Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вече съм собственик на Jeep WJ 4.7 V8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Вече съм собственик на Jeep WJ 4.7 V8

    Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
    Този JEEP си купил като гледам https://www.offroad-bulgaria.com/sho...p?t=230708#top
    Продавача пишеше че е в перфектно състояние, а ти сега двигател ще сменяш, клапи и табло ще сваляш.
    Продавача е специалист в друга област, много му разбира главата от коли. Ама аз къде гледах!

    Коментар


    • #17
      От: Вече съм собственик на Jeep WJ 4.7 V8

      Двигател ми трябва, за да си го направя както аз си знам, а този дето е на колата ще се кара докато стане новия готов пък после и на него ремонт.
      Оправих климатроника, сега и моторчето работи, а и двете зони работят. Докато го ремонтирах се нагледах на такава българщина направо не ми се говори!

      Коментар


      • #18
        От: Вече съм собственик на Jeep WJ 4.7 V8

        Не знам дали те успокоява , но и аз си чукам още една джипка в главата така , че ще стискам палци Само ми е малко странно използването на думата перфектно и то точно в този форум

        Коментар


        • #19
          От: Вече съм собственик на Jeep WJ 4.7 V8

          Те тия WJ-ове нещо...незнам...Старите 5,2 май-май бяха мнооого по-държеливи...Все се сещам за клетото момче PENY , участник тук, взе такъв за 8, даде 8 за ремонт и му посиня, побеля и позеленя главата и го даде за ....8, за да не го вижда и сънува нивга ...., Боклуци, та са се пребътнали, иначе - ооо, ахх..в8, куадра дръндрън...!
          Последно редактирано от sonda; 17-01-19, 21:12.
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #20
            От: Вече съм собственик на Jeep WJ 4.7 V8

            Джипът е машина на крайностите. За едни е полубожество, а другите се кълнат, че по-голяма кочина на планетата никой никога не е произвеждал и няма изгледи да произведе. Имам няколко познати с такова. Наливат пари с кофите за гориво и части...и като го питаш що си съкращава живота с тоя курник, взима ключа, пали го и вика: "Ела, ела...слушай кЪв звук"... Истината е, че в Америка винаги са знаели кога, къде и как да погалят потребителя. Магьосници...
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #21
              От: Вече съм собственик на Jeep WJ 4.7 V8

              Ау, горките кекави осмачета....
              Стига бе, нищо му няма на мотора. И определено е по-кадърен от 5.2-то. Да, малко по-сложен е, но не му е това проблема.
              Проблема му е като на всяка друга машина - безкраен мундарлък. Като знам какви екземпляри са идвали.... ужас и безумие.
              На моя: водна помпа сменена. Неизвестно защо, но сменена. Помпата нова. БЕЗ СПОМЕН от уплътнение! НИКАКВО. След което сипани 2 шепи (буквално) гняз за запушване на течове в разширителния съд. И добре, че там, та там си беше и останало, по системата почти няма.
              Само пример. Мога да продължавам още доста, но някак не е за това темата.

              Към колегата Yanev: не знам с кой мотор си, но ако няма да ти създаде някакви ядове с документацията за в бъдеще, си помисли за HO варианта. По-корав е и не говоря за конски сили.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #22
                От: Вече съм собственик на Jeep WJ 4.7 V8

                Не разбирам защо винаги се твърди, че 4.7 е по- по от 5.2. Факт е, че 5.2 е конструиран около 70-те и от тогава има едва няколко подобрения, като MPI, сензори... Механичната му част е бая корава, както и на 4.0. Ако трябва да сравняваме в годините, има доста повече предали се 4.7, отколкото 5.2, а и двата са натискани не малко от няколко собственика. Сравнение за мощност и ел. системи м/у двата няма смисъл да се правят, тъй като 4.7 е мислен 90-те.

                Като цяло, поради по- модернистичната визия, предполагам и по -новата година народа скача на WJ. И аз направих тая грешка и то дори с 3.1TD. Е бързо си поправих грешката, като след 2 ремонта на автомат и помпа, замина вероятно за Сирия. След, което ми беше ясно, че следващият ми Jeep, ще е ZJ 5.2 или 5.9. Понеже е почи невъзможно да намериш читав и гледан 5.9, си взех 5.2, изобщо не съжалявам и всеки ден му се радвам, без да наливам $ за нещо различно от масла и пропан- бутан. Поради годините си, разбира се подменям някой елементи по периферията, но нищо сериозно или подцещащо ме за предишната кочина WJ. Дори бих си взел още един ZJ и то 5.9.

                Масово WJ V8 тук идват крайно изтормозени, но напудрени и с бананови кори в дифовете, колкото да се продаде. ZJ за 2- 3к ще е на същото дередже. А конретно, за екземпляра на пуснялия темата, на мен още на снимките ми направи впечатление, че не ми влиза в категорията за оглед. Но щом има възможността да се захваща с подобрения, нека се забавлява! В момента от 27-те обяви за бензинов WJ в мобилето, може би бих огледал само 1. После е ясно, защо хората намразват не само Jeep, но и доста други марки и модели. Желанието за придобиване на скапан автомобил или такъв, на който не могат да си позволят да обслужат като хората, води до банкрут и хейт.
                R 727cc BB KIT
                ZJ V8
                WK2 V6

                Коментар


                • #23
                  От: Вече съм собственик на Jeep WJ 4.7 V8

                  Първоначално публикуван от Yanev Преглед на мнение
                  . Докато го ремонтирах се нагледах на такава българщина направо не ми се говори!
                  Не е българщина, рязането на кутията на климатроника зад жабката и монтаж на единична клапа си е американски патент, даже в оригиналната американска клапа идва и алуминиево тиксо за залепване на прорязаните отвори, а се реже чрез нагряване защото иначе се пробива радиаторчето на климатика.......

