Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с гумите!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с гумите!?

    Все си мисля, че дългото Терано е съпоставимо с дългия Галопер , а при мен кални 31-ци се справят задоволително, колкото и да са ми ниски критериите. Според мен по-широките гуми на ниско налягане би трябвало да се справят по-добре в калта заради по-голямата контактна площ и ниския натиск върху грунта. Може и да бъркам !

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с гумите!?

      Като гледам Галопера ти е V6 бензин.
      С този мотор не му дреме особено и с 265 да е.
      При Терано,обаче и то дълга база,мотора 2.4 бензин определено прави разлика между 215 и 265!
      Виж,ако е дизел,било то и по-малкия 2.7 няма яд.
      Освен това дали ще сложиш тесни или широки гуми и кое се брои за тясна и от кой размер нагоре за широка гума зависи най-вече от теглото на джипа и от преобладаващите терени по които се кара.
      Предвид това,че по нашите ширини,особено в Балкана терените са твърди аз предпочитам сравнително по-тесните,агресивни гуми за максимално налягане на единица площ и оттам добро сцепление по калните наклони.
      Както писах и по-горе зорлен по разорани ниви и заблатени участъци не влизам,така че проблеми нямам.
      Последно редактирано от Янко Желязков; 19-01-19, 16:40.

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с гумите!?

        Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
        Като гледам Галопера ти е V6 бензин.
        С този мотор не му дреме особено и с 265 да е.
        При Терано,обаче и то дълга база,мотора 2.4 бензин определено прави разлика между 215 и 265!
        Виж,ако е дизел,било то и по-малкия 2.7 няма яд.
        Освен това дали ще сложиш тесни или широки гуми и кое се брои за тясна и от кой размер нагоре за широка гума зависи най-вече от теглото на джипа и от преобладаващите терени по които се кара.
        Предвид това,че по нашите ширини,особено в Балкана терените са твърди аз предпочитам сравнително по-тесните,агресивни гуми за максимално налягане на единица площ и оттам добро сцепление по калните наклони.
        Както писах и по-горе зорлен по разорани ниви и заблатени участъци не влизам,така че проблеми нямам.
        +1 Много сбито и добре казано. Човек трябва да си познава джипа, терена и карането.
        Освен това дали ще сложиш тесни или широки гуми и кое се брои за тясна и от кой размер нагоре за широка гума зависи най-вече от теглото на джипа и от преобладаващите терени по които се кара.
        Предвид това,че по нашите ширини,особено в Балкана терените са твърди аз предпочитам сравнително по-тесните,агресивни гуми за максимално налягане на единица площ и оттам добро сцепление по калните наклони.

        Както писах и по-горе зорлен по разорани ниви и заблатени участъци не влизам,така че проблеми нямам.

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с гумите!?

          За нестабилен грунт тесните гуми нямат място.Затова и се спуска нялягането,за да се намали натоварването върху грунта.А когато гумите станат като валяци и се замажат, трябва да се самоочистват(двигател,който да ги развърти) и подходяща шарка за това(редки блокове)
          Последно редактирано от бат'Марто; 19-01-19, 23:41.
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с гумите!?

            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
            Карам ги на Спортидж-КИАта на кантара показва 1630кг.
            Не са ме окопавали до сега.
            Е не влизам по разорани ниви и ниски накипнати места,но то реално нямам и работа там.
            По нормален черноземен път след 2 дни яко дъжд колата си върви на задно без никакви проблеми.
            4х4 включвам на наклон или ако има нанос от някоя разлята нива.
            Гуми,които струват маса пари се представят много по-слабо от това.
            Освен Черокито, което си купих преди няколко дни, имам и Опел Кампо 3,1 бърза печка. На него му смених оригиналните 205/80 16 с тези Сафари-та и нещата си дойдоха на мястото. Ходя по полята и по язовирите и няма значение колко е кално. Опела е парт тайм и няма блокажи, но до сега не са ми трябвали. На сух асфалт се държат прилично при 90-100 км./ч., но шумят осезаемо. На мокър асфалт трябва да имаш едно на ум, че малко се подхлъзват. При пухкав сняг е добре работата, но на утъпкан хич не искат да вървят. Това е от личният ми опит, ако някой има други наблюдения, нека да споделя!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X