Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за оглед на кола в София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Помощ за оглед на кола в София

    Явно си на принципа чукча писател, а не читател. Аз се отказвам, ако автора на темата има нужда от информация - има ЛС.
    Последно редактирано от swartalf; 06-03-19, 12:21.
    What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

    Коментар


    • #32
      От: Помощ за оглед на кола в София

      От месец се оглеждам за С-макс. Всички дизелови до сега са трагедия. Бензиновите са с 2-3 хил. по скъпи!!! Явно има защо! От сега вече търся само бензин.Бал съм ги в печките! Дизел от магазина,ама са ми къси крачолите!!
      088пет722пет99
      http://www.hydropompi.com/

      Коментар


      • #33
        От: Помощ за оглед на кола в София

        Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
        1.6 хди, хвърля турбо. Има една малка цедка на масления път към турбината дето се запушва. Освен това му е предписана смяна на 30к, което го доубива. Турбото живее 100-150к, после ако не са почистени пътищата умира и то и/или двигателя. Отедлно си имат ядове с електроника и жички (френЦка работа), дюзите си страдат, маховика е с демпфер Окачването е като на каляската на британската кралица - и като возия и като здравина.
        Изобщо ако си решил да си причиняваш френЦка кола, вземи си 2.0ХДИ, че страданието е най-малко...
        Маховика е с демпфер на 1.6 107 к.с. На 90 к.с. е най обикновен съединител, според от къде го купуваш и кой и за колко ти го сменя може да се върже в 300-350 лв. барабар със жилото.

        Коментар


        • #34
          От: Помощ за оглед на кола в София

          Купих си 10 годишна "печка" карам я вече 11-та година и до сега съм сменял само носачи
          Не се плаши от печките , просто си разшири кръгозора.
          VW Passat - най-вярното магаре

          Коментар


          • #35
            От: Помощ за оглед на кола в София

            Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
            Явно така се избягва (или поне отлага с доста време) прогарянето на дифтунгата.
            Дихтунгата не прогаря ! Не знам с цел или случайно тези които ги продават като оригинални са от неотгрята мед и колкото и да стягаш отгоре не се деформират . Не ги ли отгрееш предварително каквото щеш прави за нула време и четирите са пуснали . При нас обикновено идват вече такаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4823.JPG
Прегледи:3
Размер:499.7 КБ
ID:5810137
            Последно редактирано от sek.1; 07-03-19, 05:42.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #36
              От: Помощ за оглед на кола в София

              От ляво е новата, купена от пежо - дясно е оригиналната, вижда се по-широкия отвор който се е разширил от въпросното прогаряне:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG20190301134350.jpg
Прегледи:1
Размер:99.3 КБ
ID:5810136

              На лявата се вижда и отпечатъка от леглото на инжектора (това е долната й част). Ако искаш ще ти я снимам и от горе, където ляга челото на инжектора, там отпечатъка е още по-хубав и се е деформирала много добре. Обаче пропуска заради непочистеното легло - вижда се на снимката. А тази в дясно дори не беше пропуснала, оригиналната пропуснала която смених беше толкова прогоряла, че мязаше на обръч...

              Те ако в това положение горе на снимката идват на собствен ход, нека посмее някой да каже, че тоя двигател бил нежен
              Последно редактирано от swartalf; 07-03-19, 05:46.
              What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

              Коментар


              • #37
                От: Помощ за оглед на кола в София

                Леглото задължително се почиства със зенкер . Аз имам твърдосплавни но иначе става и с най обикновен за чешми от 3 лева . Ваденето на стара дихтунга също си е приключение . Особено когато "майстора" си повярва че като е гледал нещо е научил https://www.offroad-bulgaria.com/sho...31#post3435331
                Последно редактирано от sek.1; 07-03-19, 05:51.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #38
                  От: Помощ за оглед на кола в София

