Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

    По-вероятно е да е отвън, защото има окабеляване и за теглич. Кабелите вероятно са в оня сноп, който влиза под задната седалка. Не ми се вярва да са опънали един кабел от датчика до задните светлини. Отвори пластмасите или се наври под задната броня и виж дали не излизат през пода. Но се убеди първо, че ти се губи захранването, а не масата и премери всички предпазители. Датчика лесно ще разбереш дали е повреден като измериш дали на буксата идват 12 волта и ако идват и я дадеш на късо ти светнат лампите, тогава го сваляй. Ама е малко вероятно да се стигне до там.
    Последно редактирано от kuzdov; 25-01-19, 13:30.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #32
      От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      премери всички предпазители.
      Това не е лоша идея!

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Кабелите вероятно са в оня сноп, който влиза под задната седалка.
      Ще разгледам. На това време не е гот да търся датчика и буксата му, но вътре може да се проверява.

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Датчика лесно ще разбереш дали е повреден като измериш дали на буксата идват 12 волта и ако идват и я дадеш на късо ти светнат лампите, тогава го сваляй.
      Това е ясно

      Коментар


      • #33
        От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

        Бушон номер 18 - 15 ампера е за задния ход

        Коментар


        • #34
          От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

          Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
          ....Ще разгледам. На това време не е гот да търся датчика и буксата му, но вътре може да се проверява.....
          Именно де ... То и аз това имах предвид, ама ти датчик, та датчик .... Той по същество е един обикновен бутон и се ползва достатъчно често, че да не клеяса и достатъчно рядко, че да не е особено натоварен механично. Проблемът обикновено е в някоя букса или прекъснат кабел (или изгорял бушон ....)
          Последно редактирано от kuzdov; 25-01-19, 14:13.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #35
            От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            Бушон номер 18 - 15 ампера е за задния ход
            . kuzdov като спомена бушоните няма да е лошо да видя какво става със всички, че не съм поглеждал на там.
            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Именно де ... То и аз това имах предвид, ама ти датчик, та датчик ....
            Трудно ти беше, но успя да ме навиеш

            Коментар


            • #36
              От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

              И ново чудене:
              В петък преди да обърне дъжда в сняг ми направи впечатление, че долния край на задните прозорци (моите са плъзгащи се) е намокрен от вътре. Уплътнението не уплътнява вече. Някой правил ли е ремонт на това уплътнение? Дали се намират нови гуми?
              Мина ми и идея за силикон (надали ще използвам задните прозорци). Но това за сега е план Я.

              Относно задните светлини: оказа се датчика. Но си нямам и идея как точно се сменя. Намира се в дясно над скоростите и от долу не се вижда (вижда се само буксата му). От горе има една малка дупка, през която минава сноп кабели и си нямам идея как ще развие от там.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-01-27 18.57.35.jpg
Прегледи:1
Размер:266.6 КБ
ID:5807988

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-01-27 18.57.47.jpg
Прегледи:1
Размер:397.8 КБ
ID:5807989
              .

              Коментар


              • #37
                От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                Вариант 1 - ако въобще можеш да бръкнеш от там с гаечен ключ, трябва да го нагрееш с горелка и да го изкривиш до подходящата S-образна форма. Вариант 2 - купуваш си от ония сцепените отстрани вложки за гедоре, дето са за ламбда сонди и инжектори о бъркаш отдолу с чупещото се рамо и вариант 3, ако си го прежалил-режеш кабелите и го развиваш отдолу с обикновена вложка и чупещо се рамо.
                П.П. Има и вариант 4 - секач и чук ... Лично на мен ми изглежда най-удачен за момента ....
                Последно редактирано от kuzdov; 27-01-19, 21:01.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #38
                  От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  Вариант 1 - ако въобще можеш да бръкнеш от там с гаечен ключ, трябва да го нагрееш с горелка и да го изкривиш до подходящата S-образна форма. Вариант 2 - купуваш си от ония сцепените отстрани вложки за гедоре, дето са за ламбда сонди и инжектори о бъркаш отдолу с чупещото се рамо и вариант 3, ако си го прежалил-режеш кабелите и го развиваш отдолу с обикновена вложка и чупещо се рамо.
                  П.П. Има и вариант 4 - секач и чук ... Лично на мен ми изглежда най-удачен за момента ....
                  Ми не е това начина Най обикновен S ключ , лула демек , ма требе да стигне до буксата.Е после да си провери контактора , па чак тогава да мисли за секач
                  Орел , разкачи я тази букса , провери си контактора на ОМ метър и дерзай
                  И успех!
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                    Може би тази лула (s ключ) трябва да е срязана. Иначе няма как да влезе от кабела. Но пак имам съмнения дали ще имам разстояние, за да отвивам / завивам. Текущия ми датчик (ключ) съм го прежалил, но трябва след това да навия новия. Булсата я намерих, дадох на късо и светлините светнаха.

                    Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk

                    Коментар


                    • #40
                      От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                      Я го хапни с Вайсгрипа (чираците демек) Не е стегнат на мъртво
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                        Мани го Милен, то с инструмент всеки може (е, не баш, ама така е думата ...) ..... Подозирам, че с какъв да е ключ няма да имаш достатъчно място да направиш и 1-2 мм ход отгоре. Затова вариантите ти са или отдолу с шарнирната приставка или с едно секачле отгоре да го охлабиш и да го отвиеш на ръка. На новия много стягане не му трябва. Изборът си е твой, аз ти казвам как може и че в тоя студ и киша аз не бих легнал отдолу. Или карай така докато намериш условия за по-цивилизован метод или го развий със секача. А може и да си изведеш ключе отгоре за задните, ма на мен са ми тъпи такива решения с ключета. П.П. Ако все пак се навиеш да лягаш под джипа, кабелите ги отрежи за да ти влезе приставката, Новия датчик ще си е с кабели и букса.
                        Последно редактирано от kuzdov; 27-01-19, 23:35.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #42
                          От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                          Ми не е това начина Най обикновен S ключ , лула демек , ма требе да стигне до буксата.Е после да си провери контактора , па чак тогава да мисли за секач
                          Орел , разкачи я тази букса , провери си контактора на ОМ метър и дерзай
                          И успех!
                          Така си мислиш, щото не си го виждал това наживо ... Тая гад е най-отгоре на скоростната и едвам се напипва с ръка. Няма шанс да се вкара гаечен ключ, който освен, че трябва да е лула ще трябва и да е някакъв S, ама доста далече от стандартните. И пак не е много сигурно. Абе, на шибано място е
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #43
                            От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                            Е винаги може да врътне една дупка , опсст технологичен отвор, от страни на тунела
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #44
                              От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Е винаги може да врътне една дупка , опсст технологичен отвор, от страни на тунела
                              Е, това вече наистина е много крайно, но пък си е вариант . Не, че не го правят за четвърта дюза на 2,7 ЦДИ-тата ... И да, може и да си свали скоростната кутия за да смени датчика, ама аз не бих го направил ....
                              Последно редактирано от kuzdov; 28-01-19, 00:02.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • #45
                                От: Закупено П2 - отстраняване на забележки и първи въпроси

                                Не си виждал напоследък кви са дивотии догаждат във фирмен сервиз
                                Виж , това за кутията е идея
                                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X