Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

    Търси се бензинов джип за теглене на тежка каравана или лодка както по шосета на дълъг път, така и по кални и каменисти пътища около реки, язовири и отдалечени планински участъци.
    Да има бавни и принудителен блокаж на централен диф. Да е FULL TIME 4x4 или в краен случай TOD(на автоматичен режим). Да не е пикап.
    Да е удобен,комфортен и НАДЕЖДЕН и да е около и след 2015г.Да е актуален модел-т.е. все още да се произвежда.Да има и европейски бензинов модел, а не да е само екзотичен внос от Америка.
    Поради изискването за възраст не мога да се ориентирам в новите модели-кой има принудителен блокаж на централен диф,кой има бавни вече му загубих дирята на това време, когато всички се надпреварват да изкарат все по-нови и различни модели.Доживях и аз да питам в тази тема след смяна на толкова много джипове(ама все таралясници).
    Аз като си зададох така критериите се сещам само за 1:
    1.Тойота Ландкруизер 150-отговаря на всички изисквания,но първо не се предлага като нов бензинов вариант и второ избора на бензинови екземпляри и втора ръка е много силно ограничен.

    Ландкруизер 200 е прекалено голям и тежък.Джийп Гранд Чероки за сега не е в играта ,така както и Лендровър,единствено по критерий надеждност на новите модели.
    Не знам Мерцедес МЛ какво има и какво няма,от това,което съм изброил.Мицубиши Паджеро вече не се произвежда.За Нисан Патфайндер съвсем нищо не знам и накрато изглежда съм в задънена улица.
    Моля помагайте!
    Последно редактирано от Младен Стоянов; 12-01-19, 21:52.
    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

  • #2
    От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

    Май, май само при пикапите ще има повече избор.

    Коментар


    • #3
      От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

      Забравих да напиша в началото,но сега го добавих-пикапите също не са в играта.
      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

      Коментар


      • #4
        От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

        Не виждам кое е голямото на ТЛК 200, ако я спреш до Секвоя, Навигатор или Ескалейд, изглежда, като Витара! Иначе, веднага се сещам за RRS SVR...отговорящ точно на критериите, като фирма, която е определена да спечели обществена поръчка!
        мисля, да зема а се замисля...

        Коментар


        • #5
          От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

          Ами търсенето все повече заприличва на обществена поръчка с предизвестен победител. Щом пикапите, американците и ланд/рейндж ровер не участват, то наистина май само Ланд Крузър-а остана да е на рама с бавни и фултайм.

          Коментар


          • #6
            От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

            Първоначално публикуван от zarrick Преглед на мнение
            Ами търсенето все повече заприличва на обществена поръчка с предизвестен победител. Щом пикапите, американците и ланд/рейндж ровер не участват, то наистина май само Ланд Крузър-а остана да е на рама с бавни и фултайм.
            За Рейндж нищо не е споменал!
            мисля, да зема а се замисля...

            Коментар


            • #7
              От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

              Рамата не е задължителна. Мислех и за ML или Tuareg също, но от информацията и сайтовете не мога са се ориентирам. Туарег няма много бензинови варианти,а и новите модели също не знам дали имат блокаж и бавни,като по-старите.МЛ а имат избор на бензинови мотори,но и там не знам до коя година имат бавни и блокаж.
              Изискванията са много ясни и разбираеми-за всяко от тях си има съвсем логична причина и нужда.Не искам да изглежда,като обществена поръчка,но когато започнах да търся,наистина осъзнах,че няма почти никакъв избор.И за съжаление победителя не е ясен-да Тойотата най-пасва,ама нито може да се купи нова,нито има избор втора употреба!Ей това вече е по-гадно и от обществена поръчка с предизвестен победител.И напоследък изостанах с информацията за новите модели и за това се обръщам към вас.
              2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

              Коментар


              • #8
                От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                За Рейндж нищо не е споменал!
                Рейнджа си е Лендровър. По скоро бих вкарал Гранд Чероки в избора,отколкото Рейндж-от това по-ненадеждно няма. Ама не искам да превръщам темата в спор за надеждност. По-скоро очаквам да ми дадете предложения, за които аз не се сещам, както и инфото, което нямам за моделите, в които съм се загледал.
                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                Коментар


