Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Системи за омекотяване и пречистване на вода за бита.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Системи за омекотяване и пречистване на вода за бита.

    Познат си бе взел за апартамента (голям) машина за пълно кондициониране на водата (Ph, варовик и т.н.), включително и за пиене... Струваше над 2х.лв...
    Виждал съм във Варна подобни във Филбо... Звънни им и ще ти обяснят какво могат машинките...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #17
      От: Системи за омекотяване и пречистване на вода за бита.

      Батерия от няколко филтъра един след друг подходящо оразмерена по дебит решава отлично въпроса с механичните примеси и замърсители.И е доста бюджетно решение за първична филтрация на водата за битови и санитарни нужди.<br>
      <br>
      Видовете филтри които трябва да се включат са поред от към входа : перящ 20 микрона , текстилен 5-10 микрона, и вече според нуждите и желанието активен въглен , минерализиращ или ароматизиращ.Това са филтрите които ще ви решат проблемите с механичните замърсители трайно и достатъчно ефтино.Всяко тяло е около 30 лева ,пълнителите са от 4 до 25 - 30 лева според зависи.телата ги има на различни присъединителни размери 3/4,1 , 1 1/2 цола <br>
      <br>
      За варовика може да се подходи по различни начини; за питейни нужди система с обратна осмоза най общо казано представлява много фин филтър през който преминават само водните молекули а всички разтворени във водата вещества и примеси с по голяма молекула остават във филтъра.<br>
      Неудобството на тази система е че,е с нмого малък дебит и че , водата която се получава след филтриране е почти като дестилирана не съдържа необходимите ни за организма полезни минерални добавки.<br>
      <br>
      Аз лично съм си монтирал един комбиниран такъв филтър с обратна осмоза изграден от няколко елемента .<br>
      В него с има филтър за грубо очистване , обратната осмоза , елемент за минерализация и елемент за ароматизиране на водата, има си разширителен съд като хидрофор където акумулира около 2 литра преичстена вода. <br>
      Системата е доста компактна събира се в шкафа на мивката.Живота на филтрите е 6 000 литра дебита е около 10 литра на час,цената и беше нещо към 400 лв.<br>
      <br>
      Втори начин за борба с варовика е със състема с йонообменни смоли,водата от нея е препоръчителна за хранителни цели защото при самия процес водата е малко преобогатена с натрий.Въпреки че,такива системи са монтирани масово в момента по заведения за общественно хранене за предпазване от натрупване на варовик по кафе машини парогенератори , бойлери и други.<br>
      <br>
      Разхода на сол на такава система зависи от твърдоста на водата.Самата рагенарация на системата (рака се казва процеса при който системата изхвърля нарупалия се варовик) става автоматично в зависимост от консумацията на вода и твърдоста й.<br>
      Цените на най -малките системи започват 950 лв.<br>
      <br>
      Тези системи нямат никакъв друг консуматив във времето освен таблетирана сол,напълно автоматични са работят напълно автономно и не си губят настройките при спиране на тока.Веднъж годишно се нуждаят от измиване на съда за солта.<br>
      <br>
      Мога да посоча при интерес и конкретни марки и цени на лични.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от Николай Колев; 15-01-19, 12:06.
      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
      Място и хора към които да принадлежи ...

      Коментар


      • #18
        От: Системи за омекотяване и пречистване на вода за бита.

        Ето и входа на водата как съм го решил
        Прикачени файлове
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • #19
          От: Системи за омекотяване и пречистване на вода за бита.

          Изградил съм си и система за цялостно омекотяване на водата но по ред причини още не е в действие.
          Прикачени файлове
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • #20
            От: Системи за омекотяване и пречистване на вода за бита.

            Благодаря, че се включи. Правил ли си изследвания на водата в Стража?
            При системата за обратна осмоза също има филтри, които трябва да се сменят според количеството преминала вода и замърсяванията, освен ако не са с автоматично почистване.
            Колко струват на месец за потребление 7-10 м3 консумативите за цялостна система?
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #21
              От: Системи за омекотяване и пречистване на вода за бита.

              Всичките ли системи за обратна осмоза имат такъв преразход 30-70 ? Бях останал с други впечатления.

              Коментар


              • #22
                От: Системи за омекотяване и пречистване на вода за бита.

