Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Управление на плафона в купето и реле за подгрев на огледала

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Управление на плафона в купето и реле за подгрев на огледала

    Накратко, понеже тая седмица почивам, та си разннобразявам ежедневието с ровене по колите. Вектрата си мина по реда, сега съм захапал Митсубишито Откакто го имам ме дразни проблема, че не светва плафона като отварям вратите. Бутоните са проверени, като го включа от копчето свети постоянно. Та някой има ли идея къде физически се намира блока за управление на плафона, защото подозирам, че нещо се е бъгясало там. И втори въпрос. Има ли отделно реле за подгрева на огледалата, защото при мен отопляеми огледала заводски няма. Купих две огледала от Ибей, окабелих до буксите във вратите и греда. Няма напрежение на ни един от трите кабела като включа подгрева на задното стъкло. Та за да избегна излишно ровене по таблото, да питам някой знае ли къде се намират тия джаджи. Благодаря на отзовалите се предварително ....
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

  • #2
    От: Управление на плафона в купето и реле за подгрев на огледала

    С подгрева се оправих. Релето е в централната конзола над касетофона, намерих го по цъкането. Трябва да се свали жабката за да се стигне до него. Използвах част от съществуващата инсталация във вратите и дръпнах два нови кабела от релето и вече имам отопляеми огледала. Плафона ще го боря друг път. Не, че ми е изтрябвал особено, ама ме дразни като не бачка.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      От: Управление на плафона в купето и реле за подгрев на огледала

      Обърни повече внимание на самия плафон.
      Има три позиции - свети постоянно, не свети, свети при отворена врата.
      Селектирането между тия позиции е направено учудващо неяпонско.
      Възможно е ключа за палатката да е точно там.

      Успех!

      Коментар


      • #4
        От: Управление на плафона в купето и реле за подгрев на огледала

        Ако приемем че инсталацията е като на галлопер,в плафона отиват един постоянен +12 един от вратите но не пряко от тях а от модула за забавено гасене и една маса Директно от шината на купето.Знам къде се намира модула на галлопер,но на Паджеро незнам

        Малко странно работи плафона да знаеш.Аз сложих лед и не съм приключил още ,но заради леда,копчето работи само при отворена врата.Скоро ще го оправя и това като имам време.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: Управление на плафона в купето и реле за подгрев на огледала

          Благодаря! Плафона беше първата джаджа, която прегледах и работи Има постоянен +, има постоянна маса, само масата от вратите някъде се губи. Кората на тавана не ми се ще да свалям но ще взема да разкача корите по колонките да намеря тъпия кабел и да се пробвам да го проследя по цвета. Имам модули и в двете предни колонки. В лявата са 3 + ЕКУ-то, в дясната е само един. Единствено съм сигурен, че един от левите е за управление на предния мост, другите идея нямам за какво са. Може би единия от левите е за подгрева, а десния за регулиране нивото на фаровете, знам ли... При разкачането на нито един не се промени работата на плафона, затова предполагам управлява само масата от вратите. Има един съвсем малък с размерите на реле и ще го набедя него за евентуално управление и ще взема да мерна какво му ходи на крачетата. И най-последен вариант е да дръпна един нов кабел до средната колонка и ще свети като Москвич - има-нема .... П.П. Аз сложих ЛЕД още като го проверявах първоначално, ама ще взема да сложа една обикновена крушка за проба, че в последствие открих едни калпави букси под дясната седалка и ги вързах директно, защото бяха много изгнили. Може да се е оправило без да знам и да не бачка заради това, че модула иска товар. На Опел съм слагал ЛЕД и бачкаше, единствено не гаснеха напълно диодите и мъждукаха в тъмното, ма знам ли японците как са го сътворили.
          Последно редактирано от kuzdov; 18-01-19, 08:58.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: Управление на плафона в купето и реле за подгрев на огледала

            Заигравката продължава. Открих къде са кабелите на плафона и установих, че влизат директно с букса на бушонния блок под таблото. Обаче тая ху@ня е забутана толкова нависоко, че не мога да откопчая буксата с една ръка. Не успях и да го сваля, защото се вижда само болта отдолу, отгоре не видях къде е. Междувременно батерията на фенерчето увяхна и заваля сняг. Незнайно защо изчезнаха и аварийните (мигачи има) и ми писна и събрах инструментите и се прибрах на топло. Ще се занимавам друг път, не'ам нерви вече. Подозирам, че проблема е в блока, но ще иска повече време и поне да не вали, че бачкам на двора.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X