Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на високопроходим автомобил - 5 варианта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за покупка на високопроходим автомобил - 5 варианта

    Здравейте колеги!

    Наумил съм си покупка на следващ високопрохидим автомобил.
    Вече съм сменил 15ина автомобила, т.е. не съм абсолютен лаик, но имам голям проблем със следващия избор.

    По същество - автомобилът ще бъде 2ра кола, т.е. няма да се използва(почти) за извънградско, но все пак искам когато изляза, да не ме вее вятъра наляво-надясно т.е. Jimny и подобните отпадат.
    От друга страна, живея в големи градове - Варна, Виена, съответно ще имам поне един преход от едното до другото място + този автомобил ще прекарва 70% от времето на асфалт.

    Дотук съм имал ОФА 2.0, 4Runner 2.4TD и Pajero III 3.2DiD, дълга база, като с 4runner-а и ОФА-ta съм си позволявал да ходя с Варненски групички на по-тежки разходки, т.е. важно е да взема нещо, което да влиза от време на време в по-дълбокото и да не се притеснявам, че после ще има нужда от сериозни ремонти.

    Интересуват ме: Дуракоустойчивост, известна сигурност - топ приоритети, и доколкото е възможно, динамика. За предпочитане дълга база, бързи-бавни, задния блокаж е сериозен бонус.

    Вариантите, които обмислям са:

    Cherokee KJ, 3.7 -- паркетник, който обаче е на съвсем сносна цена, подлежи на газифиране и доколкото разбирам е здрава машина.
    Land Cruiser 90 - 3.4 или 3.0 1KZ -- Плаши ме това, че дизелите пукат глави при повече "рязкане", бензиновите са по-скъпи, по-редки.
    4Runner - 3.01KZ или 3.0 бензинов -- вече морално остаряла машина, иначе е чудесна...
    Discovery 2 - 2.5TD -- чета за доста проблеми по електрониките, което ме притеснява
    Pajero II Classic - 2.8TD, 3.0 -- 2.8TD ми се вижда слаб като динамика, 3.0 са доста скъпи, като на много места чета, че не се славят с надеждност.


    Patrol-ите са много далеч от изискванията ми за динамика, витарата ми е малка и не представлява интерес. Наясно съм кое е на отделна рама и кое е самоносещо се, това не е определящо, защото и един самоносещ се Пинин, със супер селект и LCD на заден диференциал може да бъде достатъчно проходим, стига да е прежален

    Ще съм благодарен за съвети. Бюджет - разтеглив, от 5к до 13к, като предпочитам да взема нещо в долната граница и да го оборудвам за останалата част от сумата.

    Благодаря!

  • #2
    От: Съвет за покупка на високопроходим автомобил - 5 варианта

    Карал си ОФА и и знаеш предимствата, не си ли мислил за ОФБ - КЪСА база но с 3,2 - 205 коня с Исузовия мотор, ръчка, мисля че ще останеш много доволен от нея спрямо ОФА

    Минус, няма предлагане тук, редки са, има я по швейцарските и немските обяви, но с въпросната Фронтера и двигател, ще е като вълк в овча козина

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за покупка на високопроходим автомобил - 5 варианта

      Ako наистина мислиш и за дълбокото, KJ по-скоро не става. Или слизаш леко надолу към Чероки 4.0, или забиваш към Грандовете. Щом братушките не правят скалолази от KJ-те, явно има нещо стряскащо.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за покупка на високопроходим автомобил - 5 варианта

        Тоя преход Варна-Виена колко често ще е? Че с повечето от списъка ще е интересно. Не е драма за умиране, но не се виждам с моето Паджеро два пъти в месеца да ходя до Виена. Вчера минах 60 км. извънградско и ми стига за месец напред. Като се е налагало съм го правил и всеки ден в продължение на месец, но това МПС не е правено за това.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за покупка на високопроходим автомобил - 5 варианта

          Cherokee KJ не е паркетник изобщо. Лендкрузър 90 за тия пари ще е много амортизиран.