                • #9
                  От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                  Бензинови Тойоти не се ли продават. Лексус тогава.
                  РР спорт и Дискавъри 4 са технологични близнаци или бъркам.
                  РР Вог предполагам става, ако цената не е от значение, ама то тогава и Бентаяга и джипа на Ролс кво им е? Едва ли някой си купува такова нещо да тегли и да гази с него.
                  Другото голямо за което се сещам е Кия Мохаве с 4.6 V8, но май не е на рама и няма бавни. И това май е US мотора. За Европа май по разпространен е 3.8.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                    Lexus GX

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                      Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                      Рейнджа си е Лендровър. По скоро бих вкарал Гранд Чероки в избора,отколкото Рейндж-от това по-ненадеждно няма. Ама не искам да превръщам темата в спор за надеждност. По-скоро очаквам да ми дадете предложения, за които аз не се сещам, както и инфото, което нямам за моделите, в които съм се загледал.
                      Браво бе. И как разбра , че няма по-ненадеждно от Range Rover? Ааа да - карал си много такива.
                      Друг е въпроса, че цената на тази марка няма да ти хареса за бензиновите модели.

                      За това което искаш аз бих взел ЛК200 4,6 или 5,7. Нов се намира за около 150х. нето. Ама и тази цена няма да ти хареса. Спотребявани трудно се намират и са около 120х.

                      Wrangler Unlimited има с 3,6 бензин от тези години. И той не е евтин.

                      По-разумно е да търсиш бензиново Диско от преди феиса - 2007-2009. Ако и за него кажеш че е калпаво ще влезеш в противоречие дори и с братушките...Пък и цена от 20 000лв може би ще те устрои. Същото Диско го има в исканата от теб година с 3.0 мотор със компресор. Пак става.

                      А защо искаш бензинов джип не ми е ясно. Ако е удобно обясни. Ако е заради еко глупостите се хабиш напразно.
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                        Бюджет има ли?
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                          Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                          ... Рейндж-от това по-ненадеждно няма..
                          Това няма да го оспорварвам! Мен съдбата ме събра с едно такова и се захласвам по наследника му - SVR, само суперлативи и от запад и от изток, но специално за тази модификация!
                          мисля, да зема а се замисля...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                            Без да се заяждам,не го приемай като такова ма или караваната не ти е тежка или ТЛКто 200 само ти се струва голямо.

                            Голям,бензинов,надежден,рама,бавни,централен диф,без пикапи,след 2015 и още да се произвежда,да тегли,да тежи и да спира каравана...........СЕКВОЯ 5.7 Лимитед или ТЛК200,едното го имам от скоро,другото съм се возил и малко съм карал.

                            Европейско и голямо трудна работа,някой GL500 примерно ма там с надежността малко куца,другите европейски трудно влачат ГОЛЯМА КАРАВАНА / тук май ни се разминават големините,кое е голямо за мен и за теб /.

                            размер и тегло на караваната дай,после сложи едни 20% над това и виж на кое от изброените колко му дават да влачи.След това смятаме кое се отсява на мускул,кое колко спира,кое на колко завива,статистически кое колко се троши,кое се доработва сравнително лесно / че GL лесно ма едни джанти има за него и това е /..........и остават 200 или по гъзестата Секвоя.

                            Ако 200 е голямо то караваната не е - голяма каравана за мен е 3.5 тона и горница или ремарке с 2 джипки на него.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                              След 2015 МЛ-а вече е ГЛЕ, има вариант с офроуд пакет, който е с бавни и блокаж, не бих казал, че е много разпространен, тъй като малко хора реално използват тази кола за повече офроуд от един черен път без много храсти, за да не се надере. Изборът на бензинови двигатели е между 3.0 атмосферен, който идва доста слаб за купето, 3.0 битурбо във варианта ГЛЕ 43, който допускам, че не се произвежда с офроуд пакет, и евентуално ГЛЕ 500, който аз поне в БГ не съм виждал, но ще върви доста приятно подозирам, въпреки градския му разход от около 25/100
                              Явор
                              yavor.nikolov@gmail.com

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X