                  Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                  в бъдеще, си помисли за HO варианта. По-корав е и не говоря за конски сили.
                  Не е, няма (поне аз незнам) Хо-Хо дошло в България и не изтропало в рамките на месец. Технически не знам кое е чак пък толкова по-здраво, но ценово си е ужасен ремонта (ако намериш Хо-хо части оргинал).
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #24
                    От: Вече съм собственик на Jeep WJ 4.7 V8

                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    Джипът е машина на крайностите. За едни е полубожество, а другите се кълнат, че по-голяма кочина на планетата никой никога не е произвеждал и няма изгледи да произведе. Имам няколко познати с такова. Наливат пари с кофите за гориво и части...и като го питаш що си съкращава живота с тоя курник, взима ключа, пали го и вика: "Ела, ела...слушай кЪв звук"... Истината е, че в Америка винаги са знаели кога, къде и как да погалят потребителя. Магьосници...
                    Като цяло доста добър коментар! За мен лично WJ е кола живееща в собствен свят: От една страна е относително компактна, разполагаща с достатъчно екстри за времето си. Същевременно с два цели моста и завидно добър извън пътя - като бивш собственик го казвам.

                    Основния ми въпрос винаги е бил: Защо подобен SUV е с цял преден мост?

                    Звука на V8-мака е невероятен, но за съжаление не беше достатъчен, за да го задържа!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Вече съм собственик на Jeep WJ 4.7 V8

                      Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
                      Не разбирам защо винаги се твърди, че 4.7 е по- по от 5.2. Факт е, че 5.2 е конструиран около 70-те и от тогава има едва няколко подобрения, като MPI, сензори... Механичната му част е бая корава, както и на 4.0. Ако трябва да сравняваме в годините, има доста повече предали се 4.7, отколкото 5.2, а и двата са натискани не малко от няколко собственика. Сравнение за мощност и ел. системи м/у двата няма смисъл да се правят, тъй като 4.7 е мислен 90-те.

                      Като цяло, поради по- модернистичната визия, предполагам и по -новата година народа скача на WJ. И аз направих тая грешка и то дори с 3.1TD. Е бързо си поправих грешката, като след 2 ремонта на автомат и помпа, замина вероятно за Сирия. След, което ми беше ясно, че следващият ми Jeep, ще е ZJ 5.2 или 5.9. Понеже е почи невъзможно да намериш читав и гледан 5.9, си взех 5.2, изобщо не съжалявам и всеки ден му се радвам, без да наливам $ за нещо различно от масла и пропан- бутан. Поради годините си, разбира се подменям някой елементи по периферията, но нищо сериозно или подцещащо ме за предишната кочина WJ. Дори бих си взел още един ZJ и то 5.9.

                      Масово WJ V8 тук идват крайно изтормозени, но напудрени и с бананови кори в дифовете, колкото да се продаде. ZJ за 2- 3к ще е на същото дередже. А конретно, за екземпляра на пуснялия темата, на мен още на снимките ми направи впечатление, че не ми влиза в категорията за оглед. Но щом има възможността да се захваща с подобрения, нека се забавлява! В момента от 27-те обяви за бензинов WJ в мобилето, може би бих огледал само 1. После е ясно, защо хората намразват не само Jeep, но и доста други марки и модели. Желанието за придобиване на скапан автомобил или такъв, на който не могат да си позволят да обслужат като хората, води до банкрут и хейт.
                      ZJ не съм имал, но чисто визуално ми харесва една идея повече от WJ, който аз имах.

                      Обаче да ти кажа, като изпълнение на джип съм много доволен, но като изпълнение на кола смятам, че е много "евтино". Кожен салон далеч от нивото на изработка на европейските и японски аналози. Много слабо изпълнение на клапите на климатичната система и не само. Подгрева на седалките дава фира. Няма тракшън контрол или ESP. CD changer-а дава фира. Като цяло груба и недодялана изработка на доста от пластмасите. Смея да твърдя, че моя беше достатъчно запазен.

                      С други думи не е за всеки.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Вече съм собственик на Jeep WJ 4.7 V8

                        Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                        Като цяло доста добър коментар! За мен лично WJ е кола живееща в собствен свят: От една страна е относително компактна, разполагаща с достатъчно екстри за времето си. Същевременно с два цели моста и завидно добър извън пътя - като бивш собственик го казвам.

                        Основния ми въпрос винаги е бил: Защо подобен SUV е с цял преден мост?

                        Звука на V8-мака е невероятен, но за съжаление не беше достатъчен, за да го задържа!
                        На мен тази кола ми дава,това,което искам....Аз съм привърженик на олдскул-а..
                        А ако беше с независимо окачване отпред......
                        Cherokee WJ 4.0L- NP242
                        Honda Africa Twin XRV 750

                        Коментар


                        • #27
                          От: Вече съм собственик на Jeep WJ 4.7 V8

                          Първоначално публикуван от Yanev Преглед на мнение
                          Просто е заминал, гори масло пуши в сиво и мирише на заминал двигател. С две думи: "Очи гледали очи плакали"
                          Карали са го с неправилно масло.
                          Маслото трябва да е 5w30 100% синтетик.
                          Остави минералки 5,10,15W40 за Тойотите на ислямска държава.
                          Успех с ремонта.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X