Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

    Първоначално публикуван от wildwildwest5 Преглед на мнение
    А защо държиш на бензин, не разбирам много, но винаги съм мислел, че ако теглиш нещо тежко, ти трябва голям въртящ момент, т.е. дизел, затова и влекачите са дизелови като цяло. А и бензина ще има съвсем потресаващ разход, освен ако не се фен да си сложиш един газов варел в багажника, което аз лично никога не съм разбирал, човек е по-добре да си избира колите според възможностите за издръжка, а не да си купи кола с 5 литра V8 и да се чуди как да намали разхода.
    Главно заради проблемите, които правят новите дизели със всичките им притурки за екология-ЕГР,ДПФ, датчици, регенерации,запушвания,калпави дюзи,калпава нафта....то няма край.И аз не съм фен на газта,но ако се намри читав бензин е по-добре така.Разни хора-разни идеали-всеки си има предпочитания.Аз предпочитам бензин, но както е тръгнало може и да се върна към нафтата.Просто реших да проверя какви са алтернативите и с ваша помощ се убедих,че такива почти няма(т.е. имаме дефицит). Явно е,че тук в Европа нафтата ще бъде доминантна още дълго време,поне що се отнася до тази категория машини.
    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

    Коментар


    • #32
      От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

      Ами аз карам "нов" дизел, предишната кола също. Изводът ми е, че новите коли, премиум или не, са калпави и винаги по нещо се сбъгва, но поне до момента откъм двигател и свързаните му агрегати не съм имал никакъв проблем. Хем карам много градско, особено зимата, и то по малко наведнъж, което е кофти режим за дизел. Това с лошото качество на нафтата в БГ ми се струва лек мит, поне ако зареждаш от нормална бензиностанция. Карал съм и с българска нафта, карал съм и с такава от Гърция/Италия/Франция/Хърватска, вървежа и разхода са си константни. Тия басни "карах от Германия, гореше 5, влязох на Калотина и стана 8" се дължат главно на спазването на ограничения извън БГ и смелото юркане с много изпреварвания тук, щото 20 кинта всичко оправят, нали.
      Явор
      yavor.nikolov@gmail.com

      Коментар


      • #33
        От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

        И аз си мисля, че гранда ще ти е най добре. Година, двигател, цена, а и не е толкова рядък в Европа и България.
        [SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • #34
          От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

          Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
          Абе аз съм със подобно Шеви,ама му дават 4,5 тона да тегли.Предполагам,че това е макс и плахо се надявам,че ще се справи...
          Абе не те знам с какво подобно си ма на Събърбан 2014 много му дават 2.5 тона да влачи па не знам.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #35
            От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

            Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
            Рейнджа си е Лендровър. По скоро бих вкарал Гранд Чероки в избора,отколкото Рейндж-от това по-ненадеждно няма. Ама не искам да превръщам темата в спор за надеждност. По-скоро очаквам да ми дадете предложения, за които аз не се сещам, както и инфото, което нямам за моделите, в които съм се загледал.
            КОлега, вземи си Един Гранд Чероки дизел съвременен, както примерно моя и не се чуди много. Хем е Евронорма 6b и хем разходът му е приличен в сравнение с другите. Отделно 2015 година можеш да си намериш на много прилична цена. Аз моят Джип преди година и половина го взех на 5 месеца и 500 км само вместо за 75.000 Евро само за 47.800 Евро с остатъчна гаранция от 3,5 години и за 500 Евро си изпросих яисто нови алуминиеви джанти на РОНАЛ с чисто нови на тях зимни гуми 18 цола на Ханкук.
            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
            Тел: +359 887 847261

            Коментар


            • #36
              От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

              Ако не се лъжа няма МЛ без бавни и блокаж на раздатката. Мисля че опционален е само задния блокаж, но в интерес на истината май само веднъж съм срещал МЛ w164 със заден блокаж. Ако греша някой да ме поправи. Иначе с тоя бюджет и параметри работата е ни в клин ни в ръкав. Едно от двете ако се промени избора ще е доста по-лесен.


