Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

    Предполагам ще имам и други въпроси относно модела, затова пускам обща тема. Точният модел се опитвам да го изясня в тази тема.
    Първият ми въпрос, който е на дневен ред: продавачът беше изпрал джипа и вътре мокета може да се изстиска. Реших да го махна, за да не хваща ръжда. Задната част я свалих, на предната забих на централната конзола. Махнах двата винта вътре в подлакътника:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01.jpg
Прегледи:1
Размер:237.8 КБ
ID:6153959

    Откачих подлакътника от щипките:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02.jpg
Прегледи:1
Размер:226.0 КБ
ID:6153960

    Развих и винтовете от двете страни от към таблото на предната част на конзолата:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03.jpg
Прегледи:1
Размер:189.3 КБ
ID:6153961

    Очаквам, че първо трябва да падне задната част, но нещо я държи. Отдолу има една квадратна и бяла пластмаса. Видях един винт под стойката за чаши, но нямам достъп до него. Развих тези два винта с идея, че стойката ще изпадне на пред:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04.jpg
Прегледи:1
Размер:139.7 КБ
ID:6153962

    Тя обаче не иска да излезе.
    Не успях да намеря ръководство как се сваля. Може ли малко помощ?

  • #2
    От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

    Това ще свърши ли работа:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.gif
Прегледи:1
Размер:17.2 КБ
ID:5806602
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

      Тази схема нещо не се връзва с моята ситуация - пластмасата около лостовете при мен идва да е едно цяло парче от таблото до запалката включително, а и кутийката под подлакътника изглежда различна.
      В момента разглеждам от този линк единствената схема с излизаща поставка за чаши (явно при други модели е различно):
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0_0_52293.gif
Прегледи:1
Размер:16.4 КБ
ID:5806610

      Ето това при мен е поставката за чаши. Като се натисне на вътре, излиза и се разтваря:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-01-15 21.41.01.jpg
Прегледи:1
Размер:114.4 КБ
ID:5806611

      И може би трябва да се махне поставката за чаши и под нея да се открие винт 74182J? Или това са тези двата винта, които вече съм развил? Не се ориентирам по схемата
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-01-15 20.09.13.jpg
Прегледи:1
Размер:221.3 КБ
ID:5806612

      Коментар


      • #4
        От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

        Вътре в подлакътника, тая черната кутия като я извадиш....да няма някой допълнителен болт под нея?
        А централната конзола-на снимките не ти е разглобено всичко. Трябва всичко да свалиш, запалката, гумите около лостовете, там пепелници и всякакви простотии, защото задължително ще има още винтове под тях.
        Последователността на всяка кола е горе-долу такава-първо машахш всичко, дето е на щипки-там папелници, монетници и т.н. Вадиш всичко, което се вади-кутийки, стойки за чаши и т.н., после развиваш всички винтове и разкачаш всички кабели.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          Вътре в подлакътника, тая черната кутия като я извадиш....да няма някой допълнителен болт под нея?
          Като го гледах останах с впечатление, че черната кутия излиза със сивата пластмаса, но нещо ги държи някъде. Освен да пробвам да развия винтовете на "пантата" на капачето и да видя дали ще поддаде.
          Под пепелника нямаше нищо, а за запалката се зачудих дали ще излезе така. Гумите на лостовете като че ли нещо ги държи под пластмасата и не мърдат.

          Коментар


          • #6
            От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

            Ако буквално можеш да изтискаш мокета - почни с махане на тапите по дъното на купето. Сваляш седалките, сваляш лайсните дето го държат от страни към купето и повдигаш мокета от 2та края. Като идея - при мен ползвах шишета от минерална вода за повдигането. След което вентилатор (голям) в купето и го оставяш на максимална скорост. В този вариант оставяш колата няколко дни в топъл гараж и мокета ще изсъхне. Ако гаража не е достатъчно топъл можеш да оставиш два прозореца леко отворени и да пуснеш печка (духалка, малък калорифер) вътре.

            Това по-горе е варианта с по-малко работа. Или поне при Витара къса база това беше доста по-лестният вариант. Имай и в предвид, че тези мокети не са първа младост и има вероятнсот да се поразпадне...

            Коментар


            • #7
              От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

              Когато ми се стопи предпазителя в едното гнездо за запалка, се наложи да правя тая операция.
              Верно, че на дълго паджеро, ама....
              Започни отзад напред - първо свали кутията отзад, и после давай напред към арматурното табло. Болтовете, които си посочил вътре в кутията, по спомен са три - тия двата, и още един - на долната схема, която си посочил е под номер 74182Н или С.
              Търси го в зоната най-близо до краката на пасажерите на задната седалка.
              Като махнеш кутията, после напред си само на щипки - освен болтовете на страничните панели, които си показал на снимките.

              Запалките няма нужда да се свалят, естествено, освен ако не си решил да измиеш свалените пластмасарии.
              Пепелника, също естествено, също не се сваля, защото той е в друг панел.
              Ръкохватката на раздатката се отвива - с нормална дясна резба е.

              Успех!

              Коментар


              • #8
                От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                Мислех си с духалка, но както казваш трябва мокета да се вдигне от двете страни. Пък джипа трябва и външно да се попрегледа, т.е. да е в движение. А и гараж нямам. Мислех за най-добро за желязото да изхвърля мокета, да го оставя няколко дни да се изветри и след това грунд и боя, после връщане на мокета.


