Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мигрираща обява за кола - какво е обяснението?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мигрираща обява за кола - какво е обяснението?

    Пускам темата от любопитство. Още като си търсех Самурай, бях загледал един за доста висока цена във Варна, изглеждаше на картинка добре. Това беше септември 2018. Сега попоглеждам обявите от любопитство чат-пат да видя как се движи пазара, и въпросната кола вися оше 2-3 седмици, след това премина в Добрич за 1/3 от предишната цена, след това в един друг град за 2-3 седмици за без пари цена, сега изникна в Ботевград но с цена леко нагоре. Цвета и някои детайли по купето са харктерни и трудно може да се сбърка. Не ми е работа, но каква може да е схемата тук? Надали 5 души я купиха за 4 месеца и на следващия ден се мъчат да я продадат или е уникално съвпадение?
    Явор
    yavor.nikolov@gmail.com

  • #2
    От: Мигрираща обява за кола - какво е обяснението?

    В Германия се практикува с цел измама . Обикновено се появява атрактивна обява в почивни дни . Пазар необятен , има хора наивни . Превеждат капаро или цялата сума , и обявата изчезва . Продавача винаги има добра история , защо цената е ниска и се гони бърза продажба . Алчноста изиграва лоша шега на потърпевшите . Приятел занимаващ се с внос на коли , повече от 20 години също гризна дръвцето . Плати цялата сума авансово за една кола , и не видя нито пари , нито колата . Подаде жалба в Германия , до ден днешен нищо .

    Коментар


    • #3
      От: Мигрираща обява за кола - какво е обяснението?

      Докато не се регистрира, прехвърлянето е без нотариус и може половин БГ да обиколи.
      Коли от Дупница, Монтана и Враца често идват на "екскурзия" в София и чат-пат успяват да се уредят с жителство.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Мигрираща обява за кола - какво е обяснението?

        Новият внос се товари на автовози и се кара в града Х, седи колкото седи, айде в град У с автовоза, и така нататък. Правят го всички автокъщи. Колите са собственост на едър доставчик, който ги дава на някой да му ги продава. За да изглежда една къща "оборотна", след известно време се сменят 5-10 коли, карат се други. И ти си викаш, тия продават яко, постоянно нови коли, и ги имаш за една идея по-надеждни. При нас е засичана една кола в две различни къщи в града. Общо взето пада голямо разкарване на стоката. Докато си намери собственик. Цената сигурно е според кой колко иска да изкара от една кола.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          От: Мигрираща обява за кола - какво е обяснението?

          Щом толкова обикаля из автокъщите, звънни и ще я вземеш на добра цена, явно няма интерес, но това е в твой +
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #6
            От: Мигрираща обява за кола - какво е обяснението?

            Питането беше само от любопитство, аз вече се сдобих със Самурай, както се вижда от аватара ми. Сега ми стана ясно каква може да е причината. Представям си за колко са я взели тази кола, щом се предлагаше тук между 5500 и 2800 лв
            Явор
            yavor.nikolov@gmail.com

            Коментар


            • #7
              От: Мигрираща обява за кола - какво е обяснението?

              Колко е излязъл самия Самурай никой не знае, защото големите вносители пазаруват на пакет- по 10-20-50 коли, както дойде. Цена за краен клиент няма нищо общо с цена за дилър, особено ако прави редовни поръчки.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Мигрираща обява за кола - какво е обяснението?

                Наблюдавал съм и аз подобни миграции. Понеже имам по принцип набито око и ги разконспирирвам по някои детайли. В конкретните случаи, на които съм бил очевидец, вероятно и според мен става въпрос за търговия между автокъщите, понеже много от тях предлагат пакетни цени за търговци.

                Коментар


                • #9
                  От: Мигрираща обява за кола - какво е обяснението?

                  Виждал съм тази "миграция"..Седят, седят коли в Дупница, не се продават. Качват ги на автовоза и айдее...в Горубляне- пресен-пресен, "нов внос", топъл-топъл, привлича интерес..След един месец- айдеее за Варна...и т.н, това са си далавери между търговците..
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мигрираща обява за кола - какво е обяснението?

                    Доста е гнусен тоя в Ботевград. Трудно се намират ненасрани Самураи. Хубав Самурай никога няма да има за 3000лв.

                    Дай една снимка на твоя да го видим.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мигрираща обява за кола - какво е обяснението?

                      То към Самурая трудно ще се приспособи някой, за да го ползва за всекидневка. От там и машините втора ръка са или некарани-т.е. запазени и скъпи, или карани из гори и полета-съответно омазани, изпотрошени и гнили.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мигрираща обява за кола - какво е обяснението?

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2709.JPEG
Прегледи:1
Размер:673.0 КБ
ID:5806521

                        Ето това е моята бричка
                        Явор
                        yavor.nikolov@gmail.com

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мигрираща обява за кола - какво е обяснението?

                          Първоначално публикуван от wildwildwest5 Преглед на мнение
                          [ATTACH=CONFIG]978999[/ATTACH]

                          Ето това е моята бричка
                          Много я харесах на аватар и затова исках да я видя на голямо.
                          Супер изглежда. Много стоков вид на ламарини и брони. От бг ли е взимана? Отвори една тема и разкажи какво що.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мигрираща обява за кола - какво е обяснението?

                            Бричката изглежда много арнаа , да си я караш със здраве !
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мигрираща обява за кола - какво е обяснението?

                              Само по боята си личи, че не е влизала в гора. Редки са такива.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X