              Коментар


              • #37
                От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                Аз коментирах ML w166, w164 е доста по-стар от търсеното
                Явор
                yavor.nikolov@gmail.com

                Коментар


                • #38
                  От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Абе не те знам с какво подобно си ма на Събърбан 2014 много му дават 2.5 тона да влачи па не знам.
                  Е,веднага ще узнаеш де - като Събърбън-а,ама малко по-късо.Тахо.Вортек 5.3 300к.с. Не знам,наистина дали ще се справи с 4 тона на много дълъг преход... Надявам се...
                  Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                  Най-добрият ром е студеният ром!
                  Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                    Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                    Ако не се лъжа няма МЛ без бавни и блокаж на раздатката. Мисля че опционален е само задния блокаж, но в интерес на истината май само веднъж съм срещал МЛ w164 със заден блокаж. Ако греша някой да ме поправи. Иначе с тоя бюджет и параметри работата е ни в клин ни в ръкав. Едно от двете ако се промени избора ще е доста по-лесен.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9C418256-D950-4CA5-8C34-28CC78942B5D.jpg
Прегледи:1
Размер:48.9 КБ
ID:5806460
                    8)

                    Коментар


                    • #40
                      От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                      Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                      А новите Грандове след 2015 каква система 4Х4 ползват?Имат ли класически диференциал или са с някакви дискови съединители?
                      И има ли яснота в кой от режимите се блокира централното устройство за разпределение на въртящ момент между предна и задна ос?
                      Дискови съединители, блокират се само на бавни.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #41
                        От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                        Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                        Е,веднага ще узнаеш де - като Събърбън-а,ама малко по-късо.Тахо.Вортек 5.3 300к.с. Не знам,наистина дали ще се справи с 4 тона на много дълъг преход... Надявам се...
                        4 не знам ма 3 си ги влачи,малко трудно спира ма става.АБСУРД да се сравнява с малките,те влачат по равно,рампа с лодка и малко хлъзгаво и са до там.

                        Да си допълня де - също съм на мнение,че по-старичък и запазен дизел бил той и висок клас или размер ще върши работа ако фактора размер не е от голямо значение / малък гараж,място за паркиране,тесни улички ......... /.

                        Пак да се върнем на 200 и да сравним с Черока - десетина см е по-дълга и около 5см по-широка,е двойно на цената е,да се чудиш защо.200 изглежда голяма,но реално е дебела само / страшно обяснение / и малко по-висока,на размер си е СРЕДЕН 3.

                        За 70 бона АЗ поне бих взел дизел ТЛК200 - кеф ти влачене,проходимост,лимузинесто,спира,доработки колко искаш има за това и покрива всички изисквания,че и в повече.


                        https://www.thecarconnection.com/car...d-cruiser_2017
                        Последно редактирано от BENZBOSS; 13-01-19, 19:20.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #42
                          От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                          DIESEL - само дънки,ТЛК,особено па 200,100 и 120 - бензин. И спирачки...
                          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                          Най-добрият ром е студеният ром!
                          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                            За 200 ще трябва годината доста да се дръпне назад за да се впише в бюджета.
                            На първо слушане в бг сайт има една обява за Lexus LX570 2009 или 2010 точно вписваща се в определената сума. Дизели с по-задна дата 200 има.
                            Но пък за тея пари има едно 150 Прадо 4.0 бензин 2014.
                            Все някъде ще трябва да се направи компромис.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                              Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                              DIESEL - само дънки,ТЛК,особено па 200,100 и 120 - бензин. И спирачки...
                              Спирачки има,4 бона бяха,там помагам с идеи всякакви,спира като Корвет после след смяна на малко други железа.

                              За дизела за това пиша и аз - по-старичка ма дизели да покрива всички критерии,не го мислиш това ли има,онова ли,какво може и какво не........всичко има и всичко може,правилния мотор,размер,марка и модел.Е не е евтино ма ще донадене още някой лев за целта.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #45
                                От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Дискови съединители, блокират се само на бавни.
                                Благодаря!Значи като по-старите Чероци. Лошо няма, особено като е по-новичко. Ама на всите режими на бавни ли е блокиран междуосовия с-л -щото там има няколко? Или само на някой конкретен?
                                А сервиза на Джийп във Варна как е? Някъде тук бях чел добри отзиви за сервиза в Пловдив, ако не се лъжа бяха от Кинекса, но за Варна, който е най-близкия нямам никаква идея?
                                Тойота 200,Мерцедес Г от 2015 са извън финансовите възможности и са неразумно скъпи според мен. Те са за баровци по критерии от нашите ширини. Компромис с годините не искам много да правя. По-добре по-нисък клас, който да върши същата работа, отколкото да се надскачат възможностите.
                                Извън Тойота 150 се очерта само 1 алтернатива -Гранд Чероки.
                                А ако вкараме и Дизела и Туарег участва и тогава нещата стават по-лесни.
                                Последно редактирано от Младен Стоянов; 13-01-19, 22:15.
                                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X