                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                Болтовете, които си посочил вътре в кутията, по спомен са три - тия двата, и още един - на долната схема, която си посочил е под номер 74182Н или С.
                Търси го в зоната най-близо до краката на пасажерите на задната седалка.
                Чудих се на тази схема, защото при мен няма показания отвор в задната част на кутията (или поне на такова ми прилича)
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-01-15 21.31.41.jpg
Прегледи:1
Размер:186.4 КБ
ID:5806627

                А в краката на пасажерите на задната седалка има 2 винта, които са на долу с главата. Единия даже тръгнах да го развивам, но се отказах, че не бях сигурен:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-01-15 21.32.01.jpg
Прегледи:1
Размер:225.6 КБ
ID:5806628

                Коментар


                • #9
                  От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                  Трябва да откачиш този детайл, за да го изтеглиш назад, и после да изтеглиш средния детайл - тоя със скоростния лост и лоста на раздатката.
                  Малко вероятно е да е направено по тоя начин, ама развивай ги тия болтове, и тогава ще се разбере дали са те, или ще се види какво е държало кутията на подлакътника.
                  При мен беше по-просто (това по спомен, че за такива гадни болтове имам специална тресчотка, която не съм използвал със сигурност).
                  Успех!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                    Вече е разглобено успешно!
                    Последно коментираните винтове държат една ламаринка (черното на снимката), която само закрива един отвор.
                    Трябваше да извадя изкачащата поставка за чаши. Как я извадих не знам, държат я само 2 винта, но не искаше да излиза. Под нея се откриха 2 дупки много ниско (трябва много дълга отвертка) и само в едната имаше винт. От там всичко потръгна.
                    Направи ми впечатление, че имам много букси, на които не е закачено нищо.

                    Да питам: На вашите Паджерота (къси) колко пише да се помпат гуми 265/70 R15? Че при мен само личи къде е имало табелка.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                      Така и така си го разпарчетосал, прегледай буксите под предните седалки. Често корозират и дават ядове. Гумите си ги помпаш колкото ти е кеф. Аз лично на всички коли ги държа на около 2,2 атмосфери.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        Така и така си го разпарчетосал, прегледай буксите под предните седалки. Често корозират и дават ядове.
                        Под седалките нямам букси. Направи ми впечатление, че има няколко букси, които не са включени. Единствено е включена буксата, която обира блокажа на задния диф, и двете запалки. И една предполагам за ръчната:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-01-16 18.17.00.jpg
Прегледи:1
Размер:101.3 КБ
ID:5806640

                        Тези са свободни. Май имаше и една пред задните седалки, която стоеше свободна:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-01-16 18.23.51.jpg
Прегледи:1
Размер:269.9 КБ
ID:5806641

                        Коментар


                        • #13
                          От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                          Там не помня какво му седеше на Паджерото...подгрева на седалките май беше там, заедно с още нещо, ама не помня какво...
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                            Под мокета няма ли букси? На моето Л200 под шофьорската седалка са три или четири и две бяха доволно корозирали. Трябваше да режа кабелите и да ги съединявам директно. Там минават всички кабели за вратите, блокажа на задния мост и задните светлини. Не вярвам на Паджеро инсталацията да е коренно различна. П.П. Моето е с десен волан, може да не е под шофьорската седалка при теб.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #15
                              От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                              Там не помня какво му седеше на Паджерото...подгрева на седалките май беше там, заедно с още нещо, ама не помня какво...
                              Явно неща, които ги нямам.

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              Под мокета няма ли букси? На моето Л200 под шофьорската седалка са три или четири и две бяха доволно корозирали. Трябваше да режа кабелите и да ги съединявам директно. Там минават всички кабели за вратите, блокажа на задния мост и задните светлини. Не вярвам на Паджеро инсталацията да е коренно различна. П.П. Моето е с десен волан, може да не е под шофьорската седалка при теб.
                              Под седалките са само въздуховодите за краката на задните пасажери. Под лайсните на прага и от двете страни има снопове кабели, както и под предния край на задната седалка (където има 2 свободни букси).
                              Така минава снопа и от двете страни:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-01-17 10.22.29.jpg
Прегледи:1
Размер:234.2 КБ
ID:5806647

                              А това е при задните седалки:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-01-17 10.23.42.jpg
Прегледи:1
Размер:197.2 КБ
ID:5806648


                              И да питам някои неща:

                              1. Търся някакви добри стелки за модела. Гумени, да задържат водата. Преди време си бях взел едни за колата по форма точно за модела, с леко ръбче в краищата и гумата дори в студено време е мека. Сега се обаждах за същата марка, но имали за Паджеро 3 и 4. Нещо марка или магазин, ако може да ми препоръчате?

                              2. Чистачките ми се самовключват, макар и рядко. Предполагам е разбито лостчето за включването им и трябва да се смени. Информативно да питам, ако някой е имал подобен проблем или има и други слаби звена за включването им.
                              Какви чистачки да си взема? Гледам по спецификации дават предни 475, задна 375. Предните бяха 50см, а като гледам дори 51 би се побрала.

                              3. Има едно реле в дупка под лявата задна седалка. За какво е?
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-01-16 21.28.27.jpg
Прегледи:1
Размер:187.5 КБ
ID:5806649

                              4. Имам някакъв лост под задна лява седалка. Държи се на щипки. Какво му е предназначението?
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-01-16 21.27.21.jpg
Прегледи:1
Размер:110.5 КБ
ID:5806650
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-01-16 21.27.37.jpg
Прегледи:1
Размер:71.6 КБ
ID:5806651

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X