Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регистрация на самоделна електрическа три(четири)колка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Регистрация на самоделна електрическа три(четири)колка

    Здравейте,
    Не намерих такава тема. Надявам се поне раздела да съм уцелил.
    Казуса е следния:
    Реших да екологизирам дизела и да си направя електрическа три(четири)колка за превоз на леки товари. Цените в Китай плюс доставката не ме устройват.
    На пазара вече има нелош избор на компоненти и цени. Мога да сложа 1 или даже 2 киловата двигател. По закон се допускат 4 киловата, но не мисля да возя бетон.
    Според правилата в Европа всичко над 250 вата и с ръчка за "газ" е в L категориите МПС.
    Ще се движа по Е80, 10 км от София. Не ми е проблем да плащам данък МПС и ГО за тази цел. Проблем - както аз го виждам, е да получа регистрация в КАТ и номер с талон.
    Погледнах в Технотест, опитах да изчета еврорегламентите, но са безброй и са написани с презумпция, че ще произвеждам такива МПС. В малки или големи серии.
    Някакви идеи - хем вълка да е сит, хем агнето цяло?

  • #2
    От: Регистрация на самоделна електрическа три(четири)колка

    Мисля, че няма да ти се получи. То самоделно ремарке не можеш да регистрираш, какво остава за МПС
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      От: Регистрация на самоделна електрическа три(четири)колка

      Изцяло самоделно МПС не можеш да регистрираш.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Регистрация на самоделна електрическа три(четири)колка

        Забрави! Никакъв начин за регистрация в КАТ.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #5
          От: Регистрация на самоделна електрическа три(четири)колка

          Варианта според мен е да модифицираш подходящо като конфигурация и съответно като цена която те устройва фабрично произведено МПС.Само ще го модифицираш в часта с двигателя и там ще можеш да изпълниш изискванията на Технотест.И си готов за КАТ.

          Друг практически осъществим в поносим финансов , времеви и технически план вариант май е невъзможен ...

          Е освен ако не си Илон Мъск
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • #6
            От: Регистрация на самоделна електрическа три(четири)колка

            Във Варна фирма Кортех си преработи 2 малолитражки и си ги карат. Това преди поне 4 години. Явно има пътека.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              От: Регистрация на самоделна електрическа три(четири)колка

              Обади им се на Технотест, телефоните в уебсайта са точно за това. Почни от този: (02)973-9182. Доколкото знам се искат разни сертификати, ISO, подписи от оторизирани лица, инженер да подпише проекта и прочее врътки. Технотест ще ти кажат поне дали има смисъл. Подготви се с детайли, откъде ще вземеш мотор, шаси и т.н. в смисъл марково или сделано в гаража.

              Коментар


              • #8
                От: Регистрация на самоделна електрическа три(четири)колка

                Смяна на мотор и слагане на батерии е едно. Самоделно (изцяло) МПС е друго няма как да се регистрира. Ченгетата се изхитриха-дори регистрирани единични бройки (предимно Англия и Белгия) отказват да регистрират, защото им искат типово одобрение от производител, а на единичните бройки то се издава за конкретната кола.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Регистрация на самоделна електрическа три(четири)колка

                  Благодаря!
                  Еко агне е невъзможно в Европа. Поне за нормално агне.
                  Минах по варианта Муравей Тула - замяна на бензина електродвигател. Информация от тази зима:
                  Купен с всички документи; отиване в КАТ - насочен към Технотест; Технотест - нищо, произведено преди 2007 година, не регистрираме.
                  Параграф 22: Същият човек есента си е продал регистриран Муравей - остарял и износен. Можеш да имаш регистрация на Муравей, но само по наследство.
                  Регистрираният Муравей е продаден на цигани от Луковит на добра цена, които щяли да го изнесат в Гърция, където ще го продадат на албанец!



                  ПП Регистрираният амортизиран Муравей е продаден за 1350 лв. Ситроен С15 в добро състояние се продава около 1000 лева.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Регистрация на самоделна електрическа три(четири)колка

                    Факт е, че България е малко объркана в някои отношения държава, но на чисто идеологическо ниво аз предпочитам да се придържам към принципа за лудия и баницата-че не е лудия тоя, който я яде, а тоя, който му я дава. Т.е. ние сами имаме вина за идиотското положение, в което се намираме. Хората, които създават законодателството в тази държава...ги избираме ние.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Регистрация на самоделна електрическа три(четири)колка

                      Една правна регулация:
                      НАРЕДБА № I-45 от 4.03.2000 г. за регистриране, отчет,спиране от движение и пускане в движение, временноотнемане, прекратяване и възстановяване нарегистрацията на моторните превозни средства иремаркета, теглени от тях, и реда за предоставяне наданни за регистрираните пътни превозни средства (Загл.изм. и доп. - ДВ, бр. 105 от 2002 г., изм., бр. 67 от 2012 г.,бр. 20 от 2018 г.)


                      Чл. 1. (4) (Предишна ал. 2 - ДВ, бр. 57 от 2007 г., предишна ал. 3, бр. 45 от 2014 г., в сила от
                      30.05.2014 г.) Не подлежат на регистрация по реда на тази наредба:

                      4. велосипедите с допълнително монтиран двигател;




                      И един отговор, с неясна правна сила (аз го тълкувам като нежелание на КАТ да имат много паднали в съда НП):



                      Коментар


                      • #12
                        От: Регистрация на самоделна електрическа три(четири)колка

                        Фактическо правораздаване:
                        Случай 1 - няма VIN, няма № двигател, няма километраж - не подлежи на регистрация и всичко произтичащо от това.
                        Случай 2 - има VIN, има № двигател (КАТ отказват регистрация, естествено - без писмен отказ!) - подлежи на регистрация.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Регистрация на самоделна електрическа три(четири)колка

                          Направете си ел. рикша - няма регистрация и т.н.
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            От: Регистрация на самоделна електрическа три(четири)колка

                            Един случай от 2010-та ми е останал в главата. Някакъв холандски колоездачен отбор, карат покрай Дунав. От Рейн, покрай канала Майн-Дунав и после по Дунав до делтата. От там трябва да се качат на кораб и да се приберат в Холандия. Имат съпорт от една кола, която кара ден пред тях по маршрута. Основния багаж си го карат те, в ремаркета към велосипедите.
                            Някъде към Русе ги спират ченгета и започва зла разправия за ремаркетата, понеже според тях, в БГ не било позволено да се прикача ремарке към велосипед. ППС, които можели да образуват състав с ремарке, били изрично изброени в закона и там не пишело нищо за велосипедни ремаркета-т.е. според тях такова животнУ нЕма!
                            Та в тая връзка, не бих залагал на това с рикшата. Дълбините на милиционерската мисъл, особено по селата, крият цяла една необятна вселена, в която животът тече по свои си правила, не винаги имащи връзка със здравия разум.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Регистрация на самоделна електрическа три(четири)колка

                              В съседство до моя гараж едни пичове изработват някакви елтриколки , много наподобяват по външен вид индийски таксита. Компонентите са китайски- заден мост със елдвигател, редуктор, спирачни апарати, управление и други. Изглежда доста истинско и здраво. Предница от мотоциклет и т.н. изнасят ги за Франция, возят туристи в Париж. Ще питам какъв е филма с регистрацията.
                              На сърбела майката му е чесането.
                              Борислав Борисов Русе О885 О37815

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X