Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Ами, след бутането на лоста, светне ли лампата за преден мост на таблото, то значи, че поне предният кардан се е завъртял. Но дали са зацепили хъбовете няма как да разбереш преди гьола. За успокоение може да им направиш една ревизия, като внимаваш с количеството на греста, защото ако е много също ги блокира.
    Кви хъбове!
    8)

    Коментар


    • #92
      От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

      Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение

      Става дума за Auto Free Hub на part time 4x4.
      Auto Free Hub

      Коментар


      • #93
        От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

        На Галопера на предните главини също пише Auto Free Hub ... та малко се шокирах като прочетох че Паджеро 2 няма хъбове...

        Иначе може лесно да се провери дали работи предния мост , ама трябва да се залегне отдолу... При изключено *предно* - предния кардан свободно се върти на ръка . После се дава контакт , бута се ръчката на 4х4 и кардана (предния) вече не се върти - демек нейде нещо е "зацепило"..
        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

        Коментар


        • #94
          От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

          Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
          Кви хъбове!
          Как кви? Автоматични!

          Коментар


          • #95
            От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

            Мисля, че подобна ситуация за има ли хъбове или не вече е дъвкана __тук__.

            Коментар


            • #96
              От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

              Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
              На Галопера на предните главини също пише Auto Free Hub ... та малко се шокирах като прочетох че Паджеро 2 няма хъбове...

              Иначе може лесно да се провери дали работи предния мост , ама трябва да се залегне отдолу... При изключено *предно* - предния кардан свободно се върти на ръка . После се дава контакт , бута се ръчката на 4х4 и кардана (предния) вече не се върти - демек нейде нещо е "зацепило"..
              Да, раздатката.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #97
                От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Да, раздатката.
                .... Добре де , тогава вдигни във въздуха и някое от предните колелета ........ и по същия метод-пробе.... така бива ли ...?...
                Последно редактирано от nbajani; 15-02-19, 16:57.
                Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                Коментар


                • #98
                  От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                  Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                  На Галопера на предните главини също пише Auto Free Hub ... та малко се шокирах като прочетох че Паджеро 2 няма хъбове...

                  Иначе може лесно да се провери дали работи предния мост , ама трябва да се залегне отдолу... При изключено *предно* - предния кардан свободно се върти на ръка . После се дава контакт , бута се ръчката на 4х4 и кардана (предния) вече не се върти - демек нейде нещо е "зацепило"..
                  Когато не си на контакт и не е запалено Паджерото не можеш да завърти предния кардан, щото тогава е зацепен. Трябва да е работи мотора за да се върти свободно кардана.
                  8)

                  Коментар


                  • #99
                    От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                    Чудя се за някои неща:

                    1. Въпрос към късите бази - как си подреждате багажника? Малко ми е странно, че нямам щора на багажника (няма и опция да се сложи). Пък не съм забелязал на други Паджерота дали има или не.

                    2. Къде се монтира ролбар на този модел? Като гледам снимки на П2, ролбара излиза от долу някъде. При мен не виждам опция къде може да се захване, освен ако не се направи нещо допълнително. Питам с идея да сложа допълнителни светлини. Видях и други опции за монтаж, но все пак ми е интересно къде става захващането от долу.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-03-07 18.05.12.jpg
Прегледи:1
Размер:330.3 КБ
ID:5810190
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-03-07 18.05.25.jpg
Прегледи:1
Размер:288.9 КБ
ID:5810191

                    Коментар


                    • От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                      Ролбар или булбар? Ако ще правиш хоуммейд броня отпред, прави си я по твой вкус. Фабрични захвати не знам да има. Като цяло хващай там, където намериш за удобно. Хубавото тук е, че въображението ти може да играе.

                      Коментар


                      • От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                        Май за булбар питам
                        Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
                        Фабрични захвати не знам да има.
                        Ей това исках да знам

                        Коментар


                        • От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                          Абе ти гуми нямаш, за булбар питаш ... Вземи и тури едни по-читави гуми, че тия малки галоши и за мъгла не стават.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                            Да и това е в списъка със задачи.
                            А булбар нямам намерение да слагам, интересуваше ме само къде е мястото за захващането му. Някои модели ми харесват как изглеждат, но функционалността му не ми допада

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X