Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

    Какво пък толкова има да му гледаш? Ако можеш да напипаш отвора, слагай датчика и го навий на ръка да не го поведеш накриво и да повредиш резбата. После трябва съвсем малко стягане, че алуминия лесно се къса. Пробва ли стария да видиш какво му е?
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #62
      От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Какво пък толкова има да му гледаш?
      Под джипа нито виждам дупката, нито я напипвам. От горе се вижда и може да се подведе датчика, но трудно би се завил. След като го отвих не ми остана време, а и днес няма да мога, евентуално утре.

      Коментар


      • #63
        От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

        Когато се занимавах с моето Паджеро, също имах такъв проблем. Не светеха светлините за заден ход. Може да е било датчик, може да е било прекъснат кабел - не знам. Реших да ги направя с ръчно включване. Тъй като махнах задното парно (Паджерото е дълга база), използвах копчето за задното парно, за да включвам светлините. След което си създадох навик, когато включвам на задна скорост, ръката ми автоматично да отива на копчето и да го включвам и да си държа там ръката, докато не приключа с движението на заден ход. След това изключвам копчето, махам задната скорост и включвам на първа.

        Доста хора ще кажат, че това е неудобно. Да, и с право. Обаче има един много голям плюс в цялата история. Не веднъж ми се е случвало някой зад мен да кара на дълги светлини. Бия аварийни - няма реакция. Ляв-десен мигач - няма реакция. Но с копчето, като му цъкна няколко пъти и му светне - воала, реакция! И маха дългите. Едното за сметка на другото.

        Коментар


        • #64
          От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

          Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
          Под джипа нито виждам дупката, нито я напипвам. От горе се вижда и може да се подведе датчика, но трудно би се завил. След като го отвих не ми остана време, а и днес няма да мога, евентуално утре.
          Сложи една отвертка в отвора отгоре и ще се ориентираш къде е като легнеш отдолу. Ако ти идва дълго разстоянието, направи една тръбичка от картон примерно около датчика и го залепи с тиксо за да ти е по лесно да го навиеш. После я късаш и го достягаш и си ти. Не е голяма философия ... П.П. Ако ти се занимава можеш да си направиш специален ключ, като си купиш ключ-тръба с подходящия размер и го разцепиш по дължина с ъглошлайф за да минат кабелите вътре. Има и такива заводски вложки, ама като гледам силата ти не е в монтьорския занаят и не си струва да хвърлиш сума пари за нещо, което ще ползваш веднъж в живота си.
          Последно редактирано от kuzdov; 04-02-19, 11:33.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #65
            От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

            Тъй, тъй...
            Време ми трябва сега, че много ангажименти ми се събраха.

            Коментар


            • #66
              От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

              А междувременно да ви се намират ел. схеми на модела? Оказа се, че не иска да завърти стартера, акумулатора изглежда наред. Буксите покрай волана също (че и там разглобих). Утре ще проверя дали контактния ключ е наред и дали към стартера отива ток. Но все пак биха ми били полезни ел схеми както за запалването, така и за светлините (имам идея за автоматични нормални-дневни светлини).

              Коментар


              • #67
                От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                Имаше някакво ръководство в Систематизирана информация. Не, че схемата на всички стартери не е една и съща. Преди да почнеш да разглобяваш вземи подай 12 волта на директно на клемата на стартера от плюса на шалтера. Просто ги окъси с отвертка или каквото ти е удобно. Ако завърти нормално търси защо не стигат 12 волта до шалтера. И провери масите на купето и двигателя. Другото е контактния ключ. Измери ли акумулатора, да не е умрял в студа случайно?
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #68
                  От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                  Споко - не палеше от разкачена букса пред скоростния лост. Датчика за задна е монтиран вече и работи.
                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  Имаше някакво ръководство в Систематизирана информация.
                  Прегледах закачените теми, но чак сега обърнах внимание, че има и подфоруми...

                  Попаднах на буксата за диагностика и се сетих: има ли опция за евтина диагностика, която да чете грешките и да ги трие?
                  Последно редактирано от orela; 05-02-19, 21:03.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                    Не знам. Аз имам една евтина ОБД2 блутутка, но не ще да се свърже с компа на моето Л200, иначе Хюндай и Опел ги чете и трие грешки. Какво стана с останалите проблеми и тоя исторически датчик? Не е зле да споделиш кое как не заради друго, а за да има смисъл от всички писания.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #70
                      От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                      Какво стана с останалите проблеми и тоя исторически датчик?
                      Хаха... Сменен е. На стария му резнах жиците и го развих с вложка от гидоре, парче квадратен профил и ключ, че друго не можах да "завра" там. Новия го наместих от горе през дупката, а след това от долу го навих. Само на ръка затегнах (е и съвсем малко с гаечния, но няма място къде да се завърти с ключ).

