. Има практически всичко за което питаш, но просто трябва да го намериш(точно за твоя мотор).
                  https://www.google.com/url?sa=t&sour...MoZFA4Rn0eZOsq

                  Има и за маслата и стандартите им по MAN, както и за регулиране на клапаните(не е лошо да ги провериш), и въобще каквото има за обслужване по мотора.

                  ПП: Нормите за маслото по MAN за Евро 0,1 и 2 са M271, M3275, и M3277.
                  Като последната е най-висока, тя е и за Евро 3, и с предпоследната са по-препоръчителни.

                  ПП2: Понеже спомена 155 коня, това трябва да е D0824 LFL 09.
                  Което значи 155 коня при 2400об/мин, и максимален въртящ момент 580Nm при 1600об/мин.
                  Последно редактирано от cecoa1; 10-03-19, 20:39.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #39
                    От: МАН 10.163

                    Благодаря !
                    0887/400121 Антон Донев

                    Коментар


                    • #40
                      От: МАН 10.163

                      Вчера тръгнах да сменям маслото на ск.кутия .От Аутобокс ми дадоха 3,5 л масло 75W80 риванол ,а то естествено се оказа ,че е 7,5 л .
                      Проверих и кутията се оказа ZF 6S 850 която се монтира и на Даф ,Рено и др .Това 3,5 л се отнася за 5 степенната кутия .
                      Днес ще допълня и останалото количество .

                      Преди да източа старото ,промих с една добавка за промиване ,а към новото добавих такава за по-лесно превключване и не знам си още какви добрини за кутията .

                      Обаче се е появил един шум /на шофьора не му е направило впечатление / ,който ме притеснява .
                      Когато натиснеш съединителя ,шума го няма ,а когато го отпуснеш шума се появява .Звук като от аксиален лагер или лагер на първичния вал .

                      Въпросът ми е аксиалният лагер върти ли се , когато не е натиснат педалът на съединителя ?Защото по снимките ,които гледах на кутии е много вероятно да се върти .
                      0887/400121 Антон Донев

                      Коментар


                      • #41
                        От: МАН 10.163

                        От долу на ск.к няма ли една голяма гумена тапа ,ако има отвори и ще се разбере.
                        На по-новите лагера се върти ,но немога да съм сигурен на 100% че и при теб е така.
                        Мартин Димитров
                        УАЗ

                        Коментар


                        • #42
                          От: МАН 10.163

                          С новото масло шумът май утихна .Лагерът ,който натиска притискателя е от този тип


                          ,а кутията може и да е ZF S6-36 .

                          Днес се наврях отдолу да гледам ,защото пак взех да си мисля за съединител .Този лагер -помпа /води се централен изключвател /



                          видях ,че има ход поне сантиметър ,когато се натисне педала на съединителя .Това през отвора отдолу ,което ме навежда на мисълта ,че по горна и долна помпа няма проблеми .За жалост обаче нямам достъп и видимост до самия феродов диск и не съм сигурен на 100% дали отделя достатъчно .

                          Значи при по-обстойния анализ установих ,че :

                          1 .Вода и ръждясали вилки /редачи / няма .
                          2.Маслото е сменено ,+добавка за лесно превключване ,обрани са луфтовете по лостовата система .
                          3.Когато моторът не е запален ,всички скорости влизат много лесно .
                          4 .Когато запалиш мотора ,дори и топъл и запален отдавна ,всички скорости влизат много трудно , а задната хърка и не влиза .
                          Когато със сила вкараш някоя скорост и след това на натиснат съединител ,включваш -изключваш многократно ,скоростите влизат лесно .Отпуснеш ли съединителя и след това отново го натиснеш ,отново мъка .
                          Същевременно когато си включил на скорост и потегляш ,съединителя зацепва даже по-нагоре от средата на хода на педала .
                          5 . Ако камионът е в движение ,скоростите влизат без проблем .

                          Противоречиви симптоми и не знам на кое да заложа ?
                          0887/400121 Антон Донев

                          Коментар


                          • #43
                            От: МАН 10.163

                            Напиши ми номера на Шасито да проверя с коя Ск.К е камиона.
                            Мислех,че вилка натиска лагера ,а то било лагер помпа.
                            Първо според мен
                            -пробай с обезвъздушаване на съединителя /има модели с спирачно масло има и с Пентозин провери си маркучите има тук там О-пръстени и т.н
                            течноста в казанчето на горната помпа да не е няква боза ?
                            Мартин Димитров
                            УАЗ

                            Коментар


                            • #44
                              От: МАН 10.163

                              Маслото изглежда нормално ,като спирачна течност .
                              И аз мислех за въздух ,обаче когато натиснеш съединителя бавно още в началото виждам как реагира и лагер помпата .
                              Освен това пробвах и с напомпване по 3-4- пъти няма ефект.Течове няма никъде .

                              Остава хода да не е достатъчен ,защото не виждам самия феродов диск дали отделя .

                              Номера на рамата е :WMAL35ZZZYY052131
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар


                              • #45
                                От: МАН 10.163

                                Няма какво да го мислиш толкова. Съединителя е за смяна, колкото и да не ти се ще ....
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X