Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

    Ако имате въпросния в добро състояние и наличност, споделете с цена
    Благодаря!
    11/43 Преден

  • #2
    От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

    11/43-(3.9) са два вида според касетите в тях!
    Та брой шлиците и пиши с 22 или 24 шлицова касета е твоя!?
    99та година би трябвало да си с 22 шлицовата касета!
    Какво му е на твоя,не подлежи ли на ремонт?
    П.П.Взех да ги позабравям Нивите.
    Дано не бъркам точния брой на шлиците,но така или иначе на 100 процента съм сигурен,че са 2 модела.
    Та затова ти заострям вниманието.
    Ти ще си преброиш шлиците на едно от вътрешните карета и ще се ориентираш вече.....-успех и карай внимателно с новия диференциал,винаги при преодоляването на стръмен склон включвай блокажа,както и избягвай подскоците с буксуващи колела!
    Нивата е с много нежни мостове и иска внимателно каране!
    Иначе излиза скъпо и трудоемко...-успех!

    Коментар


    • #3
      От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

      Не бъркаш броя на шлиците,даже и в диаметъра имат разлика.99та година трябва да е с по-тънките полуоски.Тоест може да се ползва и диференциал от лада 2103/06 или седмица и да се направи от два един.Другият ориентир е диаметъра на стария модел е 24мм на новия 26мм

      Коментар


      • #4
        От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

        ВАЗ 2106 и ВАЗ 21074 карат с 11/43 и 22 шлицовата касета.
        Ако кожуха е здрав може да се търси такъв диф-(вървят по 30-50лв.) и да се прехвърли всичко с необходимите регулировки,разбира се!

        Коментар


        • #5
          От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

          Доста зор видях с тоя диференциал,поръчвам Нивов, изпращат ми от Витара и все такива тъпотии.
          Значи той се счупи, след като направих един преход 20-30 километра (нямах избор) без масло (което се установи след като го свалихме), с адско виене.Вече са сменени семерингите.
          Сега(днес) се намери от заден пиньон и корона и се надявам майстора да може да направи луфтовете и да я впрягам вече, че втора седмица се занимавам с тоя диференциал, почава да писва..
          Иначе шлиците са 22, да.
          Исках най-вече да си взема цял диференциал, защото знам тукашните майстори колко са майстори, дори и за Нива.Нооо се надявам този да знае какво прави и да направи всичко как трябва.
          П.С
          Темата може да се счита за изчерпана.Благодаря!

          Коментар


          • #6
            От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

            А-изчерпана!?
            Дано да е така.
            Ще пишеш след като я подкараш...

            Коментар


            • #7
              От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

              Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
              А-изчерпана!?
              Дано да е така.
              Ще пишеш след като я подкараш...
              Да, разбира се Утре или вдругиден трябва да е готова и ще споделя

              Коментар


              • #8
                От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

                Първоначално публикуван от Xenophoby Преглед на мнение
                Исках най-вече да си взема цял диференциал, защото знам тукашните майстори колко са майстори, дори и за Нива.Нооо се надявам този да знае какво прави и да направи всичко как трябва.
                По вероятно да намериш добър майстор за всеки друг автомобил, но не и за Нива. Такива вече почти не се срещат! А за целият диференциал си напълно прав. Такива съчетания обикновено не сработват. Освен, ако не си уцелил, някой корифей по диференциалите? А цял диф. се намира в морга за лада на цена до 100 лева! Друг е въпроса колко ще е цял!

                Коментар


                • #9
                  От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

                  Там е проблема,че се търси майстор "дори и за Нива".Трябва добър майстор за диференциали,монтажа го може всеки.Добрия майстор струва пари,евтиният майстор струва повече пари.Ако ти си купуваш частите,задължително търси безшевна разпорна втулка,на пазара е пълно с ментета,но се познават лесно.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

                    Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
                    . Такива съчетания обикновено не сработват. Освен, ако не си уцелил, някой корифей по диференциалите?
                    Чак пък толкова... Това да не е космическа совалка!? Преди година-две смнях корона и пиньон на предния диф, че се бяха поизронили малко зъби. Смених и лагерите и вместо разпорна си направих твърда втулка. Та без до тогава да бях виждал диф сам направих всичко. После свалих и задния. Смяна на лагери и пак твърда втулка. Дифовете си пеят, та философия няма никаква. За да се подготвя за операцията гледах в ю туб някакви клипчета.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

                      С моята бивша Нива също бях минал на твърди втулки.
                      Много по-добра сглобка,с много по-ниско триене в лагерите на пиньона,оттам и по-запазени температуро-смазочни качества на маслото!
                      Единственото предимство на разпорната втулка е по-бързото получаване на готов агрегат в масовото производство...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

                        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                        Чак пък толкова... Това да не е космическа совалка!?
                        Чак пък совалка не е! Но преди години сложих самоблокиращи касети в двата диференциала в сервиз занимаваш се с "тунинг за офроуд". Казаха ми, че слагали такива блокировки на Land Rover, та на Нивата ли няма да могат да сложат!
                        Когато ми я върнаха при достигане на скорост от 60км., се чуваше звук подобен на ускоряващ тролейбус. Като се върнах в сервиза ми обясниха, че звука ще изчезне след няколко хиляди километра и да си сложа офроуд гуми за да не ми прави впечатление, а и в гората това нямало никакво значение!
                        Последва четене в интернет, гледане на клипчета в YOUTUBE и след 1 месец подготовка, като купуване на динамометричен ключ и случайно намерен изхвърлен стенд за диференциал на Жигула. Нивата се върна в първоначалният си вид, но по проходима.
                        Проблемът е , че ако не бях толкова луд да се занимавам с подобно нещо, щях да бъда поредният разочарован от това возило вярвайки на хора неразбиращи от работата си!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

                          Е, аз без да съм потребител на Нива, отдавна съм казал, че И за Нива трябва да се четат дебелите книги.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

                            Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                            Чак пък толкова... Това да не е космическа совалка!? Преди година-две смнях корона и пиньон на предния диф, че се бяха поизронили малко зъби. Смених и лагерите и вместо разпорна си направих твърда втулка. Та без до тогава да бях виждал диф сам направих всичко. После свалих и задния. Смяна на лагери и пак твърда втулка. Дифовете си пеят, та философия няма никаква. За да се подготвя за операцията гледах в ю туб някакви клипчета.
                            На теб може и да ти е било лесно колега,но твоите знания не се намират от улицата.Иска се и усет и малко чесане по главата,става и без заводското приспособление.За обикновения потребител разпорната втулка е по-доброто решение, ако диференциала го събира човек с опит,може да се направи и с твърда.И разпорната втулка и втулките на полуоските,които ги осигуряват срещy измъкване са италиански рационализации, не са много надеждни за джипка в гората,но пък лесно за завода.Другата гадост е гайката с пласмасова периферия,тоя крепеж работи на студено и ако всичко е наред с главното предаване,гайката е добре,но почне ли да грее,неизбежно след време и гайката се развива.Аз си слагам пак нея,само че с локтайт висока якост,така дори и се случи нещо и диференциала да грее,не е фатално за регулировката.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

                              В тоя живот съм събирал диферинцииали от на Лада до Белаз и навсякъде съм изхвърлял тая дивотия наречена разпорна втулка и съм ги правил с твърда . Всички проблеми в ладовите диферинциали идват от нея .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X