Резултати 1 до 12 от 12

Тема: Съвет за покупка на високопроходим автомобил - 5 варианта

Публикации
    8
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Съвет за покупка на високопроходим автомобил - 5 варианта

Здравейте колеги!

Наумил съм си покупка на следващ високопрохидим автомобил.
    Вече съм сменил 15ина автомобила, т.е. не съм абсолютен лаик, но имам голям проблем със следващия избор.

По същество - автомобилът ще бъде 2ра кола, т.е. няма да се използва(почти) за извънградско, но все пак искам когато изляза, да не ме вее вятъра наляво-надясно т.е. Jimny и подобните отпадат.
    От друга страна, живея в големи градове - Варна, Виена, съответно ще имам поне един преход от едното до другото място + този автомобил ще прекарва 70% от времето на асфалт.

Дотук съм имал ОФА 2.0, 4Runner 2.4TD и Pajero III 3.2DiD, дълга база, като с 4runner-а и ОФА-ta съм си позволявал да ходя с Варненски групички на по-тежки разходки, т.е. важно е да взема нещо, което да влиза от време на време в по-дълбокото и да не се притеснявам, че после ще има нужда от сериозни ремонти.

Интересуват ме: Дуракоустойчивост, известна сигурност - топ приоритети, и доколкото е възможно, динамика. За предпочитане дълга база, бързи-бавни, задния блокаж е сериозен бонус.

Вариантите, които обмислям са:

Cherokee KJ, 3.7 -- паркетник, който обаче е на съвсем сносна цена, подлежи на газифиране и доколкото разбирам е здрава машина.
    Land Cruiser 90 - 3.4 или 3.0 1KZ -- Плаши ме това, че дизелите пукат глави при повече "рязкане", бензиновите са по-скъпи, по-редки.
    4Runner - 3.01KZ или 3.0 бензинов -- вече морално остаряла машина, иначе е чудесна...
    Discovery 2 - 2.5TD -- чета за доста проблеми по електрониките, което ме притеснява
    Pajero II Classic - 2.8TD, 3.0 -- 2.8TD ми се вижда слаб като динамика, 3.0 са доста скъпи, като на много места чета, че не се славят с надеждност.

Patrol-ите са много далеч от изискванията ми за динамика, витарата ми е малка и не представлява интерес. Наясно съм кое е на отделна рама и кое е самоносещо се, това не е определящо, защото и един самоносещ се Пинин, със супер селект и LCD на заден диференциал може да бъде достатъчно проходим, стига да е прежален

Ще съм благодарен за съвети. Бюджет - разтеглив, от 5к до 13к, като предпочитам да взема нещо в долната граница и да го оборудвам за останалата част от сумата.

Благодаря!

Място
    София
    Публикации
    2,961
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране От: Съвет за покупка на високопроходим автомобил - 5 варианта

Карал си ОФА и и знаеш предимствата, не си ли мислил за ОФБ - КЪСА база но с 3,2 - 205 коня с Исузовия мотор, ръчка, мисля че ще останеш много доволен от нея спрямо ОФА

Минус, няма предлагане тук, редки са, има я по швейцарските и немските обяви, но с въпросната Фронтера и двигател, ще е като вълк в овча козина
    Ако младите знаеха , а старите можеха...

Място
    София
    Публикации
    5,757
    Точки (при гласуване)
    19

Ako наистина мислиш и за дълбокото, KJ по-скоро не става. Или слизаш леко надолу към Чероки 4.0, или забиваш към Грандовете. Щом братушките не правят скалолази от KJ-те, явно има нещо стряскащо.
    30 години след началото на "мирния преход", сме все още там - в началото. Натрупването на първоначален капитал продължава с нестихващ ентусиазъм.

Място
    Габрово
    Публикации
    1,402
    Точки (при гласуване)
    10

Тоя преход Варна-Виена колко често ще е? Че с повечето от списъка ще е интересно. Не е драма за умиране, но не се виждам с моето Паджеро два пъти в месеца да ходя до Виена. Вчера минах 60 км. извънградско и ми стига за месец напред. Като се е налагало съм го правил и всеки ден в продължение на месец, но това МПС не е правено за това.
    Mitsubishi Pajero II 2.8 TDI
    Mercedes-Benz E280 W124

Място
    София
    Публикации
    617
    Точки (при гласуване)
    9

Cherokee KJ не е паркетник изобщо. Лендкрузър 90 за тия пари ще е много амортизиран.

