Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hyundai Veracruz - 4WD проблем, вероятно диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Hyundai Veracruz - 4WD проблем, вероятно диференциал

    Здравейте,

    автомобилът има 4WD бутон за 4WD режим, който съм пускал няколко пъти при излизане от паркинг по време на ски сезоните. Не съм карал off-road и не съм пускал бутона за постояно или при висока скоро. Общо взето не съм правил никакви опасни неща. Не е й проблем от предишен собственик, тъй като проблемът започна след като минах близо 100 000км откакто съм собственик. Автомобилът е добре подържан. Година преди да започне проблема смених масло на диференциал и раздатка в официалния сервиз на Hyundai.

    Пред симптоми: Единствено на заден ход при излизане от паркинг и не само. Пускам задна трагвам и няколко метра след това се чува леко изтропване отзад и лек камшичен удар, като цялата кола ледо подскача/приплъзва занад. Все едно има луфт между забни колела който се вцепеняват след това. Усеща се по-силно при навид волан, затова й започнах да го усещам първо при излизане назад от парко място. Пускам напред карам няколко метра, пускам назад, няма проблем и това може да се повтори много пъти, проблем няма. Карам обаче няколко километра напред и след това пускам назад и проблема е налице. С две думи трябва да се кара много напред, за да се събере луфта. Ходих на няколко места, но всички вдигат ръце.

    Повреда: Преди няколко седмици в големия сняг. Спрях по един стръмен наклон на кръстовище, при потегляне превъртяха сериозно предните гуми се чу силен удар отзад. Не успях да разбера точно какво стана, защото подадох газ и секунда след това спирачка, за да премине друг автомобил и точно когато натиснах спирачката се чу й шума и си помислих, че е от ABS-а или някакви блокажи. Най-вероятно точно тогава при превъртането на предните гуми нещо в диференцияла замина, тай като гумите превъртяха, колата не помръдна и аз натисках спирачка и се чу удър отзад.

    Симтоми след повредата: Вече не прави камшичния удар при потегляне назад с навит или не волан. Имам чувството обаче, че й 4WD-то не работи. Симптомите са следните. Предните гуми въртят задните не помръдват. Натискам бутона 4WD за принодителна програма, подавам газ и веднага след като завъртят предните гуми светва лампата за повреда в 4WD системата. Гася от ключа паля повторно лампата не свети, потеглям напред няма проблем, завъртят ли предните гуми на лед или сняг светва лампата. Не съм ли пуснал 4WD бутона нищо не светва, мога да си въртя колкото си искам.

    Моля за помощ. Кажете някой добър майстор на диференциали, който би могъл да помогне.

    PS: Имам делфи с OBD2 вкъщи, но този модел на hyundai го няма в него. Някой знае ли с какъв софтуер бих могъл да прочета грешките през OBD2?

    Хуваб ден!
    Последно редактирано от linko; 18-01-19, 10:59.

  • #2
    От: Hyundai Veracruz - 4WD проблем, вероятно диференциал

    Кофти, това май е с "Intelligent torque controlled coupling (ITCC)" на JTEKT . Не знам някой във форума да се занимава с такива раздатъчни кутии.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Hyundai Veracruz - 4WD проблем, вероятно диференциал

      Коя година е колата - моята е 2011 и вероятно не е със същата система, защото системата при мен не позволява предните да превъртат - можеби 1/4 оборот и започва да върти задните... Преди време имах Санта Фе 2008г и там системата беше превъртане на предните колела /особено при потегляне със завой/ и малко след това задния мост включваше с тласък...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        От: Hyundai Veracruz - 4WD проблем, вероятно диференциал

        Всеки сервиз с Launch x431 ще може да види записаната грешка, мисля. Най-вероятно записва голяма разлика във оборотите на преден / заден диф./полуоска.
        Диагностиката в Hyundai Sofia няма да навреди със сигурност (около 60лв. мисля, че беше). Започни оттам - може да са запознати със системата и нейните слабости.

        Коментар


        • #5
          От: Hyundai Veracruz - 4WD проблем, вероятно диференциал

          Това трябва да е:







          Коментар


          • #6
            От: Hyundai Veracruz - 4WD проблем, вероятно диференциал

            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            Коя година е колата - моята е 2011 и вероятно не е със същата система, защото системата при мен не позволява предните да превъртат - можеби 1/4 оборот и започва да върти задните... Преди време имах Санта Фе 2008г и там системата беше превъртане на предните колела /особено при потегляне със завой/ и малко след това задния мост включваше с тласък...
            Колата е 2009 година и съм запознат с маханиката й, но дококото знам този модел няма фейслифт, така че не ми се вярва да са променили нещо по механиката. Доколкото знам има два двигателя, където по-новия е произвеждан само 1 или 2 години. Модела е произвеждан от 2008 до 2013 мисля. С новия двигател са мисля само 2012 и 2013, но може й да греша. Старият мотор е 239кс., а новият 250кс. Може да са променили диференцияла при новия мотор, кои знае ... ?

            Първоначално публикуван от Камен Ангелов Преглед на мнение
            Всеки сервиз с Launch x431 ще може да види записаната грешка, мисля. Най-вероятно записва голяма разлика във оборотите на преден / заден диф./полуоска.
            Диагностиката в Hyundai Sofia няма да навреди със сигурност (около 60лв. мисля, че беше). Започни оттам - може да са запознати със системата и нейните слабости.
            От Hyundai София, не могът да помогнат, те не ремонтират а сменят, започнаха да говорят за някакви части от 10 000 и 7 000лв. и ме отказаха.

            Ще се радвам ако може някой да ме насочи към правилния сервиз или човек, който се занимава предимно с диференцияли, да пусне една свестна диагностика. Да разглоби каквото е нужно и да даде конкретно становище.

            Коментар


            • #7
              От: Hyundai Veracruz - 4WD проблем, вероятно диференциал

              пишеш Veracruz, а те са бензинови... за това предположих, че може да има разлика... дизелът е само един с два варианта на мощност
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                От: Hyundai Veracruz - 4WD проблем, вероятно диференциал

                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                пишеш Veracruz, а те са бензинови... за това предположих, че може да има разлика... дизелът е само един с два варианта на мощност
                Съжелявам, не знаех че има разлика.

                Точния модел е Hyundai Veracruz ix55
                Мотор: 3.0 CRDi, V6, 239к.с.
                Година: 2009

                Коментар


                • #9
                  От: Hyundai Veracruz - 4WD проблем, вероятно диференциал

                  Никой ли не знае добър майстор на диференцияли ?

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X