Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

    Киа-та има ЛСД отзад....-колко върши работа,то си знае!?
    Що се отнася до конкретния наклон без динамично преминаване,т.е.без яко газ-забрави...-особенно,ако си с 11/43 дифове, като ти сработят блокажите и мотора ти ще заглъхне по средата на склона.
    Но няма смисъл да спорим при положение,че нито аз познавам твоята Нива,нито ти конкретния наклон...

    Коментар


    • #32
      От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
      Но няма смисъл да спорим при положение,че нито аз познавам твоята Нива,нито ти конкретния наклон...
      Напълно споделям това мнение! На моята Нива съм сложил блокировки Иж-техно 100% Локрайт, сработват при ниски обороти на буксуващото колелото, тоест не се кара като стандартната Нива със засилка! От което се губи доста от чара на Нивата, по скоро прилича на каране на PATROL при включен заден блокаж. Но я прави много по проходима в сняг и особено на стръмен наклон! Единственият проблем е, влизането с газ в завой, ако не пуснеш газта не завива!

      Коментар


      • #33
        От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

        Разбирам те за какво говориш,само едно не ми е ясно-как с 1.7 мотор,120-130Нм въртящ момент,3.9:1 дифове и тегло почти 1300кг.точно на този наклон ще се качиш както твърдиш с щадяща газ на едни 3000-3500об/мин.без да "умре" мотора на средата на склона,по който човек пеш се изкачва,помагайки си с ръце....!?
        Виж,ако беше поне с 4.44:1 дифове по ми се връзват нещата за конкретното място...
        Последно редактирано от Янко Желязков; 29-01-19, 22:22.

        Коментар


        • #34
          От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

          Тежи точно 1250кг, при сработване на блокажите може да се кара и с 5000 оборота не изключват, а на 1-ва бавна със стандартни гуми има достатъчно сила. Но е истина, че със засилка трудно включват, иска се да се оцели момента на забуксуване и плавно да се подаде газ за да включи.

          Коментар


          • #35
            От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

            При такъв наклон започва да си действа направо гравитацията,трябва си яко сцепление,та със стандартни гуми на Нива, като се замисля колко им е ситна шарката за да пази железата...!?
            Аз се мъча с УАЗови 31ци за кал с 15мм.дълбочина на грайфера и пак ми е зор и то много...-горе излизам с газ до пода и яко въртене на 4те гуми-(то личи от снимката на склона де).
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от Янко Желязков; 30-01-19, 12:13.

            Коментар


            • #36
              От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

              Сцеплението изцяло се подчинява на законите на физиката, при които масата на автомобила и разпределението и върху работната повърхност на гумите води до проходимост на колата! Когато имаш четири задвижващи гуми 16" срещу две 31" резултата е 64 на 62 и то ако масите са еднакви а те не са и са в полза на Нивата!

              Коментар


              • #37
                От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

                Ех,ех,ех....-стига,че този последния пост,дето го написа е за раздел "Бисери"!!!
                Не ти се подигравам,но просто,ако можеш го изтрий,че е смешно:цолажи джанти смяташ и пишеш разлики с диаметър гуми в инчове-пълна каша!!!!???

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X