Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за оглед на кола в София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за оглед на кола в София

    Отдавна ми е влязла мухата да си взема Ситроен Ц4. Скоро взех на сина такъв и мухата отново бръмна. Харесах си една, дето отговаря на всичките ми изисквания(цвят, мотор, година, оборудване и т. н.) но пробема е, че аз и колата сме в противоположните краища на страната. Та ако някой има желание и възможност да хвърли едно око на колата ще съм благодарен. Става въпрос за външен оглед-да не е пребоядисвана. Работа на мотора. И всички системи и копченца дали работят. Тъй като не мога да публикувам линк, слагам снимка на обявата. Благодаря предварително.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2019-01-16-17-47-26-697_com.UCMobile.intl.jpg
Прегледи:1
Размер:66.3 КБ
ID:6153970
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2019-01-16-20-34-05-987_com.miui.gallery.jpg
Прегледи:1
Размер:36.8 КБ
ID:6153971
    Последно редактирано от kameno karp; 16-01-19, 19:34.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

  • #2
    От: Помощ за оглед на кола в София

    Я дай на ЛС. Или ми звънни. Аз няма да мога да отида, ама е вероятно да може да получиме информация.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за оглед на кола в София

      Това нещо е читаво само с 2.0 HDI мотора .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за оглед на кола в София

        Имам два ситроена (ZX и Пикасо) и двата бензинови и двата читави. Печка не съм имал, нямам и няма да имам.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за оглед на кола в София

          Спешен ли е огледа ? Ортака се пенсионира от сервиз Ситроен ама е малко болен тия дни .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за оглед на кола в София

            Прати ми телефон на л,с , ще се пробвам утре или в други ден да ида да го видя.
            емил златков
            паджеро 2.5тд
            ве стром 650

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за оглед на кола в София

              Извинявам се, че не съм си погледнал няколко дена темата. Оказа се, че това не е моята кола, та за това.
              Попаднах на друга кола, пак във вашия район и ако може някой да я погледне... Неудобно ми е с тия молби, ама на няколкото(близки до мен) обяви дето ходих, реалността няма нищо общо с посоченото в обявата, и с това което ми казва продавача по телефона. За въпросната обява излиза адрес в Световрачене. Снимки от обявата в карс бг.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2019-01-22-01-42-54-132_com.UCMobile.intl.jpg
Прегледи:1
Размер:115.0 КБ
ID:5806949
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2019-01-22-01-43-25-126_com.UCMobile.intl.jpg
Прегледи:1
Размер:43.3 КБ
ID:5806950
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за оглед на кола в София

                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                Имам два ситроена (ZX и Пикасо) и двата бензинови и двата читави. Печка не съм имал, нямам и няма да имам.
                Правилно са казали хората : Никога не казвай никога.
                Взех да заглеждам и нафтовите и тъй като не съм състезател се заглеждам в малките мотори 90 кс. Пък ако случайно изпитам недостиг на киловати, тоя мотор с малко бърникане из софтуера става към 120 кс.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за оглед на кола в София

                  Много приятен и уравновесен мотор, говорим за 1.6 HDI 90 к.с. при всички случаи максималния му разход е 5/100. Имали сме служебни такива. За недостига на мощност зависи с какво го сравняваш. Човек, който разбира за около 300 лв. може да му вдигне грамотно мощността, за подробности в двата Пежо Форума. Аз от два месеца съм с Пежо 307 1.6 HDI 90 к.с. сравнявам го с Фиат Браво 1.9 TDI 100 к.с. и не върви по-зле. До тук, по борд компютър, за четири поредни минавания на проход Шипка ми дава 4.3/100 , като си го настъпвам нагоре, не го жаля. Е, ще видим и на зареждането колко ще покаже.
                  1.6 HDI 90 к.с. се вгражда в Ситроен Ц4, Пежо 307 и Форд Фокус, като при Форд имаш избор от комби, седан и хечбек, при Пежо се среща най-рядко, при Ситроен го има като цяло по-често. Освен това този двигател няма филтър за твърди частици, всъщност има, но изключително рядко. Аз избирах по двигател, без претенции за купе, късмета ми излезе на Пежо 307 Break. Смяна масло Total 5w30, четири броя филтри, пистов и ангренажен ремък с прилежащите им ролки и обтегачи, водна помпа и антифриз, ми излезе 538 лв. в Аутобокс. Днес ходих до Пежо да си купя капачка на разширителния съд на охлаждащата течност, оригинална - 7.22 лв.