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за покупка на високопроходим автомобил - 5 варианта

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            Карал си ОФА и и знаеш предимствата, не си ли мислил за ОФБ - КЪСА база но с 3,2 - 205 коня с Исузовия мотор, ръчка, мисля че ще останеш много доволен от нея спрямо ОФА

            Минус, няма предлагане тук, редки са, има я по швейцарските и немските обяви, но с въпросната Фронтера и двигател, ще е като вълк в овча козина
            Опел ще пропусна засега, нещо не се разделихме с добри чувства


            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            Ako наистина мислиш и за дълбокото, KJ по-скоро не става. Или слизаш леко надолу към Чероки 4.0, или забиваш към Грандовете. Щом братушките не правят скалолази от KJ-те, явно има нещо стряскащо.
            Бих си взел по-старо чекори, дори и 5.2,5.9 но там имам съмнения относно сигурност. Отделно, съм чел, че поддръжката е честа - не ме притесняват цифрите, колкото честото влизане в сервиз. Така ли е?

            Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
            Тоя преход Варна-Виена колко често ще е? Че с повечето от списъка ще е интересно. Не е драма за умиране, но не се виждам с моето Паджеро два пъти в месеца да ходя до Виена. Вчера минах 60 км. извънградско и ми стига за месец напред. Като се е налагало съм го правил и всеки ден в продължение на месец, но това МПС не е правено за това.
            Искрено се надявам прехода да е веднъж годишно най-много. Т.е. ще го преживея някак... колкото и да не ми се иска

            Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
            Cherokee KJ не е паркетник изобщо. Лендкрузър 90 за тия пари ще е много амортизиран.
            Имаш ли преки наблюдения върху KJ-а с 3.7? Кое не му е паркетното, конкретно по темата - колко дуракоустойчив е?

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за покупка на високопроходим автомобил - 5 варианта

              Първоначално публикуван от recar0 Преглед на мнение
              Бих си взел по-старо чекори, дори и 5.2,5.9 но там имам съмнения относно сигурност. Отделно, съм чел, че поддръжката е честа - не ме притесняват цифрите, колкото честото влизане в сервиз. Така ли е?
              Купиш ли от тук джипка от избраните, е 95% възможно да е така, защото този процент от собствениците само кърпи положението и се движи на магия, а почти 100% от джамбазите вкарват коли на последни издихания, за да задоволят мераците за "евтина и хубава - нов внос" .

              П.П. И аз съм от тия, които скърпват положението, за да може джипката да се придвижи до пред кафенето.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за покупка на високопроходим автомобил - 5 варианта

                Patrol-ите са много далеч от изискванията ми за динамика, витарата ми е малка и не представлява интерес. Наясно съм кое е на отделна рама и кое е самоносещо се, това не е определящо, защото и един самоносещ се Пинин, със супер селект и LCD на заден диференциал може да бъде достатъчно проходим, стига да е прежален

                Много си далече от истината за динамиката,след като виждам какво си карал.!

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за покупка на високопроходим автомобил - 5 варианта

                  Първоначално публикуван от PGV Преглед на мнение
                  Patrol-ите са много далеч от изискванията ми за динамика, витарата ми е малка и не представлява интерес. Наясно съм кое е на отделна рама и кое е самоносещо се, това не е определящо, защото и един самоносещ се Пинин, със супер селект и LCD на заден диференциал може да бъде достатъчно проходим, стига да е прежален

                  Много си далече от истината за динамиката,след като виждам какво си карал.!
                  Тези автомобили винаги са били 2ра или 3та кола и точно по тях съм се ориентирал, че не са за мен, защото не отговарят на изискванията ми за динамика + други фактори.

