Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

    Г все още се произвежда. Не е като да няма и бензин. 2015 е с рама.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #17
      От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

      Няма да влизам в спор за Лендровър/Рейнджровър-не е тук мястото и е безсмислено. Бюджета е около 70х.лв.
      Г то е опция,но е безумно скъпо.
      И да - понятията за тежко са си относителни.Написах това,за да не се предлагат сувчета от рода на Рав4.
      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

      Коментар


      • #18
        От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

        А тук съм пас вече,между РАВ и Секвоя има поне десетина които се вписват на килца поне.

        Колко килца ще влачи,че това за мен е основното,3 тона и горница и отпадат голяма част от кандидат мускулите по 4-6 цилиндрови с по 150-200 коня.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

          От европейските големите V8 че и V10 дизели дърпад доволно, ама са дизели и пак рама и бавни са кът.


          Коментар


          • #20
            От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

            Не е само това,тегача му трябват кила,че иначе на рампа с тежка лодка и вдига предница.

            Те и на GLE му дават да влачи колкото средно до голямо Шеви,но физиката си важи и килцата имат значение.

            Комбинацията бензин,рама,бавни,кила,среден диф и надеждност е много добра,там много Европейци няма на практика,на книга може ма реално ги няма.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

              Аз след проверка на пазара стигнах до 4runner.
              Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
              Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

              Sofrace Offroad Team

              Коментар


              • #22
                От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                Аз след проверка на пазара стигнах до 4runner.
                Чакам да каже колко влачим в задачката та да го предложа и аз,че може леко да дойде за влекач.

                http://trailertraveler.net/towing-tr...yota-4-runner/

                Тегли малки до средни лодки,след кьлбето основния извод - Никога не пренебрегвай важността на големия влекач или по нешенски И тате може,и бате може ма козата си иска прьч.

                Малки до средни лодки,повечето които теглят им дават около 3те тона и то макс,3 тона обаче дават на късо и леко БМВце примерно както и на 3 тонно Шеви гонещо 6те метра.

                Козата и пръча
                Последно редактирано от BENZBOSS; 13-01-19, 03:43.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #23
                  От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                  Абе аз съм със подобно Шеви,ама му дават 4,5 тона да тегли.Предполагам,че това е макс и плахо се надявам,че ще се справи...
                  Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                  Най-добрият ром е студеният ром!
                  Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                    2-2,5 тона е максимума, който ще се влачи. Тя мобилната ми къща със все обзавеждането тежи 4т,ама тя няма да влиза във филма.
                    Нещата долу горе се изясниха-няма много алтернативи.
                    Кажете сега бензиновите Тойоти 150 само внос от Америка ли са?Има ли бензинови да се продават в Европа,като нови?Целта не е да се купува нова,а да имам ориентация от къде да търся. Швейцария може би?
                    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                      По скоро Белгия, Холандия и като цяло скандинавието. Русия, Украйна и прибалтийските също.
                      Обърни повече внимание на Lexus GX. Може би ще по-добрия избор пред ТЛК150. Същото купе, но само голям бензин, високо качество на изработка (не че на тойотата е ниско) и вече имат представителства в европа.
                      Обаче за този бюджет си мисля че ще теябва да се направи компромис с годината.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                        Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                        ...Джийп Гранд Чероки за сега не е в играта ,така както и Лендровър,единствено по критерий надеждност на новите модели....
                        Разходи се до сервиза и ще се убедиш, че Гранда от тези години е учудващо здрав за разлика от МБ
                        Моторизация - дърта изпитана голяма бензинка...
                        Кутията - ZF (или лицензен аналог) - изпитана в бой и поставяна на цяла серия аналогични автомобили - БМВ, Ленд-Ровър, Ауди и т.н...
                        Комфорта - много добър... Но и Гранда си е тежък де...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                          А защо не един Toyota GRJ 76 4.0 V6?

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_20.jpg
Прегледи:1
Размер:47.3 КБ
ID:5806454
                          Има го чисто нов, европейски.
                          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                            Така като гледам от Гранд-а има най-добро предлагане на пазара на бензинови мотори.А и цените са много прилични в сравнение с алтернативите. Или той трябва да влезе в списъка или дизелите. Ако пуснем дизелите,нещата стават доста по-лесни и темата ще я затворим.
                            Lexus GX почти го няма на пазара в БГ-т.е.екзотичен,подобно на Тойота 4Runner.Иначе Тойотата си я бива!
                            А новите Грандове след 2015 каква система 4Х4 ползват?Имат ли класически диференциал или са с някакви дискови съединители?
                            И има ли яснота в кой от режимите се блокира централното устройство за разпределение на въртящ момент между предна и задна ос?
                            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                              А защо държиш на бензин, не разбирам много, но винаги съм мислел, че ако теглиш нещо тежко, ти трябва голям въртящ момент, т.е. дизел, затова и влекачите са дизелови като цяло. А и бензина ще има съвсем потресаващ разход, освен ако не се фен да си сложиш един газов варел в багажника, което аз лично никога не съм разбирал, човек е по-добре да си избира колите според възможностите за издръжка, а не да си купи кола с 5 литра V8 и да се чуди как да намали разхода.
                              Явор
                              yavor.nikolov@gmail.com

                              Коментар


                              • #30
                                От: Бензинов след 2015 с бавни и блокаж на централен диф -кои са възмножностите?

                                Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                                А защо не един Toyota GRJ 76 4.0 V6?

                                [ATTACH=CONFIG]978909[/ATTACH]
                                Недей,че това е болна тема от която не съм напълно излекуван!
                                Първо че е екзотика, второ, че е камион с цял мост отпред и не отговаря на критериите за комфорт. А и ще се ползва като мултифункционална кола и за всеки ден и за почивките.90% от живота и ще е на асфалта. Няма да се ползва по предназначение-тежка извън пътна експлоатация,а главно за прекарване на каравана и лодка по черни пътища и поляни.
                                Ако дай боже всекиму някой ден да достигна финансовите възможности на Русев, тази ще е в гаража ми, както и Рубикон.Ама това са други теми.
                                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X