Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за оглед на кола в София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Помощ за оглед на кола в София

    Първоначално публикуван от Дрон Преглед на мнение
    1.6 ХДИ е кенеф. Съболезнования на собствениците, останалите е добре да го отбягват!
    В общи линии споделям твоето мнение . Миналата седмица докараха един Форд със същия двигател трудно пали . Два цилиндъра компресия 25 един 18 един 15 атмосфери . Това мерено с истински сервизен компресомер на Факом . Собственика гледа и не вярва на ушите си хукна да търси проблема на друго място .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От както имам Ситроена 4-5 пъти след завъртане не пали. Стартера върти но не пали. Това без значение дали колата е студена или току що изгасена. И така до вчера. Спрях на едно местенце на яз Доспат по пътя за Орлино. След около 20 мин се качвам, въртя и не пали. Връщам ключа пак въртя и пак не пали. В тоя случай надписа СЕРВИЗ не гаснеше. Откачих акумулатора, след 5 мин го закачих завъртях и пламна веднага. На по почивка съм, диагностика не е правена, като се прибера, тогава. Но пък ме гложди от къде идва проблема и от какво е той. Та ако някой има идеи, моля да сподели.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • Вярно, че на практика сам си пиша, ама да споделя какво стана. Вчера натоварихме багажа да си тръгваме но колата не пали. Откачам-закачам акумулатора, въртя ключа напред-назад но няма палене. Проблема се оказа в ключа. Срещу скромната сума от 80 лв проблема беше решен. Та мястото на резервния ключ е в джоба, а не в къщи на няколко стотин километра от вас.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • veskov
          veskov коментира
          Редактиране на коментар
          Като изхвърлиха имобилайзера?
          Питай, да не би ако носиш двата заедно в джоба, да не запалиш с никой

      • Имат често проблеми с ключа, на мен и на чисто нов ми се е случвало. Някои модели имат една лампа с оранжево ключе, която свети като не го разпознае, други нямат. Този новия, който карах доста време, като не запали, ама нямаше лампа, вадя ключа и го отдалечавам и пак пробвам - обикновено се получаваше. При мен си е златно правило втория ключ да ми е в джоба. Решил съм да си извадя за всеки случай и един трети ключ. Има една обява от Варна, кутийка с чип за 30-35 лв. тук в СЗ нарязването е 10 лв. но не съм питал колко е обучението.
        Преди 2-3 месеца най-после смених подгряващите свещи - BERU 78 лв. + 50 лв. за смяната им. Изчезна веднага това леко припушване в първите няколко минути на студен двигател, също и колебанието в оборотите. Свещите се оказаха оригиналните, ама се развиха сравнително лесно. Това според съседа който ги сменя, аз стоях и гледах край него.
        Вече изминах почти 7 000 км. и отпадна и последната ми въпросителна - маслото по щеката видимо не е намаляло. Разхода по борд компютър е 3.8/100 а в действителност 4.08/100. Вече почти година сме заедно и оценката ми е отличен - по този повод взех 2 нови предни зимни гуми Земперит

        Коментар


        • Никой нищо не е изхвърлял. Колата ми остана парализирана в почивната станция, а аз занесох само ключа на авто ключара. Това след разговор по телефона. Съмненията му за проблем в ключа се оказаха верни.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • Пренаряза го или го мина с телената четка?
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              В пластмасовата част на ключа има чип а около ключалката четец . Ако двете по някаква причина не се свържат и разпознаят няма палене . Навремето камиончето на един колега седя 2 седмици в Ситроен заради тоя имобилайзер . Лошото е че при някои модели не може да се премахне .

          • Имам чувството, че нещо се бъзикаш с мен? Нямам си идея какво е правил, но след като ми го върна колата запали.
            Да, нещо за някакъв чип говореше. Бил се откачил ли, отскубнал ли. Нещо такова. Преди тотално да умре ключа го изтървах на земята.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              Късмет си извадил . По принцип на ПСА системата е малко шибана . Има една карта с един номер за обучение на ключа . Ако я нямаш тоя номер се вади по номера на рамата от Франция ама само от хора с оторизирана от ПСА програма . Иначе празен чип е към 20 лева а ключа още десетина . Ортака неговия го губи няколко пъти .

            • veskov
              veskov коментира
              Редактиране на коментар
              Не се бъзикам , просто след зх-а и ксантията скъсах с тях, това си им беше проблем и ми е малко чудно какво е правил само с неработещключ

          • Късмет извадих, че ключа умря в Цигов чарк, а не на някоя разходка из джандемите или на магистралата.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              Късмет си извадил че чипа е бил само разместен . Където и да си ако се скапе чипа и се наложи обучение на нов това могат да го направят само във фирмен сервиз на Пежо или Ситроен и то не във всеки . В София това го могат без проблеми двама човека . Единя е главен сервизен инженер в Пежо казва се Красимир Черечански и ми е приятел . През годините е ходил на обучение поне десетина пъти във Франция. Втория му е ученик и е в сервиза на АМК в Изгрев .

            • BRANCO
              BRANCO коментира
              Редактиране на коментар
              В Стара Загора, град сравнително ограничен откъм качествени услуги, поне двама ключари обучават нов ключ на ПСА . Не им трябва ни някакъв номер, ни VIN. Трябва работещ ключ и колата да е там. Ползвали сме ги няколко пъти и проблеми в последствие не е имало.

          • В случая нямаме нито едното, явно е друго.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              От: Помощ за оглед на кола в София

              Ортака ми се пенсионира от АМК с 20 години стаж там като шлосер - стругар . От тая фирма читавите специалисти бягат като дявол от тамян . Диагностика им Черечански е много свестен човек ама и той не издържа и сега сервизен инженер в Пежо . Тия дни ще му звънна да го видя как е че беше счупил крак .
              Някакво развитие?
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • sek.1
                sek.1 коментира
                Редактиране на коментар
                В Пежо си е човека . Тия дни ще му карам с крана едни железа че иска да ги качва на трети етаж на къщата . В Ситроен остана неговия ученик Иво Захариев и той е много кадърен диагностик .

              • sek.1
                sek.1 коментира
                Редактиране на коментар
                Говорих с човека . Каза след като нищо не свети по таблото диагностиката нищо няма да покаже . Най вероятно е стичане на масло покрай някой клапан или някоя дюза е тръгнала . Карай си колата без да го мислиш . Като имаш път някой ден към София ще я закачат профилактично да видим какво ще си каже .

              • kameno karp
                kameno karp коментира
                Редактиране на коментар
                Благодаря.

            • Да попитам знаещите. Тия стойности нормални ли са? Това е след 2-3 мин работа, като колата не е палена цял ден.1.6 ХДИ 90 коня.
              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_2020-12-25-19-04-26-993_org.eobdfacile.android.png Прегледи:0 Размер:208.4 КБ ID:6687843Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_2020-12-25-19-04-48-902_org.eobdfacile.android.png Прегледи:0 Размер:216.2 КБ ID:6687844Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_2020-12-25-19-09-06-247_com.pnn.obdcardoctor.png Прегледи:0 Размер:154.9 КБ ID:6687845
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                Да, нещо за някакъв чип говореше. Бил се откачил ли, отскубнал ли. Нещо такова. Преди тотално да умре ключа го изтървах на земята.
                Такаааа, след като ми оправиха ключа, явно нещо друго му развалиха. Сега дистанционното не може да изкара и месец с една батерия. Ще съм благодарен ако някой може да помогне за решаването на този досаден проблем. Благодаря предварително.

                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X