Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с гумите!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с гумите!?

    Здравейте колеги. Карам Терано, дълга база, 2.4 бензин. Гуми дуратрак. 31 ". Използвам го като работно и го карам предимно по нивите.
    Като цяло винаги съм чувствал някаква несигурност в калта( основно поднисане дори и при много лек наклон). Но вчера и днес вече мина границата. При прав път със съвсем лек наклон не мога да вкарам колата в пътя. Немогат да я изкарам от съвсем малък коловоз, вартя пален ляв или десен, а колата продължава напред. Калта не е дълбока,но е много лепкава и гъста. Гумите стават като валяци и не могат да се изчистят. Като цяло и във рядка кал пак не мога да я вкарам в пътя.
    Вече не знам къде е проблема, в гумите ли в джипа ли.
    Каква бюджетна гума за кал бихте ми препоръчали, може и регенерат? И по добре ли ще е на това голямо купе или пак ще стават като валяци?
    Nissan Terrano 2 2.4i

  • #2
    От: Проблем с гумите!?

    Кой модел дуратрак? И колко дълбок е "малкият" коловоз?

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с гумите!?

      Вече не знам къде е проблема, в гумите ли в джипа ли.

      Съвсем нормално се държи колата. Курсовата устойчивост на парт-тайм в гадна кал и лек наклон клони към нула, даже и с кални гуми. И аз бях много изненадан първия път-с Голф Синхро на глина и страничен наклон си правех гъдели при абсолютно запазена управляемост, а с Витара без малко да скоча в язовира...на едно и също място.
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с гумите!?

        С грешните гуми за конкретния терен си!
        За кал търси МТ гума и то сериозно МТ.
        Аз за кален/снежен терен ползвам "Forward Saffari"-510,размер 215/90-15.
        По размер отговарят на 31ци и биха ти свършили работа...

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с гумите!?

          От описаното не караш оффроуд нито се пишеш за карач. Гумите ти за такова каране са добри, имам наблюдение, независимо , че аз не ги харесвам поради слабите им бордове.Не познавам джип Терано и си мисля, че може би този въпрос може да го зададеш в раздела за Нисан и твоите колеги да ти отговорят. Ако твоя джип има тракшън контрол когато влезеш в калта го изключвай задължително. Пак казвам не познавам този джип.
          Другото е да караш с максимално възможната предавка за да можеш да развърташ гумите и те да се само очистват от калта-това на равно и нагоре по баира, надолу - в коловоза и полекинка.
          Последно редактирано от Tedo56; 18-01-19, 21:02.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с гумите!?

            Калта по нивите е гадна!
            Няма нищо общо с калта в Балкана!
            Особенно,ако е чернозем напълно те разбирам в какво положение изпадаш...
            Дуратрака не е подходяща гума,особено с този гаден размер 31х10.5-15-(това отговаря на 265 широчина,ако не ме лъже паметта)!!!
            Питаш за бюджетен вариант.
            Пробвай с това за което ти писах по-горе и ще останеш приятно изненадан!
            Тясно,агресивно,отговарящо на 31ца ти гарантирам,че няма да става на валяк в калта,няма да те хлъзга,ще имаш и управление и е идеално,като размер за Терано.
            За 580лв.за 4бр. нови гуми не се сещам за нещо по-добро и наистина работещо.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с гумите!?

              Калта наистина е много лепкава. Още от самото начало гумата става цялата в кал и няма никаква стабилност. Днеска направих снимки, но нещо не мога да ги кача, утре ще пробвам.
              А тези гуми за които пишеш как се държат на мокър асвалт? От къде мога да ги взема на тази цена?
              Nissan Terrano 2 2.4i

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с гумите!?

                До втората година се държат нормално,като за МТ гума-(ако искаш да ги запазиш за по-дълго,Лятото ги сменяш и си караш с едни АТ-та или шосейки).
                За покупка може всеки един вулканизатор да ти ги достави.
                Напиши "Нира" в търсачката и ще ти излезе номер за поръчка-(примерно).
                Може и от другаде-цените са все около 145-155лв.за брой.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с гумите!?

                  Благодаря ти за помощта. За сега се спирам на тези.
                  Nissan Terrano 2 2.4i

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с гумите!?

                    За нищо.
                    Пропуснах да ти кажа-гумите вървят с вътрешни.
                    Така си идват.
                    За мен това е "+", когато говорим за каране по черно.
                    При страничен удар в коловоз,пън,твърд предмет няма опастност от разбортиране!
                    Освен това при много дълбок сняг/кал,разорана нива позволяват изпускане до 0.5атм.
                    Правил съм го последното в 30см.топящ се сняг, отдолу кал и гумата се представи отлично!
                    Скоростен индекс-110км/ч.
                    П.П.Сега видях,че си от Карнобат!
                    Мале-там Ви е страшен чернзема-карал съм при Вас.
                    Поздрави на Тошката с Тераното,Златко с Витарата V6-бояджията....-няма начин да не се знаете, въпреки,че не си от оф-роуд средите, доколкото разбрах....-успех!
                    Последно редактирано от Янко Желязков; 18-01-19, 22:48.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с гумите!?

                      По горе чета нещо за 265мм широчина... ами много е... Нещо по тясно към 225 по бива.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с гумите!?

                        Кой набор са гумите?
                        Кални дуратраци 31 на терано са ОК.
                        Все пак, не можеш да очакваш чудеса от храброст от машина без блокажи.
                        Ако имаш кинти и време да смянаш гуми, вземи си комплект гуми с джантите, може и регенерат.
                        Нема начин да не си рязал предни калници за 31-ци; няма пълно щастие, ако не си, взимай флекса и дерзай., и без това калниците са ръждясали.
                        Добро терано с надървени торсиони и кални 31-ци прави чудеса, дори и с бензиновия двигател.
                        Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с гумите!?

                          Не знам какви са тия гуми, ама такава кал-изглеждаща все едно някой е омешал глина и свинска мас, си имаме на село. Като е кишаво, дори трактористите ги е страх да излизат на полето.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с гумите!?

                            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                            ...,размер 215/90-15....
                            Не се ли окопават тез тесни гумета ?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с гумите!?

                              Карам ги на Спортидж-КИАта на кантара показва 1630кг.
                              Не са ме окопавали до сега.
                              Е не влизам по разорани ниви и ниски накипнати места,но то реално нямам и работа там.
                              По нормален черноземен път след 2 дни яко дъжд колата си върви на задно без никакви проблеми.
                              4х4 включвам на наклон или ако има нанос от някоя разлята нива.
                              Гуми,които струват маса пари се представят много по-слабо от това.
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X