Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

    Първоначално публикуван от ceko45 Преглед на мнение
    И от къде да си купим и ние пластикгейдж.
    От ньета.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #17
      От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

      Първоначално публикуван от shisharkata Преглед на мнение
      Точно диамантените камъни оставят хонинга много груб.
      До номер е. За един и същ финиш едрината на диаманта трабва да е към 2 пъти (ако помня добре) по-дребна. От шкурката няма лошо, ама при положение че имаш четка - не ми се коментира. Не ми се коментира и че те нямат четка, при положение че една четка покрива доста голям диапазон размери на цилиндри.

      Из доста форуми по света чета - по-добре е да не им даваш бутала да шлайфат по тях, а да им кажеш на какъв размер да шлайфат цилиндри. И е съвсем логично - на двигателя който правих в различните модификации има 2 различни хлабини за буталата, мисля 2 и 3 стотни (или 3 и 5, не помня вече) и 2 спецификации стандартни бутала през стотна. Ако им дадеш бутало(което също има примерно стотна точност), ще си направят пълен комплект свободни съчинения на тема колко трябва да е цилиндъра.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

        Първоначално публикуван от shisharkata Преглед на мнение
        Цената не ме вълнува.Не съм го мерил вала аз а един друг шлайфист го мери първия път, за биене само не го мери.Това да го оставим на страна.Цилиндрите са ги пуснали с 2 стотни над това което исках,както казах избързаха да шлайфат преди да дойдат лагерите.Нито са пипнали биелите да ги съберат с лагерите да видят накрая какви хлабини ще излезнат, нито основните.Даже съм объркал шпилките и днес като събирахме да мерим се оказа, че са по-дълги и е невъзможно да се стегнат основните лагери с тях.Всичко това го исках, защото цялото долнище е нови бутала и биели и арп шпилки, а не болтове на основните лагери.Как са финиширали хонинга с шкурка ги питай тях, хората за тази цел са измислили други инструменти или 600 диамантен камък пак става, ако не се лъжа, те го нямат.Дори като отидох шлайфиста им беше там, те бяха в почивка и като си говорихме вика, защо го шлайфахме без да мерим с лагерите и аз не знам, не трябва така.
        Може преди да са били добри или все още да са такива ама ми направи впечатление, че двама човека правят всичката тая мизерия.Както и да е, иначе там където правят главите са мнооого разбрани и отзивчиви,особено Павлин.Много внимание ми обърна и вложи старание да се получи това което искам.Главата ми струваше към 700-800лв. Долнището като работа 300лв. а частите по него са малко над 3000лв. затова исках да се направи както трябва и им казах какво точно да направят, те трябваше само да го свършат.Всичката карантия я занесох в кутийте с описание и инструкции от производителя.
        Горе-долу ми е ясно как са направили финиша с шкурка, просто не ми се вярваше, че точно там са го направили така, но както и да е.Мотора, който сглобяваш най-вероятно е C20LET, доста изписано има за него и ще вървиш по горе долу отъпкан път.Шпилките не са фатални, ще ги смениш с правилните, но ме притеснява друго, биене не сте мерили, аксиалния луфт поне мерихте ли?Добре е да го имаш като информация как е бил, защото предполагам, че ще поръчваш други лагери, та да си спестиш излишни експерименти и чакане на доставки.Ако може да направиш една разбивка на цените, че 800 лева ми се вижда твърде солено,евентуално може да ги докарат до там ако имаш шлайф,проверка,смяна на легла,водачи и клапани, портване и да са ти сменили хидравличните повдигачи с нови.

        Коментар


        • #19
          От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          До номер е. За един и същ финиш едрината на диаманта трабва да е към 2 пъти (ако помня добре) по-дребна. От шкурката няма лошо, ама при положение че имаш четка - не ми се коментира. Не ми се коментира и че те нямат четка, при положение че една четка покрива доста голям диапазон размери на цилиндри.

          Из доста форуми по света чета - по-добре е да не им даваш бутала да шлайфат по тях, а да им кажеш на какъв размер да шлайфат цилиндри. И е съвсем логично - на двигателя който правих в различните модификации има 2 различни хлабини за буталата, мисля 2 и 3 стотни (или 3 и 5, не помня вече) и 2 спецификации стандартни бутала през стотна. Ако им дадеш бутало(което също има примерно стотна точност), ще си направят пълен комплект свободни съчинения на тема колко трябва да е цилиндъра.
          На мен един шлайфист, от друга шлайф база миналата година ми обясняваше как били имали дебели каталози, които им казват колко да е луфта и аз не съм бил компетентен да ги уча. Ама като му казах марка и модел на автомобилния двигател, който трябваше да шлайфат, започна да се замисля дали има инфо...

