Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МАН 10.163

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: МАН 10.163

    Такива бордове, честно казано.... Не бях виждал и на клипче. В бг съм виждал два типа... Нормалния който се вдига борда и затваря каросерията и такъв на който се згъва на две и се прибира под каросерията плъзгайки се... Но и двата имат движещ се наклон.... Пак казвам снимките ще кажат много.
    Относно лостовата система... Няма да ти хърка първа от там, но е много добре да обереш луфтовете колкото може....

    Коментар


    • #17
      От: МАН 10.163

      Днес го регистрирахме ,даже катаджията направил забележка на шофора /и с право / защо не е напълно прибран борда и му оставил малкия талон при себе си докато го оправим .
      За да се прибере напълно се оказа ,че липсва една ролка ,която предпазва стоповете при въртеливото си движение ,предполагам на клипа се вижда .Днес я почнах ,утре ще я довърша .Направих проба и нещата се получават .

      Остава наклона .Направихме проба с намаляване само 1 см на долната щанга ,тази която изглежда като носач на джип /изработихме една пробна / и наклона дойде ,но остава наклонен и когато се вдигне горе .Ще правим още проби ,че днес го пратих на сервиз за бордове ,гледали и вдигали рамене .
      За жалост имам само тези снимки ,утре ще направя още ,че не остана време .

      ПП Виждам ,че от тези снимки няма да ви стане ясно ,изчакайте още .
      Прикачени файлове
      0887/400121 Антон Донев

      Коментар


      • #18
        От: МАН 10.163

        Ето още снимки .Като поразгледах повече сайта на Бар Карголифт Falt ,разбрах ,че няма шанс да има наклон при моя борд .Като гледам той е аналогичен на модела BC 1000 F 2 .

        Остава да се разбере дали платформата може да се движи така ELEVADORES PARA FURGON Y CAMION Juan Carlos Rivera M • 6,5 хил. показвания ,защото при мен при долно положение е хоризонтална .
        Пуснал съм и запитване на сайта им .
        Прикачени файлове
        0887/400121 Антон Донев

        Коментар


        • #19
          От: МАН 10.163

          Е и те такава глупост не бях виждал....



          Пс още го осмислям, но ако бях аз на твое място, със сигорност щях да добавя цилиндри за наклон... Тука или някой ги е съкратил, или нещо друго липсва... Или аз съм тъп...

          Пс2 изгледах клипчето на сайта на тия... Карго марго ... Забележи че като стигне основната конструкция до земята... Самата дъска си прави наклона надоло....
          Последно редактирано от Николай Шишков; 27-01-19, 19:31.

          Коментар


          • #20
            От: МАН 10.163

            На мястото на шарнирните щанги, ако се сложат цилиндри, ще може да се променя наклона. Предполагам във вертикално положение се изправя ръчно с помощ от пружината. Може и на мястото на пружината да се сложи цилиндър, с него ще се изправя борда и ще се регулира наклона, но трябва да се нагласи наклона от земята.

            Коментар


            • #21
              От: МАН 10.163

              Ясно е ,че ако има цилиндри ще прави наклон ,даже съм подготвил едни .
              Въпросът е дали няма някакъв начин да стане да слиза директно наклонен като на този клип ELEVADORES PARA FURGON Y CAMION Juan Carlos Rivera M • 6,5 хил. показвания

              На тази кривата планка има ексцентрик /там където е болта /,но ако се завърти ще дойде още по -голям обратен наклон .Пък и освен това както е горе наклона ,така ще е и долу пак .Иначе тия планки ги въртях и пробвах по най-различни начини .
              Ако има някой ,който разбира от кинематика ще каже дали може тази лостова система дали може долу да е наклонена платформата ,а горе хоризонтална .
              0887/400121 Антон Донев

              Коментар


              • #22
                От: МАН 10.163

                Камиона на възглавници ли е отзад? Струва ми се че опират механизмите на земята, преди да е достигнал пълния си ход и от там не може да слезе нормално. Ако камиона е навирен на високо, дали няма да се получат нещата? Борда оригинален ли е на камиона или е слаган допълнително. На клипа борда се прибира под каросерията, а този трябва да се изправя зад нея. Сложи снимки и в по-общ план на борда в затворено положение, на зенята, но да се вижда целия борд.

                Коментар


                • #23
                  От: МАН 10.163

                  Да ,на възглавници е ,на транспортно положение .Борда е сгъваем ,липсваше едно колело ,на което се подпира и един тампон ,на който да ляга ,но ги оправихме и сгъването е ок .
                  Мисля ,че е монтиран оригинално ,така изглежда .
                  Купувача в България го е снел ,веднага след като го купил 2004 г и оттогава не беше работил .
                  Естествено протекоха цилиндрите и ги свалихме за ремонт .
                  Като ги монтираме продължавам с опитите .
                  0887/400121 Антон Донев

                  Коментар


                  • #24
                    От: МАН 10.163

                    Разгледай управлението ... мотора ... клапаните.... понаснимай и там ако не ти стане ясно... всичси бордове чягат на земята пъро на основната рамка ,и по точно на колелата , и после дъската пада надолу с наклон

                    Коментар


                    • #25
                      От: МАН 10.163

                      Наклонът дойде .Оказаха се едни спекли валове по лостовата система .
                      Добре ,че протекоха цилиндрите ,че да ги раздвижим .
                      0887/400121 Антон Донев

                      Коментар


                      • #26
                        От: МАН 10.163

                        Честито

                        Коментар


                        • #27
                          От: МАН 10.163

                          Променихме конструкцията на каросерията .Новата ще е със щори .
                          Прикачени файлове
                          0887/400121 Антон Донев

                          Коментар


                          • #28
                            От: МАН 10.163

                            Готови сме и с щорите ,дано не се счете за реклама .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:53527683_253403842276713_7844905491544145920_n.jpg
Прегледи:1
Размер:119.2 КБ
ID:5810228

                            Отворих отгоре редача/или не знам точното му наименование / на скоростите и смених втулката и семеринга ,че имаше голям луфт .Маслото изглеждаше сравнително добре ,нищо ръждясало не видях отгоре .На незапален камион скоростите влизат много лесно ,обаче когато се запали ,особено студен трудното включване си остава ,най вече на 1-ва и втора .Камионът почти не сме го карали ,да е минал 500 км .Ще поработим малко и ще сменя маслото на скоростната .

                            Още нещо ме притеснява .МАН-ът е с 6 скорости и на 6 та дори празен като види малко баир и омалява .Нормално ли е това за 155 коня ?
                            0887/400121 Антон Донев

                            Коментар


                            • #29
                              От: МАН 10.163

                              Чудесно се е получило. Браво за положения труд. Какво значи че омалява камиона на 6-та на баир. Съвсем нормално е ако го караш с 90 и да падне скоростта на 75-80. В зависимост от тарата и от челното съпротивление може да подържа 75-80, може и да му идва зор. Предполагам че тарата му е около 5 тона

                              Коментар


                              • #30
                                От: МАН 10.163

                                Да 5 тона е .Каросерията е доста ниска -около 2 м външно височина .
                                6-тата директна ли е ?
                                0887/400121 Антон Донев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X