Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вече съм собственик на Jeep WJ 4.7 V8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вече съм собственик на Jeep WJ 4.7 V8

    Да започна с това, че търся да закупя не оборудван двигател 4.7. При всички положения ще бъде основно рециклиран, за това не предлагайте нещо което уж работи перфектно.
    Днес като за начало ще започна с ремонт на двузоновият климатик. Всичко ще бъде заснето и по късно че го кача. Не бъдете критични към това което ще видите, защото за първи път ще се сблъскам с ремонт на тази марка автомобили.

  • #2
    От: Вече съм собственик на Jeep WJ 4.7 V8

    Влезнах в темата, за да честитя придобивката, пък то...
    Какво му е на двигателя?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Вече съм собственик на Jeep WJ 4.7 V8

      Първоначално публикуван от Yanev Преглед на мнение
      Да започна с това, че търся да закупя не оборудван двигател 4.7. При всички положения ще бъде основно рециклиран, за това не предлагайте нещо което уж работи перфектно.
      Днес като за начало ще започна с ремонт на двузоновият климатик. Всичко ще бъде заснето и по късно че го кача. Не бъдете критични към това което ще видите, защото за първи път ще се сблъскам с ремонт на тази марка автомобили.
      Защо да не сме критични, колегите които критикуват масово знаят защо и ако ги послушаш ще ти е по-леко по-нататък. Тази критика е градивна и няма общо с хейт.
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • #4
        От: Вече съм собственик на Jeep WJ 4.7 V8

        Просто е заминал, гори масло пуши в сиво и мирише на заминал двигател. С две думи: "Очи гледали очи плакали"

        Коментар


        • #5
          От: Вече съм собственик на Jeep WJ 4.7 V8

          Този JEEP си купил като гледам https://www.offroad-bulgaria.com/sho...p?t=230708#top
          Продавача пишеше че е в перфектно състояние, а ти сега двигател ще сменяш, клапи и табло ще сваляш.

          Коментар


          • #6
            От: Вече съм собственик на Jeep WJ 4.7 V8

            Когато е в употреба думата "перфектно", винаги става така... имал съм няколко нови коли и мн. добре знам, че "перфектно" е състоянието само като вземеш нова... На няколко години вече не е баш "перфектно" състоянието, а след 10-ина има "добро" и "недобро"
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              От: Вече съм собственик на Jeep WJ 4.7 V8

              Първоначално публикуван от Yanev Преглед на мнение
              Просто е заминал, гори масло пуши в сиво и мирише на заминал двигател. С две думи: "Очи гледали очи плакали"
              Тия двигатели се правят. По-добре се обади за консултация на дядо Владо от форума. Ремонтен комплект - сегменти, бутала даже, гумички, легла на клапани, може да се окаже по-евтин вариант, отколкото цял двигател и смяната му.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                От: Вече съм собственик на Jeep WJ 4.7 V8

                Шанса да се закупи ново дърво на мястото на старото е голям.
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • #9
                  От: Вече съм собственик на Jeep WJ 4.7 V8

                  Първо проучи финансовите измерения и на двата варианта /ремонт и "нов-стар" мотор/, и тогава вземи решение за съдбата на джипа. Станалото-станало, никой не е застрахован от това..
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вече съм собственик на Jeep WJ 4.7 V8

                    Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                    Шанса да се закупи ново дърво на мястото на старото е голям.
                    +1. Историята познава доста такива случаи.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вече съм собственик на Jeep WJ 4.7 V8

                      Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                      Този JEEP си купил като гледам https://www.offroad-bulgaria.com/sho...p?t=230708#top
                      Продавача пишеше че е в перфектно състояние, а ти сега двигател ще сменяш, клапи и табло ще сваляш.
                      Този джип се поддържаше и при мен и освен ръжди други проблеми не е имал, а и не са жалени пари за части, така че - късмет
                      Първоначално публикуван от Yanev Преглед на мнение
                      Всичко ще бъде заснето и по късно че го кача. Не бъдете критични към това което ще видите, защото за първи път ще се сблъскам с ремонт на тази марка автомобили.
                      Не е необходимо да снимаш и качваш, в "тубата" за "ВеДжея" има всичко, но ако имаш въпроси звънкай, не съм отказал помощ до сега, а това спестява време усилия и пари на мастурб ъъъъъ самозадоволяващите се.

                      Първоначално публикуван от Yanev Преглед на мнение
                      Просто е заминал...С две думи
                      С две думи - разглоби и виж. После ще го мислим. Последния двигател който си тръгна от тук преди 2 дни, дойде "леееееко чукащ", оказа се две спукани глави и едно бутало с незнам как изкривен бутален болт.....разглоби и виж.
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вече съм собственик на Jeep WJ 4.7 V8

                        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                        изкривен бутален болт.....разглоби и виж.

                        Тва наистина ли е възможно?
                        За счупен - чувал съм, ама за изкривен?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вече съм собственик на Jeep WJ 4.7 V8

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Тва наистина ли е възможно?
                          За счупен - чувал съм, ама за изкривен?
                          Да беше питал по-рано, да ти покажа... то и сега май се търкаля един от Тойота, ако не е заминал на вторични и той

                          Иначе +1 за 'отвори и виж'. Мотора не е чак толкова кекав, колкото се опитват да го изкарат тук-там, може и да излезе някоя дреболия... в смисъл - достатъчно евтино за ремонт.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вече съм собственик на Jeep WJ 4.7 V8

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Тва наистина ли е възможно......за изкривен?
                            Да, на 7-те бутала като ги въртиш, мотовилката се клати и се стреми винаги да увисне и да сочи надолу ка`т на деди дедовия, на 8-мото бутало като го правиш същото седи твърдо надървена ка`т на деди дедовия кога е бил млад.....друг вариант е буталото да е сплеснато нещо, но не съм се ровил толкова - скрап и нов
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вече съм собственик на Jeep WJ 4.7 V8

                              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                              д.....друг вариант е буталото да е сплеснато нещо, но не съм се ровил толкова - скрап и нов
                              Това е доста по приемливо за обяснение.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X