                  Нямаш никаква представа колко близо или далеч съм от истината за динамиката, просто си търсиш място за спам.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за покупка на високопроходим автомобил - 5 варианта

                    Първоначално публикуван от recar0 Преглед на мнение
                    Здравейте колеги!
                    , но все пак искам когато изляза, да не ме вее вятъра наляво-надясно т.е. Jimny и подобните отпадат.!
                    Колкото по голям и висок джип.Толкова повече ще те клати и вее вятъра.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за покупка на високопроходим автомобил - 5 варианта

                      Първоначално публикуван от recar0 Преглед на мнение
                      Имаш ли преки наблюдения върху KJ-а с 3.7? Кое не му е паркетното, конкретно по темата - колко дуракоустойчив е?
                      Имам едно 130000 с KJ 3.7 и над 200000 с ТЛК 95. Колкото едното е паркетно толкова и другото, не знам защо си набедил KJ за паркетник. Компоновката му е точно като на ТЛК-то, бавни, фабрични стоманени щитове отдолу, цял мост отзад, двоен носач отпред. ТЛК-то ми беше с твърд блокаж на заден диф, KJ е с brake locking differentials. Офроуд възможностите им във фабричен вид са еднакви, като бих казал че KJ е по удобен за управление в доста от стандартните ситуации при лек офроуд.

                      Като качество на изпълнение разликата е доста голяма между двете коли. В ТЛК-то няма заложено фабрично планирано остаряване а в KJ-я има. Има си доста неща които са проектирани да се счупят в него. Сега Тойота си наваксват със сериозно сваляне на качеството на оригиналните резервни части обаче. Отделно ТЛК много трудно ще намериш в доброс състояние та и това ще си окаже влияние. Отделно цената на частите на ТЛК е в пъти над тая на KJ. Иначе и за двете се намират трудно части, т.е. чака се внос.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за покупка на високопроходим автомобил - 5 варианта

                        Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                        Имам едно 130000 с KJ 3.7 и над 200000 с ТЛК 95. Колкото едното е паркетно толкова и другото, не знам защо си набедил KJ за паркетник. Компоновката му е точно като на ТЛК-то, бавни, фабрични стоманени щитове отдолу, цял мост отзад, двоен носач отпред. ТЛК-то ми беше с твърд блокаж на заден диф, KJ е с brake locking differentials. Офроуд възможностите им във фабричен вид са еднакви, като бих казал че KJ е по удобен за управление в доста от стандартните ситуации при лек офроуд.

                        Като качество на изпълнение разликата е доста голяма между двете коли. В ТЛК-то няма заложено фабрично планирано остаряване а в KJ-я има. Има си доста неща които са проектирани да се счупят в него. Сега Тойота си наваксват със сериозно сваляне на качеството на оригиналните резервни части обаче. Отделно ТЛК много трудно ще намериш в доброс състояние та и това ще си окаже влияние. Отделно цената на частите на ТЛК е в пъти над тая на KJ. Иначе и за двете се намират трудно части, т.е. чака се внос.
                        Чудесно, категорично ми е полезна информацията. Благодаря!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за покупка на високопроходим автомобил - 5 варианта

                          Мина доста време от началото на тази тема.

                          Все пак, за да я приключа, пък и за да се похваля , се отчитам:

                          Два месеца и много безсънни нощи след пускането на темата, получих оферта от мой доверен човек за едно прекрасно Pajero 4, 3.2DiD.

                          Реших, че ще разширявам бюджета и се сдобих с него

                          Машинката си дойде с чисто нови all-terrain-и, подкартерна защита и като цяло в отлично състояние. Последваха пълно обслужване - двг, интериор, екстериор, премахване на DPF и ЕГР, качествен ремап.

                          Джипът е прекрасен, не се виждам да го вкарам в гора скоро... така че ще се търси нещо за прежалване

                          Темата е за ключ, благодаря за съветите

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за покупка на високопроходим автомобил - 5 варианта

                            Никакъв ключ! Докато не качиш снимки.

                            Иначе честито! Щом си доволен, от това няма по-хубаво.


                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за покупка на високопроходим автомобил - 5 варианта

                              Айде честито и безаварийно.

                              А ДПФ-а превантивно ли го махна или беше запушен вече? Питам защото KJ-a който говорим по-горе фабрично няма филтър купе и винаги като карам зад някой без ДПФ се познава.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X