                  П.С. Ако отидеш на оглед на такъв двигател, има над 90% вероятност щеката за маслото да е счупена, няма да се шашкаш. Като го вземеш ще те светна какво да правиш, малко особено е. Оригинална щека е 17.50 лв. в Пежо. И ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на диагностика преди покупка !!!
                  Последно редактирано от BRANCO; 05-03-19, 19:15.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за оглед на кола в София

                    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                    Правилно са казали хората : Никога не казвай никога.
                    Взех да заглеждам и нафтовите и тъй като не съм състезател се заглеждам в малките мотори 90 кс. Пък ако случайно изпитам недостиг на киловати, тоя мотор с малко бърникане из софтуера става към 120 кс.
                    Само 2.0 ХДИ е читав от дизелите на С 4 . Горивните системи Сименс/ВДО са доста капризни към качеството на горивото . Сина на ортака кара такъв 2.0 ХДИ 136 кс едни 7-8 години вече и нищо не е пипал по него . Ортака кара Берлинго пак 2.0 ХДИ само че е 90 кс той бра ядове с помпата и дюзите щото сипваше всичкщо що гори на парцал
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за оглед на кола в София

                      Някой може ли да изтъкне някакви конкретни проблеми на 1.6 HDI от първа ръка ? Моите наблюдения са над няколко десетки броя Ситроен Ц4 и Пежо 307, купувани във фирмата от нови. Някои след "бракуване" ги купиха колеги, и пак ги наблюдавам, вече има по над 500 000 км. Еми никой не е имал проблеми с горивни системи, зарежда се от големите вериги. 1.6 е по-пъргав от 2.0 , поне на тези купета, и двата по 90 к.с. Единствена разлика която се забелязва е, че на около 250-300 000 км. 1.6 е омаслен абсолютно отвсякъде де-що има гарнитурка.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за оглед на кола в София

                        Бранко, и аз съм със счупена щека. Бъркам и засичам с една пружина от чистачка.
                        Ако знаеш някоя шукария - казвай, може и на лично

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ за оглед на кола в София

                          Утре за пореден път ще ходя на оглед и тоя път съм най-обнадежден. До сега съм навъртял към 1200 км и все мъртъвци, а уж перфетни, като нови.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ за оглед на кола в София

                            Отчупеното парче остава да си стои долу, няма къде да отиде и да стане някоя беля.
                            Вариант 1 (сложен) - сваля се картера и се вади отчупеното парче и се слага новата щека.
                            Вариант 2 (лесен) - като се сложи новата щека, тя не влиза докрай, остават й 2-3 см. заради счупеното парче, което пречи. Притиска се леко надолу, колкото да се измери нивото на маслото, вади се, и се затапва със старата щека. Аз така правя, и новата си я закачам в гаража. Супер тъпо са го измислили

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ за оглед на кола в София

                              Имах две Берлинга - първото 2.0 90кс, за две години и половина му навъртях 160 000км. Сменях
                              само масла, накладки и дискове. Един път ангренажен ремък. Продадох го на приятел, кара го с олио.
                              На 360 000км издуха гарнитура на главата, но проблем с дюзи няма.

                              Второто беше 1.6 90кс, за 7 години 275 000км само консумативи. Синът ми се въртя няколко пъти през
                              таван на магистралата. Да чукна на дърво, на него и приятелят му само драскотини от страничните аербеци,
                              колата тотал щета отиде в морга.
                              В миналото ще остане, каквито сме били...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X