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Благодаря, че се включи. Правил ли си изследвания на водата в Стража?
                там съм на кладенец и хидрофор вече 20 години и за ВИК мрежата не знам

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                При системата за обратна осмоза също има филтри, които трябва да се сменят според количеството преминала вода и замърсяванията, освен ако не са с автоматично почистване.
                Колко струват на месец за потребление 7-10 м3 консумативите за цялостна система?
                Такава високодебитна система за обратна осмоза ще е много скъпа и не рантабилна за домашно ползване.

                По горе съм описал моя вариант - общо финно механично очистване на цялата вода и обратна осмоза от малки системи в точките където се ползва вода за пиене и готвене.

                Другото за мене е ненужно оскъпяване.
                Последно редактирано от Николай Колев; 15-01-19, 12:37.
                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                Място и хора към които да принадлежи ...

                Коментар


                • #23
                  От: Системи за омекотяване и пречистване на вода за бита.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Всичките ли системи за обратна осмоза имат такъв преразход 30-70 ? Бях останал с други впечатления.
                  Да 1/3 от пречистваната вода се ползва другата в канала или за поливане.
                  Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                  Място и хора към които да принадлежи ...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Системи за омекотяване и пречистване на вода за бита.

                    [QUOTE=Николай Колев;3412637]там съм на кладенец и хидрофор вече 20 години и за ВИК мрежата не знам



                    Такава високодебитна система за обратна осмоза ще е много скъпа ( 3000 лева долна база и от там се почва )и не рантабилна за домашно ползване понеже има и ред други изисквания за подготовка на водата за пречистване с обратната осмоза , дълго е за обясняване.

                    По горе съм описал моя вариант - общо финно механично очистване на цялата вода и обратна осмоза от малки системи в точките където се ползва вода за пиене и готвене.

                    Другото за мене е ненужно оскъпяване.[/QUOTE
                    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                    Място и хора към които да принадлежи ...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Системи за омекотяване и пречистване на вода за бита.

                      Такава високодебитна система за обратна осмоза ще е много скъпа ( 3000 лева долна база и от там се почва )и не рантабилна за домашно ползване понеже има и ред други изисквания за подготовка на водата за пречистване с обратната осмоза , дълго е за обясняване.

                      По горе съм описал моя вариант - общо финно механично очистване на цялата вода и обратна осмоза от малки системи в точките където се ползва вода за пиене и готвене.
                      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                      Място и хора към които да принадлежи ...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Системи за омекотяване и пречистване на вода за бита.

                        Оскъпяването на омекотяването идава основно от разхода на сол. Пречистената сол е скъпа.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Системи за омекотяване и пречистване на вода за бита.

                          аз съм с филтри като показаните от колегите:
                          1. Груб механичен филтър в размер десети/мм.
                          2. Филтър с активен въглен.

                          Купувам ги от pavirani. com/ може да поразгледаш, има и цени
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #28
                            От: Системи за омекотяване и пречистване на вода за бита.

                            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                            Оскъпяването на омекотяването идава основно от разхода на сол. Пречистената сол е скъпа.
                            Колко да е скъпа?
                            25 кг са 20 лв. За колко време ще стигнат при месечна консумация 6-10 м3 и много варовита вода?
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Системи за омекотяване и пречистване на вода за бита.

                              Зависи колко е твърда водата и какъв е капацитетът на инсталацията, колко членове на семейството сте и т.н.. Ама тоя чувал 25 кила в някои случаи може и да не изкараш месеца с него. Имаш разход за филтри, ток (УВ лампа,помпи и т.н.)...и ако ВиК ти таксува и доставка на вода, сметката не излиза, при това с много. При собствен водоизточник цената на кубик пречистена вода е близка до тая на непречистената, която ти доставя селското ВиК директно от местния сондаж. Тия сметки съм ги правил преди 3-4 години спрямо показателите на нашата вода на село, която също е доста твърда.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Системи за омекотяване и пречистване на вода за бита.

                                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                                Колко да е скъпа?
                                25 кг са 20 лв. За колко време ще стигнат при месечна консумация 6-10 м3 и много варовита вода?
                                С полифосфати разхода би трябвало да ти е 1лв на кубик. Пробвано върши работа. Ползваме ги на много места където не ни се теглят тръби от омекотената вода. И инсталацията не струва нищо почти.

                                Сложните системи за йон обмен (сол) са малко излишни за домашна употреба. Първоначалната инвестиция е твърде голяма, но ако ако ти се дават 1000лв, защо не.
                                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                                Drag Grand Canyon Daily
                                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                                LZ1JYM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X