          Коментар


          • #20
            От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

            Кво значи "не си компетентен да ги учиш" ?!
            Плащам си, и ако знам точно кво искам, ше ми го направят точно както им кажа !

            По средата на 2019 сме ! От къде ги намирате тия ?!
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #21
              От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

              Една шлайф база до София. Както и да е. Работата я свършиха други.

              Коментар


              • #22
                От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

                Първоначално публикуван от ceko45 Преглед на мнение
                На мен един шлайфист, от друга шлайф база миналата година ми обясняваше как били имали дебели каталози, които им казват колко да е луфта и аз не съм бил компетентен да ги уча. Ама като му казах марка и модел на автомобилния двигател, който трябваше да шлайфат, започна да се замисля дали има инфо...
                Дебелите каталози се споминаха с появата на интернета....
                та така...

                Коментар


                • #23
                  От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

                  Първоначално публикуван от ceko45 Преглед на мнение
                  Една шлайф база до София.
                  ...
                  От скромните ми знания по въпроса, около София знам само за тоя в Негован, ама той шлайфа само валове.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

                    Доброславци?
                    Калин Владов,09РСПБЗН

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      От скромните ми знания по въпроса, около София знам само за тоя в Негован, ама той шлайфа само валове.
                      Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                      Доброславци?
                      Герман.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

                        sparkybg Да,до едрина е.Написал съм по-горе,че ако се ползва диамант, финиша е с 600.
                        Kirilpm Аз като го свалих мерихме без биене, но те не знам какво са мерили.Не ми пречи, че е шлайфан, пречи ми, че не изчакаха лагерите.
                        Plastigauge аз не ползвам, идва човек и мери всичко с микрометри.
                        Аз съм занесал всичко чисто ново в кутии.В тях си има листове с характеристики и описание.Не ме интересува те какво мислят и какво пише в дебелите книги, защото wossner си знаят най-добре какви бутала са направили.Мотора е Z20LET, не C20LET.
                        По главата има пасване на клапани,челосване,портване,смяна на всички водачи,проверявана е 2 пъти, преди и след портването.Хидравличните повдигачи съм си ги извадил аз, не се сменяни.Един всмукателен клапан е сменен.Единствено по-различно е имало отчупено и лепено парче, което паднало при миенето.То е на частта при изпускателния колектор, 70лв. струва заваряването и челосването му.Аз я мих на автомивка преди да я пратя и като я разглобявах не видях такова,както и да е, дали е изпусната там не ме интересува, не ми е проблем.Даже ще видя дали имам някъде бележка с цената и работата да ви покажа.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

                          Тези също шлайфат и т.н. -
                          http://www.sredetz.com/
                          0885600006 - Чичо Коце

                          Коментар


                          • #28
                            От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

                            Първоначално публикуван от ceko45 Преглед на мнение
                            На мен един шлайфист, от друга шлайф база миналата година ми обясняваше как били имали дебели каталози, които им казват колко да е луфта и аз не съм бил компетентен да ги уча. Ама като му казах марка и модел на автомобилния двигател, който трябваше да шлайфат, започна да се замисля дали има инфо...
                            Тъй де. И поне в няколко руски 2 австралийски и не знам колко американски форума не е като да няма мнения от сорта на "Не нося бутала, казвам им размера на цилиндъра, който ми трябва, до стотна, и никога не съм имал проблем." Сега, дали тук има някой, на който като кажеш "Искам цилиндър 96.51мм" и да може да го направи толкова без да изпусне някоя и друга стотна - нямам лични впечатления, но не е чак космическа технология и би ми било чудно да няма, особено при сносно оборудване.

                            Впрочем, тук някой набива ли ризи, топейки ги преди това в течен азот? Че и това гледах насам-натам.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

                              След като топят легла и водачи в азот, що да не къпят и ризите ?!
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Нужда от съвет за добър майстор(шлайф на вал и блок)

                                На един мой мерцедесов мотор ми набиваха риза в Доброславци. На тях не помня колко дадох, но ремонта на мотора като цяло ми излезе 3500лв. Изкара 20 000км пробег и пи водица. Като го отворихме, ризата потънала на долу, влязла водица и задрала бутало и цилиндър. Хвърлих мотора... та така с техните ризи. Много внимавайте ако ще набивате ризи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X