Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за оглед на кола в София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Помощ за оглед на кола в София

    Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
    Здравей.
    Този диагностик от Айтос познат ли ти е?
    кординати: 0898644461 Митко (ченча) ,Айтос
    И на двамата отговора беше : По-добре не стъпвай там. Некадърен мошенник.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • От: Помощ за оглед на кола в София

      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
      И на двамата отговора беше : По-добре не стъпвай там. Некадърен мошенник.
      Хубава реклама,му направих...
      Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
      ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

      Коментар


      • От: Помощ за оглед на кола в София

        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
        Хубаво де, кажи къде е тоя диагностик, дето хем да знае какво да прави, хем да има желание да го направи. В Бургас в АМ (бившата АМК) не се получават нещата.
        Ортака ми се пенсионира от АМК с 20 години стаж там като шлосер - стругар . От тая фирма читавите специалисти бягат като дявол от тамян . Диагностика им Черечански е много свестен човек ама и той не издържа и сега сервизен инженер в Пежо . Тия дни ще му звънна да го видя как е че беше счупил крак .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Помощ за оглед на кола в София

          Не ми е проблем и до София да прескоча.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • От: Помощ за оглед на кола в София

            Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
            Не ми е проблем и до София да прескоча.
            Не се е оправил още човека . Как си стъпи и на другия крак ще говоря с него ако междувременно не си намерил човек в твоя регион .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Помощ за оглед на кола в София

              Ок.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • От: Помощ за оглед на кола в София

                Тая дупка беше много омаслена. Нещото дето е между нея и маркуча също. Я кажете за какво иде реч.
                Нещото е това дето се вижда малко от долната страна, три букси влизат в него.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190629_18208.jpg
Прегледи:1
Размер:101.5 КБ
ID:5816646
                Последно редактирано от kameno karp; 29-06-19, 17:33.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • От: Помощ за оглед на кола в София

                  По този въпрос съм пас, ама този двигател след определено време си е бая омаслен. В момента имаме един такъв на реални 300 000 км. закупен от нов и е омаслен до безобразие. Само, че е на една от свързаните фирми и нещо не му слагат каквото масло трябва и не зная защо, но го сменят на 30 000 км. Моя за сега няма грам теч никъде, показва 170 000, ама знам ли.....

                  Да дам отчет по предходния въпрос на автора.
                  Отидох при човек твърде навътре в материята HDI, препоръча ми добавката на ПСА за почистване на комън рейл системи UNIK+, и понеже припушването и колебанието в оборотите му се сториха незначителни, каза да я сложа на цял резервоар (60 л.) а не на половин. До тук след 600 изминати километра, остават ми още поне 900 км. мога да кажа, че в Стара Загора, където въздуха е сух, припушване едвам се забелязва, а колебанието в оборотите не се усеща вече. На вилата, където въздуха е доста влажен припушва малко по-забележимо, но видимо по-малко от преди, и се усеща съвсем леко колебание в оборотите. След 900 км, ще дам отчет отново.
                  Вече изминах 3000 км. от смяната на маслото 5/30, до тук видимо не е намаляло. На втория резервоара ми даде разход точно 4.0/100. Сега на третия го натискам където колкото мога, заради добавката и ще видя дали ще стигна 5/100.

                  Коментар


                  • От: Помощ за оглед на кола в София

                    Нещото се нарича ДОЗАТОР,и струваше доста пари.Смени уплътнението отгоре, и пробвай да го силиконизираш ДОЗАТОРА.Иначе нов.

                    Коментар


                    • От: Помощ за оглед на кола в София

                      Омасляването е само от вътре. Самия дозатор, маркучите от интеркулера и пътя след дозатора. Та въпроса ми беше дали е нормално тия пътища да са омаслени.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • От: Помощ за оглед на кола в София

                        Е ти сега какво искаш? Турбо пътища да не са омаслени отвътре? Такъв мотор още не съм видял да съществува.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Помощ за оглед на кола в София

                          Нямам си идея. Това ми е първа дизелова кола и всичко ми е пълна мъгла.
                          Т. е. искаш да кажеш, това омасляване да не ме стресира!?
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • От: Помощ за оглед на кола в София

                            Трябва да смениш мембраната на PCV клапана на пластмасовия капак на главата - 44 пари. Може и направо нов капак с мембрана и капачка - 150 пари.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l500.jpg
Прегледи:1
Размер:17.3 КБ
ID:5816705

                            Цялото масло по смукателния тракт идва от нея - по принцип е невъзможно тотално да го премахнеш, но може поне да го редуцираш силно. При мен след смяна на мембраната намаля на около една трета омасляването вътре в тръбите, но си остана. Отвън обаче тотално изчезна след смяната.

                            Старата мембрана дори не беше скъсана - мога да ти я дам за временно решение ако твоята е разпорена, но явно се е одървила (на пипане е по-скоро като пластмаса вместо като гума) и пропуска масло.

                            ----------------------------------------------------------------------

                            Следното по-надолу няма връзка с омасляването!

                            Между другото един "лайфхак" да споделя:

                            Този тъпия оранжев маншон има лошия навик да се къса:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3913d1364361718-308-turbo-diesel-leaks-p3190452.jpg
Прегледи:1
Размер:87.9 КБ
ID:5816706

                            Оригинален от Пежо струва 20 лева; в ибей - около 4 паунда същия като оригиналния. Докато дойде обаче перфектно се замества с ей този гумен преходник за канализация:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:289004_id45000.jpg
Прегледи:1
Размер:18.3 КБ
ID:5816707

                            Пасва съвършено и струва 86 стотинки в Практикер. Карах около месец с такъв докато ми дойде новия маншон от ибей - гумата не беше мръднала, а ме притесняваше, че от маслото ще се скапе.
                            Последно редактирано от swartalf; 01-07-19, 12:06.
                            What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                            Коментар


                            • От: Помощ за оглед на кола в София

                              Там където си показал нямам никакво омасляване. Само на изхода на клапана има съвсеееееем леко омаслено. За вътрешната страна на тоя дебелия маркуч говоря.
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар


                              • От: Помощ за оглед на кола в София

                                Това го показах заради маншона, не заради омасляването. Обикновено избива точно на изхода на пневмо-клапана и капе по стартера - където си описал, че омаслява отвътре към момента.

                                Ако има леко омасляване отвътре хич не му се и впрягай, нормално е.
                                Последно редактирано от swartalf; 01-07-19, 12:01.
                                What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X