Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

    Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
    Сигурност е много по безопасен от бойния.
    Най лощото което се сещам да си направиш с газов е да се гръмнеш в лицето, което може да увереди зрението, при същата грешка с боен изхода е летален.
    Газовите патрони са силно надценени - предизвикват дискомфорт но не е нещо особено.
    Невярно!!!
    По безопасен е ако му се изпили мушката .
    Има оцелели простреляни в главата.
    С един газов патрон съм виждал как опразниха четири етажа сграда.

    Коментар


    • #47
      От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

      Те след прострелването КОС не ги ли връща вече пилнати?
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #48
        От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
        Те след прострелването КОС не ги ли връща вече пилнати?
        Това е по желание на клиента
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #49
          От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Не става дума за газови патрони.

          Инак по съществото. Какво бих направил аз - бих се постарал да бъда представен пред "косаджията" от подходящ човек, след което просто бих попитал какво да правя.
          Разните курсове, такси, тапии и пр. са формалност.

          Най-разумното и рационално предложение, което загатнах още в началото...

          Коментар


          • #50
            От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

            Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
            Използвам само халостни патрони - не искам да увреждам нищо живо, ако силният гръм не го стресне вече отиваме на физически контакт! Иначе газовият пистолет е достъпен и евтин, засега се изисква само регистрация в КОС след като си го закупиш, но си представлява все пак огнестрелно оръжие и си изисква внимание и умения при боравенето.
            Ясно.

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Инак по съществото. Какво бих направил аз - бих се постарал да бъда представен пред "косаджията" от подходящ човек, след което просто бих попитал какво да правя.
            Разните курсове, такси, тапии и пр. са формалност.
            Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
            Най-разумното и рационално предложение, което загатнах още в началото...
            Абе, вижте, ясно ми е, че сте прави, но ако разполагах с "връзки" в МВР-то, най-вероятно текущата тема изобщо нямаше да съществува.

            Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
            И това са го чували в КОС.
            Ами, да им кажа нещо, дето не са чували – примерно, че ми трябва оръжие, за да отида в някой мол и да натръшкам де що народ се изпречи пред погледа ми. Това не се знае дали ще им е познато.

            Коментар


            • #51
              От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

              Първоначално публикуван от Flame_In_Black Преглед на мнение
              Абе, вижте, ясно ми е, че сте прави, но ако разполагах с "връзки" в МВР-то, най-вероятно текущата тема изобщо нямаше да съществува.
              Не става дума за връзки, нито за рушвети, нито за нафукан адвокат (да кажем).
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #52
                От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

                [QUOTE=Flame_In_Black;3417092]






                Ами, да им кажа нещо, дето не са чували – примерно, че ми трябва оръжие, за да отида в някой мол.... и да събера и придружа оборота на мола..., евентуално до трезора. Ще фане дикиш.

                Коментар


                • #53
                  От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

                  Първоначално публикуван от Flame_In_Black Преглед на мнение
                  ...
                  Оставяме настрани рискове като среща с глутница подивели кучета (по принцип, обичам животните), а защо не и вълци в някои части на България.
                  Та...
                  Ще опитам да се включа със съвет само по тази част от въпросителните

                  Независимо дали ще получите разрешително за КНО или не, разумно е разходката в дивото да я правите с дебела сопа в ръка. Повечето кучета знаят какво е това и спазват разумна дистанция. Помага и при ходене, някой даже си купуват нарочни туристически щеки.

                  Вълци и мечки наоколо не съм срещал, но от срещите с чакали, лисици, диви прасета или елени, съм научил че може да ги срещнеш само ако си тих и ги изненадаш. Нещо като 5 от 100 е вероятността. Понеже разходките ми не са инцидентни а ежедневие (куче, дето трябва да се извежда всеки ден по два пъти) и понеже поне две трети ги правя по тъмно, наоборудвал съм се с няколко неща, дето ги нося винаги:
                  -фенер
                  -сопа в ръка (или къса палка на каишка под якето през студените дни да не ми мръзнат ръцете)
                  -кучешки лакомства (гранули, бисквитки или нещо друго)
                  -лютив спрей
                  От скоро смених лютивия спрей с гел в специална опаковка на валтер(цената му е почти като на спрей за мечки, но ми се видя по-удобен за бърза употреба и с по-малък обем)
                  До сега, освен сопата като заплаха и гранулите като "морков", друго не ми се е налагало да ползвам

                  Коментар


                  • #54
                    От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

                    Хм
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #55
                      От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

                      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                      Ще опитам да се включа със съвет само по тази част от въпросителните

                      Независимо дали ще получите разрешително за КНО или не, разумно е разходката в дивото да я правите с дебела сопа в ръка. Повечето кучета знаят какво е това и спазват разумна дистанция. Помага и при ходене, някой даже си купуват нарочни туристически щеки.

                      Вълци и мечки наоколо не съм срещал, но от срещите с чакали, лисици, диви прасета или елени, съм научил че може да ги срещнеш само ако си тих и ги изненадаш. Нещо като 5 от 100 е вероятността. Понеже разходките ми не са инцидентни а ежедневие (куче, дето трябва да се извежда всеки ден по два пъти) и понеже поне две трети ги правя по тъмно, наоборудвал съм се с няколко неща, дето ги нося винаги:
                      -фенер
                      -сопа в ръка (или къса палка на каишка под якето през студените дни да не ми мръзнат ръцете)
                      -кучешки лакомства (гранули, бисквитки или нещо друго)
                      -лютив спрей
                      От скоро смених лютивия спрей с гел в специална опаковка на валтер(цената му е почти като на спрей за мечки, но ми се видя по-удобен за бърза употреба и с по-малък обем)
                      До сега, освен сопата като заплаха и гранулите като "морков", друго не ми се е налагало да ползвам
                      А как реагира твоето куче, ако дадеш храна на чуждо? Аз не бих рискувал, то само да погаля друго и идва да го избута.
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • #56
                        От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

                        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                        А как реагира твоето куче, ако дадеш храна на чуждо? Аз не бих рискувал, то само да погаля друго и идва да го избута.
                        Свикнал е а и не е злобар.
                        Половината бездомни от квартала тръгват понякога с нас и като тръгнем в тъмното покрай реката се налага да ги черпя от време на време за да се навъртат около мен, инак забиват на някъде и моят подире им.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

                          Благодаря за съветите, сто.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

                            Първоначално публикуван от Flame_In_Black Преглед на мнение
                            Благодаря за съветите, сто.
                            Деринджър Ако не минаваш арката и работи перфектно на разстояние една педя преди докосване.
                            А защо трябва да гърми оръжието...
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

                              Сетих се да ви питам нещо, малко встрани от разрешителното...

                              В България позволено ли е да ползваш hollow-point куршуми? И по принцип такива предлагат ли се за повечето оръжия на родния пазар?

                              Коментар


                              • #60
                                От: Разрешително за огнестрелно оръжие – въпроси?

                                Първоначално публикуван от Flame_In_Black Преглед на мнение
                                Сетих се да ви питам нещо, малко встрани от разрешителното...

                                В България позволено ли е да ползваш hollow-point куршуми? И по принцип такива предлагат ли се за повечето оръжия на родния пазар?
                                За това ли е питането????
                                https://en.wikipedia.org/wiki/Hollow-point_bullet
                                Има закони и правила -четете ги моля.То не може всичко сдъвкано и наготово.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X