Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

    В много теми за диференциали става въпрос за тези твърди втулки.Бихте ли разяснили от каква стомана се правят има ли точни размери или за всеки диференциал е индивидуално.При твърда втулка на колко се стяга гайката?

    Коментар


    • #17
      От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

      Конкретно по съответния разглобен диф се прави втулката,мажа гайката с лепило и я стягам с голямата тресчотка на гидорията до откат,като се внимава все пак да не се превърти гайката.
      Ако няма лепило гайката се причуква с център след стягането.
      Предварително лагерите са намазани с масло и след стягането задължително се завърта пиньона на ръка.
      Ако всичко е точно и хлабината е на границата на "хващане с ръка"-(без обаче да се долавя на ръка),пиньона се върти мазно без каквото и да било задържане,затягане значи нещата са добре.......-нещо недостижимо с разпорната втулка,ако е стегната до предписаните килограми,където се усеща явното триене и нуждата от определено усилие за завъртане!
      Така съм постъпвал аз,като не твърдя,че това е най-точното,тъй като дейставах без да видя клипове от Руснаците или да се допитам до стари майстори на дифове.
      Не съм имал проблеми...
      Последно редактирано от Янко Желязков; 20-01-19, 10:18.

      Коментар


      • #18
        От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

        Какво значи твърда втулка? Идеята на тази втулка е да работи, като пружина, когато се приложи голямо натоварване върху диференциала, тя поема удара! Не може да се прави от каквото ти падне!

        Коментар


        • #19
          От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

          От къде го чу това,колега?

          Коментар


          • #20
            От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

            Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
            Какво значи твърда втулка? Идеята на тази втулка е да работи, като пружина, когато се приложи голямо натоварване върху диференциала, тя поема удара! Не може да се прави от каквото ти падне!
            Точно при голямо натоварване разпорната втулка подава и отваря произволен луфт между пиньона и короната след което диферинциала ти е пътник за нула време ако не го усетиш . Всички диферинциали на кари ; камиони и друга тежка техника са заводски с твърда втулка .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #21
              От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

              Точно!

              Коментар


              • #22
                От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

                За да се постигне точната регулировка между двата конусни лагера, втулката трябва да може да се огъва! Не е твърда ! Аз сложих такива, от иж техно!

                Коментар


                • #23
                  От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

                  Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
                  За да се постигне точната регулировка между двата конусни лагера, втулката трябва да може да се огъва! Не е твърда ! Аз сложих такива, от иж техно!
                  Е точно по тая,се прави твърда.Измерва се точната дължина и се прави дебелостенно копие,което се стяга здраво и се приключва със цялата драма.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

                    grendo 77,Ти пишеш за заводския,стандатен вариант при ВАЗ,ние обсъждаме друг по трудоемък и прецизен при получаване на втулката,но и доказано по-надежден!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

                      Нивата по принцип е събрана на едни 80% от агрегати на нормалните автомобили ВАЗ и неща които в една нормална Лада никога не аварират в нивата са почти консуматив .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #26
                        От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

                        Ами, нали за това руснаците пуснаха една книжка "Разберете какво може Нива". Демек, разберете и не я ползвайте като Т-34.

                        П.П. За забелязване е, че ако се спазят всички препоръки на инж. Самоделкин (разбирай всичко, което се препоръчва да се направи, когато искаш да сложиш 33"-ки) , крайният резултат не е толкова кекав.
                        Последно редактирано от коко келеша; 28-01-19, 06:48.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

                          Мхм-може би е така.
                          В интерес на истината Руснаците имат много грамотно направени Ниви.
                          Темата беше за счупен диф,та ето едно от многото места,където така и не успях да мина с Нивата,именно заради чупене на предния диференциал и веднъж касета и на задния...
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #28
                            От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

                            Не виждам какво по този път ще счупи диференциалите, а ако Нивата има и блокажи ще мине без проблем! Само ми убягва идеята, поради която трябва да се минава от там!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

                              Колега-от снимките както е добре известно наклон не може да се прецени.
                              Казваш път...-точно на това място пеш за да се кача си помагам с ръцете-(без тяхна помощ се хлъзгам и падам по колене....-не се шегувам грам!).
                              Накрая преди върха на склона,КИАта,въпреки отличното поведение по такива места-(заради голямото си междуосие),моментно подскача и остава с предница във въздуха.
                              С Нивата на същото място счупих веднъж сателити и планети на задния диф и веднъж сцепих алуминиевия кожух на предния диф.
                              Проблема и е,че е къса,с малко междуосие и подскача много по такива екстремни наклони.
                              Освен това и диференциалите и са доста по-слаби...
                              П.П.И не ме разбирай погрешно.
                              Аз също съм си фен на Лада Нива...-просто давам обективни примери,тъй като съм я тествал доста и ми е било интересно.
                              Последно редактирано от Янко Желязков; 29-01-19, 19:35.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Купувам преден диференциал за NIVA 1.7i 99г. 11/43.

                                Фабрично тази KIA няма блокажи на диференциалите, а на този терен Нива с блокажи ще има по голямо предимство, особено като се има предвид и тежестта на автомобила! И въобще няма да и се налага да скача!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X