                  Дано за третото сваляне вече да ми е на късмет

                  Иначе старите дифтунги ги вадя с плоска отверка (заклинвам и развъртам да я мръдна) и после тел от перото на чистачка, огънато като кука в края. Пипкаво е, ама за пред блока и като за без пари става.
                  What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Помощ за оглед на кола в София

                    Такааааа. Четох, четох, четох и изводите до които стигнах са, че проблемите на тия мотори са от нестегнати дюзи и някакъв болт с цедка за маслото на турбината. От разхлабени дюзи страда предимно 109 коньовия двигател, при 90 коньовия тоя проблем почти не се среща. 90 коньовия мотор е с дюзи Бош, които подлежат на ремонт и за тях се продават ремонтни комплекти. Тоя болт с цедка не знам къде е, но с ваша помощ предполагам ще науча. Ако тия две неща се преглеждат периодично, проблеми по мотора не би трябвало да има? Прав ли съм или греша някъде?
                    Последно редактирано от kameno karp; 07-03-19, 07:05.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Помощ за оглед на кола в София

                      Прав си Но пак си трябва късмет.

                      Тръбата с болта с цедката е ей тази:



                      Сменя се еднократно и не се преглежда повече.
                      What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Помощ за оглед на кола в София

                        Късмет за какво?
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Помощ за оглед на кола в София

                          Ами да не случиш на някоя гробница замаскирана като бонбонче, нещо в този смисъл.
                          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Помощ за оглед на кола в София

                            Днес ще ходим в Ситроен да направят диагностика на една. Като малко куршумче е иначе количката. Предполагам, че ако има нещо там трябва да го видят.
                            Всъщност при покупката е ясно, че си трябва късмет. Аз помислих, че за в бъдеще ще ми е нужен.
                            Навъртях 2000 км в обиколки и накрая ще купя кола от Бургас.
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Помощ за оглед на кола в София

                              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                              Такааааа. Четох, четох, четох и изводите до които стигнах са, че проблемите на тия мотори са от нестегнати дюзи и някакъв болт с цедка за маслото на турбината. От разхлабени дюзи страда предимно 109 коньовия двигател, при 90 коньовия тоя проблем почти не се среща. 90 коньовия мотор е с дюзи Бош, които подлежат на ремонт и за тях се продават ремонтни комплекти. Тоя болт с цедка не знам къде е, но с ваша помощ предполагам ще науча. Ако тия две неща се преглеждат периодично, проблеми по мотора не би трябвало да има? Прав ли съм или греша някъде?
                              Няма закономерност конски сили тип горивна система . На ортака берлингото и още едно същото ама на Пежо са 90 кс със система Сименс / ВДО С четворката е 136 кс и е с горивна система Бош . Също няма никаква закономерност коски сили и разхлабени дюзи .
                              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                              Днес ще ходим в Ситроен да направят диагностика на една. Като малко куршумче е иначе количката. Предполагам, че ако има нещо там трябва да го видят.
                              Всъщност при покупката е ясно, че си трябва късмет. Аз помислих, че за в бъдеще ще ми е нужен.
                              Навъртях 2000 км в обиколки и накрая ще купя кола от Бургас.
                              Имай в предвид че всичките болежки ги показва само на оригинална Лексия и то при положение че тоя дето я разпитва знае какво прави .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #45
                                От: Помощ за оглед на кола в София

                                Ако си си записал VIN номера й дай да го пуснем да видим има ли нещо записано за нея по системите.

                                Направи си регистрация (безплатна е) в сайта на PSA - service.citroen.com, там по VIN можеш да си намираш всяка резервна част която ти трябва, както и схеми за монтаж и т.н. Между другото някои от цените са учудващо ниски като за официален представител. Например въпросната тръба за турбото е 40-тина лева, двата болта са по 4-5 лева. Дифтунгите са стотинки, останалите неща (масления уплътнител и пластмасовия пръстен който го притиска) са по 3-4 лева всеки.
                                What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X