Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Тъй де. И поне в няколко руски 2 австралийски и не знам колко американски форума не е като да няма мнения от сорта на "Не нося бутала, казвам им размера на цилиндъра, който ми трябва, до стотна, и никога не съм имал проблем." Сега, дали тук има някой, на който като кажеш "Искам цилиндър 96.51мм" и да може да го направи толкова без да изпусне някоя и друга стотна - нямам лични впечатления, но не е чак космическа технология и би ми било чудно да няма, особено при сносно оборудване.

    Впрочем, тук някой набива ли ризи, топейки ги преди това в течен азот? Че и това гледах насам-натам.
    За три читави и едно не толкова читаво място където правят тази процедура се сещам, други не ми се е налагало да търся.Даже ризите се изработват в България, в Горна Оряховица мисля че беше производителя.Ако те интересува пиши на лично, да не се сметне за реклама.В читавите шлайф бази имат доста добри измервателни уреди и при нормални шлайфисти е по-добре да се занесат буталата.Няколко пъти ми се е случвало шлайфистите да ми връщат нови бутала с нецензурни думи по адрес на производителя, включително и оригинално производство за популярна френска марка.

    @shisharkata Поздравление за интересния проект колега, в неговото си купе ли го гласиш двигателя?Ако проекта не е засекретен, мисля че снимковия материал ще зарадва доста членове на форума.
    П.С. Ако не си изпуснал нещо от процедурите по главата, цената е леко плашеща.

    Коментар


    • #32
      От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

      Колко да е плашеща - за ревизия на главата на клиента му взеха 850 лв преди 4 години....
      Фиат Купе
      Опел Фронтера В
      Мицубиши Паджеро Пинин

      Коментар


      • #33
        От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

        Аз съм им ползвал услугите предимно за много нестандартни ремонти, а тогава се плаща скъпо, навсякъде.Но ремонта на глава, което е нещо рутинно за всички шлайф бази, на тези цени...

        Коментар


        • #34
          От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
          @shisharkata Поздравление за интересния проект колега, в неговото си купе ли го гласиш двигателя?Ако проекта не е засекретен, мисля че снимковия материал ще зарадва доста членове на форума.
          П.С. Ако не си изпуснал нещо от процедурите по главата, цената е леко плашеща.
          Нищо не съм пропуснал.Имам някаква смешна разпечатка с цените и процедурите които са правили ама не са записали нито портването колко е, писали миене на блок, а той си стои целия в масло.Писали 7 стотни хлабини,те са 9.Ако някой иска ще му пратя на лично разпечатката +касовата бележка,на която е общата сума с блока и главата.
          Иначе и на мен ми ги препоръчаха,дори и Царски ама нещо не се получиха нещата.
          Да,мотора ще си е в неговото купе и ще е всекиденвна кола.За сега ще събера и разработя и после ще слагам турбо от ЕВО 8 или ще взема от Илия една девятка.Имам и колектор от ево,той на 90% пасва на мен,иска малко преправяне на долните уши,където влизат шпилките.За догодина вече ще мисля за EFR7163,шпер и над 500 коня.И да кача снимки,нищо особено няма да видиш,една обикновена кола.Иначе да,никъде няма да видиш инфо за проекта.Все пак ако някой се интересува от нещо,бих му обяснил с удоволствие.

          Коментар


          • #35
            От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

            Едно адекватно портване на 16в глава е около 400лв,тъй,че нещата са в норма.Въпроса е как е изпълнено.0,09мм хлабина за турбо мотор,който мислиш да помпаш е малка,0,11-0,15мм е приемвлива хлабина за 500+кс.

            P.S. Не се занимавай с илия,абсолютен измамник е!
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #36
              От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              Едно адекватно портване на 16в глава е около 400лв,тъй,че нещата са в норма.Въпроса е как е изпълнено.0,09мм хлабина за турбо мотор,който мислиш да помпаш е малка,0,11-0,15мм е приемвлива хлабина за 500+кс.

              P.S. Не се занимавай с илия,абсолютен измамник е!
              Ами първо в България няма машина за портване на глави.Тяхното казаха,че струвало 250лв. като гледам не е чак толкова адекватно.Буталата са ми 4032,не са 2168 и вьоснер толкова им дават,8 стотни.
              Личката ми е ясен като бял ден ама при мен тия номера не минават.Имам един въпрос, понеже имам изпускателен колектор от ЕВО,а фланеца се разминава макар и с малко, кой може да ми смени фланците.И двата колектора са чугунени.Портовете съвпадат 1:1,дори горе ушите ама от долната страна няма как да се хване.

              Коментар


              • #37
                От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

                Тая бръчилка от аватара е с бутала на вьознер и хлабина 0.1мм,асматик.

                Колектора ако е чугунен,не виждам кой може да го завари с гаранция.Ако позволява да се пробият други отвори или да се разширят,мога да го направя.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #38
                  От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

                  Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                  Тая бръчилка от аватара е с бутала на вьознер и хлабина 0.1мм,асматик.

