Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mitshubishi pajero sport vs nissan terrano след 2002ра

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Mitshubishi pajero sport vs nissan terrano след 2002ра

    Здавейте, В процес на търсене съм на дълъг, просторен, и с задвижване на четирите колела автомобил.За сега съм се спрял на двата екземпляра.Няма да се ползва за оффроуд, просто ми трябва нещо голямо за работна кола, което да има сила да тегли голями ремаркета и платформи когато се наложи.Живея в Англия, и джипа ще се пазарува, и ползва тук, но 3-4 пъти годишно трябва да прекосява европа и на там, и на обратно .Така че със скорост около 120-130 трябва да се чувства добре джипката.При паджерото съм се спрял на 3 литровия бензин, но при тераното незнам изобщо кой би ми бил най-удачен.Заглеждам се по 3 литра дизел, но незнам това същия мотор като на патрула(GR61) ли е?Ако е така да знам да бягам...

    пп-най-ми е на сърце Л200, но не мога да намеря читаво, тук фермерите им обират здравето, и са доста уморени.
    harley davidson-fan

  • #2
    От: Mitshubishi pajero sport vs nissan terrano след 2002ра

    Двигателят е същият, като на Патрол, като след 2002 са оправени някои проблеми.

    Ако разликата в цените не е голяма, аз бих избрал Паджерото. Харесва ми как върви, клати по-малко от Тераното и предпочитам бензинка на газ. Но в България, читаво бензиново Паджеро Спорт е почти невъзможно да се намери. А и дори да се намери, цената е доста солена. За това избрах Терано, но 2.7, който, макар и по-тромав, е по-надежден от 3.0.

    Много внимавай с ръждите по дъното и шасито, щото в Англия са си гнилочи.

    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Mitshubishi pajero sport vs nissan terrano след 2002ра

      Такова дръто нещо в ганглия без ръжди ще е находка! Определено бензиново Митсу е на 100% по-точния избор!
      мисля, да зема а се замисля...

      Коментар


      • #4
        От: Mitshubishi pajero sport vs nissan terrano след 2002ра

        Всички до тук които гледам вече са ги нападнали молците .Но няма как, знам че ще е гнилоч, въпроса е да сведем нещата до минимум.Газта не е избор, не че няма газ станции, а няма специялисти които да отстраняват евентуално възникнали проблеми при експлоатацията тук.Но, аз съм ок с разход около 17-19 бензин градско...Значи три литрово терано отпада.
        harley davidson-fan

        Коментар


        • #5
          От: Mitshubishi pajero sport vs nissan terrano след 2002ра

          При положение, че е създадено бензиново Паджеро със супер Селект задвижване, не виждам причина да си купиш, каквото и да е Терано!
          мисля, да зема а се замисля...

          Коментар


          • #6
            От: Mitshubishi pajero sport vs nissan terrano след 2002ра

            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
            ...клати по-малко от Тераното...
            Тераното клати точно толкова, колкото си го направиш да клати.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Mitshubishi pajero sport vs nissan terrano след 2002ра

              Паджеро спорт със супер селект раздатка до сега не съм виждал.В интерес на истината, на старото ми паджеро нямах централен блокаж, а задния не ми работеше, и не съм останал никъде .Няма да се ползва дори за леки разходки, за да се гледат блокажи и други екстри свързани с проходимостта, търси се нещо мощно, тежко, и удобно за дълъг път.
              harley davidson-fan

              Коментар


              • #8
                От: Mitshubishi pajero sport vs nissan terrano след 2002ра

                Първоначално публикуван от джамал Преглед на мнение
                Паджеро спорт със супер селект раздатка до сега не съм виждал.В интерес на истината, на старото ми паджеро нямах централен блокаж, а задния не ми работеше, и не съм останал никъде .Няма да се ползва дори за леки разходки, за да се гледат блокажи и други екстри свързани с проходимостта, търси се нещо мощно, тежко, и удобно за дълъг път.
                Да не е централен диф? Ако гледа десяци има със супер селект.
                8)

                Коментар


                • #9
                  От: Mitshubishi pajero sport vs nissan terrano след 2002ра

                  Айде бе - няма! Има и още как, дори в комбинация с 3.5 бензин! Навремето, преди да взема бензиново Л200 гледах и пробвах точно такъв самолет - много вървеше, но беше с десен волан и заложих на пикапа!
                  мисля, да зема а се замисля...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Mitshubishi pajero sport vs nissan terrano след 2002ра

                    Те двойките повечето тук са супер-селект и фул екстри, но спорт със супер селект раздатка не съм срещал.Пак казвам, блокажите не са важни, джипката ще се ползва да тегли, дърпа разни тежки предмети, на гуми или без по асвалт , ще бъде работно МПС.Нещо като пикапа на американския фермер, повече трактор от колкото автомобил.И да е способен на дълги преходи.
                    harley davidson-fan

                    Коментар


                    • #11
                      От: Mitshubishi pajero sport vs nissan terrano след 2002ра

                      Ленд крузър? Или пък дискавъри? Крузъра е добре на дълго, дискавърито пък си е постоянно 4х4, което за мен е по-добрия вариант за евридейка, но пък е по-спънато от 3.0 на тойота.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Mitshubishi pajero sport vs nissan terrano след 2002ра

                        Ако има възможност огледай и покарай хюндай теракан, ще ти хареса повече от тераното при ежедневна употреба, а е с не по-лоши офроуд възможности, има и мотора на паджерото има и приличен дизел, който след ремап се движи достс леко. Има и добър и прост автомат, тегли прилично и има всриант с ТОД. Часткте са евтини и ги има навсякъде...
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар


                        • #13
                          От: Mitshubishi pajero sport vs nissan terrano след 2002ра

                          Като изключим проблема с помпата и дюзите/стружки/ почти няма никави проблеми с Теракана.
                          Mitsubishi Padjero II 2.8 TDI

                          Коментар


                          • #14
                            От: Mitshubishi pajero sport vs nissan terrano след 2002ра

                            Първоначално публикуван от pitbula74 Преглед на мнение
                            Като изключим проблема с помпата и дюзите/стружки/ почти няма никави проблеми с Теракана.
                            Преди фейслифта има проблем с помпата и всичко след нея, версията със 163 коня няма тези проблеми. Но цената на ремонта не е нещо фрапиращо, дюзи се рециклират успешно тук отдавна.
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • #15
                              От: Mitshubishi pajero sport vs nissan terrano след 2002ра

                              Ленд круизъра е скъп тук, иначе аз си знам че тойота си е тойота...И докато пиша това, се сещам че не съм хвърлил око как вървят хайлукс сърф .Колкото до теракана, не е за моите цели, мен ми трябва катър.
                              harley davidson-fan

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X