                      Така и така повдигна темата, точно гледах за калъф за резервната гума. Чудя се кожен ли да взимам (гледам за тези към 20 лв пише, че се късали) или метален (много е скъп нов). Или ако някъде могат да ми огънат ламарина нещо самоделно да направя.

                      А някой от тук случайно да продава части втора ръка за П2?

                      И още едно питане: Как се монтира багажник или релси на покрива? Още не съм се ориентирал какво и как. Но ми се иска отгоре да си имам багажник, макар и да го слагам само когато ми трябва
                      Последно редактирано от orela; 11-02-19, 16:53.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                        Имам едни чисто нови ръчни хъбове. Китайчета, но на умерен офроад държат. Ползвах същите години наред на старата Фронтера, сложих същите и на новата. Тия ги купих с надеждата да станат на пикапа, но влизат на полуоските и не мога да сложа зегерка да ги закопчая поради някои конструктивни особености. Ако ти трябват в Плевен са, може да се измисли начин да се спазарим нещо. Някой продаваше (или пък подаряваше) алуминиев калъф от Фронтера. Ако не те бърка надписа, може да провериш из темите.
                        Последно редактирано от kuzdov; 12-02-19, 14:06.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #72
                          От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                          Ново проблемче: жапката понякога не искаше да се затваря. Вчера ѝ дойде реда, свалих механизма за затварянето с идея да го почистя - нямаше винтчета, щипки, но гледам дупка за ключ... и що ми трябваше да пъхам ключа там. Завъртях на заключване, заключи се, завъртях на отключване - не ще. Махнах пластмасите и стигнах до _виж снимките_. Напръсках обилно с WD, вече ключа направо не се усеща като влиза, но не иска да се отключи. Идеи?
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-02-13 07.39.20.jpg
Прегледи:1
Размер:128.0 КБ
ID:5808827Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-02-13 07.39.28.jpg
Прегледи:1
Размер:103.2 КБ
ID:5808828

                          Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
                          И още едно питане: Как се монтира багажник или релси на покрива?
                          Вчера свалих лайсната. Оказа се, че няма предвидени отвори. Т.е. начина е или с пробиване на тавана или захват при вратите / задните прозорци.

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          Имам едни чисто нови ръчни хъбове. Китайчета, но на умерен офроад държат. Ползвах същите години наред на старата Фронтера, сложих същите и на новата. Тия ги купих с надеждата да станат на пикапа, но влизат на полуоските и не мога да сложа зегерка да ги закопчая поради някои конструктивни особености. Ако ти трябват в Плевен са, може да се измисли начин да се спазарим нещо.
                          Джипа е с автоматични, които уж работят. Но това ме навежда на мисълта как се разбира като спрат да работят автоматичните???

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          Някой продаваше (или пък подаряваше) алуминиев калъф от Фронтера. Ако не те бърка надписа, може да провериш из темите.
                          В този форум ли? Пробвах търсачка, гледах в гаражни разпродажби, не я открих.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                            Автоматичните ще разбереш, че са спрели да работят, когато ти потрябва предно . Кутията май беше в подфорум Опел, не в търговските раздели. Някой си беше наджипвал Фронтерата и беше решил, че това му е излишно. Но в коя тема точно, не помня. Наскоро го четох, преди седмица да е било най-много. (П.П. Ето я https://www.offroad-bulgaria.com/sho...90#post3420790 ) Колкото до ключалката, издърбуши патронника и извади зъбчетата или ги пренареди по твоя ключ, ако ти се занимава. Според мен заключването на тая кутия има смисъл само ако не искаш децата или жена ти да бъркат вътре и е идеален начин да си счупиш дръжката за отваряне, като я забравиш заключена и дръпнеш малко по-рязко .
                            Последно редактирано от kuzdov; 13-02-19, 14:19.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #74
                              От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              Автоматичните ще разбереш, че са спрели да работят, когато ти потрябва предно
                              От това се опасявах

                              Благодаря за линка. В петък ще говоря с един човек дали ще може да се огъне нещо и ако няма шанс да стане ще пиша на колегата от форума.

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              Колкото до ключалката, издърбуши патронника
                              Как става това? Това на снимките, които пуснах ми изглежда неразглобяемо

                              Коментар


                              • #75
                                От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                                Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение

                                Как става това? Това на снимките, които пуснах ми изглежда неразглобяемо
                                На доста коли с ключалка на жабката, ключа е различен от този за вратата. Имаше някакво обяснение защо, ама не си го спомням.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X