                  Колектора ако е чугунен,не виждам кой може да го завари с гаранция.Ако позволява да се пробият други отвори или да се разширят,мога да го направя.
                  Ами не,разминават се бая долните уши.Абе то има тука един дето може много неща и изпипва всичко без да претупва ама да го накараш да работи...трудна работа.
                  Между другото шпилките за основните лагери дето са ми объркали поръчката и са ми пратили за XE/C20LET ги продавам или заменям.Ако до няколко дни не се намери желаещ ги връщам обратно в UK.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

                    Първоначално публикуван от shisharkata Преглед на мнение
                    sparkybg Да,до едрина е.Написал съм по-горе,че ако се ползва диамант, финиша е с 600.
                    Kirilpm Аз като го свалих мерихме без биене, но те не знам какво са мерили.Не ми пречи, че е шлайфан, пречи ми, че не изчакаха лагерите.
                    Plastigauge аз не ползвам, идва човек и мери всичко с микрометри.
                    Аз съм занесал всичко чисто ново в кутии.В тях си има листове с характеристики и описание.Не ме интересува те какво мислят и какво пише в дебелите книги, защото wossner си знаят най-добре какви бутала са направили.Мотора е Z20LET, не C20LET.
                    По главата има пасване на клапани,челосване,портване,смяна на всички водачи,проверявана е 2 пъти, преди и след портването.Хидравличните повдигачи съм си ги извадил аз, не се сменяни.Един всмукателен клапан е сменен.Единствено по-различно е имало отчупено и лепено парче, което паднало при миенето.То е на частта при изпускателния колектор, 70лв. струва заваряването и челосването му.Аз я мих на автомивка преди да я пратя и като я разглобявах не видях такова,както и да е, дали е изпусната там не ме интересува, не ми е проблем.Даже ще видя дали имам някъде бележка с цената и работата да ви покажа.

                    ЗиГ сливен осраха и моя блок(1.9 дци на рено)Въпреки инструкций от производителя за 8 стотни, те ми оставиха 0.14.Ключа на сегментите е на ръба и най-вероятно ще са хлабави вече след разработка на мотора.Направо се чудя да го сглобявам ли тоя мотор. Нови ремонтни бутала колбеншмит + сегменти 80.43 / за цилиндър 80.51 >Шлайфиста ми вика 2,3 стотни го меря че ще стане с тоя размер 80.51. Опасно е може да затегне ,те понякога не си отговаряли,дай нещо средно 5,6 стотни да оставим и след разработка ще станат 8,9 ... ДА АМА НЕ . МЕРЯ 0.14 е в момента.
                    СЪЖЕЛЯВАМ,ЧЕ СЕ ДОВЕРИХ НА ХОРА ДЕТО С ТОВА СИ ВАДЯТ ХЛЯБА.
                    Бях писал надълго и нашироко за целия случей,но не можах да го побликувам и ми се затри поста.
                    НИКОГА ПОВЕЧЕ,ШЛАЙФ НА БЛОК ПО ПРЕПОРЪКИ НА МАЙСТОР.
                    НА ЗИГ СЛИВЕН ПРЕПОРЪЧВАМ ДА СИ КАЛИБРОВАТ МИКРОМЕТРИТЕ ПОНЕ 1ПЪТ СЕДМИЧНО.
                    НА РАБОТНИЦИТЕ ИМ ДА ХОДЯТ НА ОЧЕН ПРЕГЛЕД ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ И ОПРЕСНИТЕЛНИ КУРСОВЕ ПО МАТЕМАТИКА.

                    Коментар


                    • #40
                      Ибаф го, то остана ли читав сервиз за глави в тая държава? Джуди ги хранят много последните години, ЗиГ гледам ги хвалят навсякъде докато не стигнах тая тема...

                      Коментар


                      • #41
                        Първоначално публикуван от TheGrave Преглед на мнение
                        Ибаф го, то остана ли читав сервиз за глави в тая държава? Джуди ги хранят много последните години, ЗиГ гледам ги хвалят навсякъде докато не стигнах тая тема...
                        За глави не е като да няма. Проблема са блоковете.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          За глави не е като да няма. Проблема са блоковете.
                          И за глави има и за блокове, проблема най-често е в интернет нинджите чели всичко знаят всичко, а пишат "кОплунг""минОс" или "...иЙ" и искат да стане като по "дискавъир" за 40 минути и за без пари....ми нЕма как.
                          П.П. Ела на по кафе да го оклюкаме

                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #43
                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            И за глави има и за блокове, проблема най-често е в интернет нинджите чели всичко знаят всичко, а пишат "кОплунг""минОс" или "...иЙ" и искат да стане като по "дискавъир" за 40 минути и за без пари....ми нЕма как.
                            П.П. Ела на по кафе да го оклюкаме
                            Издай ги тия агенти, че чакам да разфасоват двигателя

                            Коментар


                            • #44
                              Първоначално публикуван от TheGrave Преглед на мнение

                              Издай ги тия агенти,
                              Доброславци

                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • #45
                                Абе не е като да немат рекламации от работата си...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X