Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Системи за омекотяване и пречистване на вода за бита.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Системи за омекотяване и пречистване на вода за бита.

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    Тези, които ги продават казват, че били вредни най-вече ца бъбреците. Ето тука вече съм писал:
    А за някой който прави системи за обратна осмоза, не бих разчитал да погледне обективно на свойствата на водата.

    Доста учени пък викат, че била полезна за сърцето. Та според мен не е нито вредна, нито полезна, а просто годна.

    https://www.water-research.net/index...water-hardness
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #62
      От: Системи за омекотяване и пречистване на вода за бита.

      https://www.retropcmania.com/2015/08...n-zeolite.html
      Моля след като се запознаете с материала от линка да прочетете и коментарите след него.
      Зеолит, клиноптилолит, бентонит, алкални и др. води, а каква беше светената вода?
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #63
        От: Системи за омекотяване и пречистване на вода за бита.

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        https://www.retropcmania.com/2015/08...n-zeolite.html
        Моля след като се запознаете с материала от линка да прочетете и коментарите след него.
        Зеолит, клиноптилолит, бентонит, алкални и др. води, а каква беше светената вода?
        А мицеларната вода?
        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

        Коментар


        • #64
          От: Системи за омекотяване и пречистване на вода за бита.

          Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
          А мицеларната вода?
          Каква е, добра ли е за пиене? Четох, че само за почистване става.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #65
            От: Системи за омекотяване и пречистване на вода за бита.

            Трапезната вода ,която купувате от магазина си е обработена с обратна осмоза .

            Ние си пием от не знам колко години омекотена /груб филтър ,активен въглен и омекотител с йонообменна смола / от нашата инсталация и нямаме никакви оплаквания .

            Естествено ,че трябва да се сменя от време на време ,вие само вода ли пиете ,ще ръждясате
            0887/400121 Антон Донев

            Коментар


            • #66
              От: Системи за омекотяване и пречистване на вода за бита.

              Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
              ...омекотена /груб филтър ,активен въглен и омекотител с йонообменна смола / от нашата инсталация и нямаме никакви оплаквания .
              Такава схема съм предложил в началото на темата, но съм пропуснал да добавя, че трябва да се пие и "друго".

              Коментар


              • #67
                От: Системи за омекотяване и пречистване на вода за бита.

                Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                Такава схема съм предложил в началото на темата, но съм пропуснал да добавя, че трябва да се пие и "друго".
                какво е другото?
                Последно редактирано от s_s1; 27-01-19, 19:34.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #68
                  От: Системи за омекотяване и пречистване на вода за бита.

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Каква е, добра ли е за пиене? Четох, че само за почистване става.

                  какво е другото?
                  Вино, ракия, бира и мастика. Източници на важни минерали.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Системи за омекотяване и пречистване на вода за бита.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Вино, ракия, бира и мастика. Източници на важни минерали.
                    Ха-ха...почти. Всъщност не са източници, но някои, без дестилатите са носители.
                    По-важното е, че за пиене твърдостта на водата нито пречи, нито помага. Пречи единствено на нагревателните уреди и то само на тези над 50*С. Намален на тази температура термостат може да отложи чистенето на бойлер за време до закупуване на нов.
                    Минералният състав обаче е органолептично определящ за вкуса на водата и производните и. (тук визирам вече бира, водка и др.)
                    Относно хлора не съм попадал на питейна, предозирана такава, все пак имам изострени рецептори. Вероятно е неприятно, но опасно няма как да е. Лекува се лесно.
                    И не е вярно, че употребата на пречистена вода води до болестна недостатъчност на минерали. Тя просто е безвкусна и се обогатява на туй-онуй за да се харесва и да се продава. Човешкият организъм е съвършена операционна система, работеща безотказно и набавя всичко нужно от храната, а водата е само разтворител. Ако нещо в нея вече го има, то се консумира с приоритет.
                    Има и друг прочит на водата в източната философия, но тук се коментира друго.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Системи за омекотяване и пречистване на вода за бита.

                      В науките за храненето "източник" е нещо което ядеш и пиеш и ти донася някоя съставка. То откъде си го е донесло е тема в други науки.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X