Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

    Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
    Благодаря!Значи като по-старите Чероци. Лошо няма, особено като е по-новичко. А сервиза на Джийп във Варна как е? Някъде тук бях чел отзиви за сервиза в Пловдив, ако не се лъжа бяха от Кинекса, но за Варна, който е най-близкия нямам никаква идея?
    Обърни се лично към този човек:

    https://www.offroad-bulgaria.com/member.php?u=12809

    Хем кара най-новия грандчерок, хем е от Варна, хем ще ти даде непосредствено и обективно мнение ! Успех !
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #47
      От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      Обърни се лично към този човек:

      https://www.offroad-bulgaria.com/member.php?u=12809

      Хем кара най-новия грандчерок, хем е от Варна, хем ще ти даде непосредствено и обективно мнение ! Успех !
      Да,той се включи по-рано в темата и му забелязах подписа.Имам познат и от Разград даже с по-нов Гранд Черок и той много доволен,ама той нищо не разбира и не е излизал от шосето никога. Като си сменяше МЛ-а ,го атакуваха с цена на Черок, той седнал покарал го,харесал го и го вземал(от Варна разбира се).
      Просто искам да чуя повече мнения.
      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

      Коментар


      • #48
        От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

        Накратко за Гранда:
        1. Сервизът във Варна засега се е представял безпроблемно със сервизните акции (основно - ъпдейти), и ТО За щастие не съм имал каквито и да е технически/механични проблеми..
        2. Цената на обслужване е доста дебела...
        3. От познатите ми с този модел (всичките са с дизелаци) единственият технически проблем, който се прояви преди около месец - 'авариен режим' на гранда на приятел. Поради това, че бе по празниците, ме помоли за диагностика (напълно непрофесионална - просто като услуга). Оказа се термодатчик. Колегата си го смени за 10 минути сам. А доколкото се сещам - струваше 'стотинки'...
        4. Боголюб е казал - раздатката е МР3023 с директно предаване към задния мост, и електрически управляем натиск върху фрикционите на предния мост. Според Джип - на WK2 фейслифта винаги фрикционите са зацепени с определено усилие. https://www.evopower.ca/mrws/filedri..._Operation.pdf
        5. Дизелака е с усилени спирачки, усилено охлаждане, Оверленда - с подготовка за ремарке (куплунг някъде отзад в багажника и система за успокояване на ремаркето).. И сертифициран за ремарке 3500кг... При такива тежести гледам американците активно използват електронноуправляеми спирачки..
        6. Извън шосето - доволен съм, но разбираемо не съм го вкарвал 'големия трап'... Което не пречи да те закара комфортно и безпроблемно на места, на които иначе би стигнал само с доста прежален автомобил Ако имаш конкретни въпроси - пиши, но мисля колегата ivaningbg бе отворил тема за модела... Но - всичките там сме с дизелаци
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #49
          От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

          Туарега от тия години, рядко е с бавни.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #50
            От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

            На шаси ли е Туарега,че май го имаше това в задачката?
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #51
              От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

              Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
              Компромис с годините не искам много да правя.
              Правиш грешка!
              3-4 г коли се продават основно поради изтичане на гаранцията по пробег. Тоест, над 150 хил км.
              По добре по стара кола на малко км.

              Коментар


              • #52
                От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                На шаси ли е Туарега,че май го имаше това в задачката?
                Не е на шаси и не съм го давал,като условие.Но той и Гранда не е и то много отдвана.
                Андро,това пък с километрите е съвсем божа работа
                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                Коментар


                • #53
                  От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                  Андро, зависи на какво ще попаднеш...
                  Досега всичките автомобили на жената съм ги вземал от познати на 3-4г, и никакъв пробег...
                  Последно - Кашкая го взех на 3г и 1 месец, и бе някъде около 22х.км (забравил съм вече точно на колко, но доколкото се сещам пък предишното Калосче бе на около 11х.км на същите години)... Сега Кашкая е на 11г и е на около 60х.км - как да го продадеш...


                  А за Гранда - да не е на шаси и е доста тегав за вдигане на подемник - няма къде да го хванеш отдолу... Фиксираните точки с възможност за вдигане са точно 4 - няма алтернатива
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                    Що да е божа работа?
                    Логиката на пазара е, че няма предлагане на читава кола в гаранция. Или ако има такава кола, тя не е на читава цена.
                    Еле па и да отговаря на твоите изисквания - Ленд Круизер, бензинов, блокажи и т н.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Що да е божа работа?
                      Логиката на пазара е, че няма предлагане на читава кола в гаранция...
                      На българския пазар само май му е такава логиката. От последните ми пътувания шпионин "Гугъл" непрекъснато ме залива с реклами на холандски и италиански оферти за нови или върнати от лизинг коли - кеф ти бензин, кеф ти хибрид, на цени с около 30 % надолу от българските и лизингова вноска при същото "самоучастие" - до пет пъти по-ниски от българските, да не говорим, че тука се предлагат само скопени дизелчета-малолитражки.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #56
                        От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                        Аз реших да огледам пазара и някои от кандидатите по родните сайтове и попаднах на 2 тойотки,които се доближават до желаното оборудване.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4-runner.jpg
Прегледи:1
Размер:359.2 КБ
ID:5806522
                        Този 4-рънър много кефи но е малко над бюджета(и по-ново де)
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:prado.jpg
Прегледи:1
Размер:297.3 КБ
ID:5806523
                        Това се вмества в бюджета, но е малко по-старичко
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар


                        • #57
                          От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                          Да те разочаровам, 2т каравана не е кой - знае какво всеки нормален СУВ от 200кс /желателно дизел/ си я тегли без проблем... С 6-7 метра каравана всякакъв "офроуд" е изключен - нито рама трябва, нито блУкаШ
                          С их55-цата съм дърпал 3 тона без никакъв проблем.
                          Взимаш един як СУВ на 3-4 години, караш си и си свиркаш!
                          Това колко са ненадеждни новите автомобили са приказки за лека нощ на тия със старите "надеждни" таратайки...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #58
                            От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                            С водещ преден мост незнам да ли има СУВ, който да му дават да тегли повече от 2 тона. А и 3 тона без никъкъв проблем с междуосие 2.80-90м.! 3 тона ремарке са сериозни килограми, особено над 90-100 км.ч., като влезе в коловозите си е опасно.
                            8)

                            Коментар


                            • #59
                              От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                              Sr5 не е постоянно 4х4.
                              Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                              Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                              Sofrace Offroad Team

                              Коментар


                              • #60
                                От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                                цените,80 бона за SR5 4рънър,поне е черна

                                Старите надеждни таратайки са по надеждни от новите ненадеждни таратайки,цена на обслужване също играе роля ма тук това като гледам не е фактор,сериозен бюджет си е това за тегач.

                                Щом не трябва шаси и става със среден клас и аз съм за гранда,поне му нормална цената и частите.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X