Публикации
    8
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на Павел Василев Преглед на публикациите
    Карал си ОФА и и знаеш предимствата, не си ли мислил за ОФБ - КЪСА база но с 3,2 - 205 коня с Исузовия мотор, ръчка, мисля че ще останеш много доволен от нея спрямо ОФА

Минус, няма предлагане тук, редки са, има я по швейцарските и немските обяви, но с въпросната Фронтера и двигател, ще е като вълк в овча козина
    Опел ще пропусна засега, нещо не се разделихме с добри чувства

Цитат Мнение на коко келеша Преглед на публикациите
    Ako наистина мислиш и за дълбокото, KJ по-скоро не става. Или слизаш леко надолу към Чероки 4.0, или забиваш към Грандовете. Щом братушките не правят скалолази от KJ-те, явно има нещо стряскащо.
    Бих си взел по-старо чекори, дори и 5.2,5.9 но там имам съмнения относно сигурност. Отделно, съм чел, че поддръжката е честа - не ме притесняват цифрите, колкото честото влизане в сервиз. Така ли е?

Цитат Мнение на Asen Kushlev Преглед на публикациите
    Тоя преход Варна-Виена колко често ще е? Че с повечето от списъка ще е интересно. Не е драма за умиране, но не се виждам с моето Паджеро два пъти в месеца да ходя до Виена. Вчера минах 60 км. извънградско и ми стига за месец напред. Като се е налагало съм го правил и всеки ден в продължение на месец, но това МПС не е правено за това.
    Искрено се надявам прехода да е веднъж годишно най-много. Т.е. ще го преживея някак... колкото и да не ми се иска

Цитат Мнение на jja Преглед на публикациите
    Cherokee KJ не е паркетник изобщо. Лендкрузър 90 за тия пари ще е много амортизиран.
    Имаш ли преки наблюдения върху KJ-а с 3.7? Кое не му е паркетното, конкретно по темата - колко дуракоустойчив е?

Място
    София
    Публикации
    5,757
    Точки (при гласуване)
    19

Цитат Мнение на recar0 Преглед на публикациите
    Бих си взел по-старо чекори, дори и 5.2,5.9 но там имам съмнения относно сигурност. Отделно, съм чел, че поддръжката е честа - не ме притесняват цифрите, колкото честото влизане в сервиз. Така ли е?
    Купиш ли от тук джипка от избраните, е 95% възможно да е така, защото този процент от собствениците само кърпи положението и се движи на магия, а почти 100% от джамбазите вкарват коли на последни издихания, за да задоволят мераците за "евтина и хубава - нов внос" .

П.П. И аз съм от тия, които скърпват положението, за да може джипката да се придвижи до пред кафенето.
    30 години след началото на "мирния преход", сме все още там - в началото. Натрупването на първоначален капитал продължава с нестихващ ентусиазъм.

Място
    Русе
    Публикации
    132
    Точки (при гласуване)
    6

Patrol-ите са много далеч от изискванията ми за динамика, витарата ми е малка и не представлява интерес. Наясно съм кое е на отделна рама и кое е самоносещо се, това не е определящо, защото и един самоносещ се Пинин, със супер селект и LCD на заден диференциал може да бъде достатъчно проходим, стига да е прежален

Много си далече от истината за динамиката,след като виждам какво си карал.!

Публикации
    8
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на PGV Преглед на публикациите

Много си далече от истината за динамиката,след като виждам какво си карал.!
    Тези автомобили винаги са били 2ра или 3та кола и точно по тях съм се ориентирал, че не са за мен, защото не отговарят на изискванията ми за динамика + други фактори.

Нямаш никаква представа колко близо или далеч съм от истината за динамиката, просто си търсиш място за спам.

Roninn е офлайн
    Анатолий Пейчинов
    Старши участник | +ПЛ || ТП |* МСС *
    Място
    Пловдив
    Публикации
    7,654
    Точки (при гласуване)
    21

Здравейте колеги!
    , но все пак искам когато изляза, да не ме вее вятъра наляво-надясно т.е. Jimny и подобните отпадат.!
    Колкото по голям и висок джип.Толкова повече ще те клати и вее вятъра.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 г.
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/
    Сот Систем ЕООД

Място
    София
    Публикации
    617
    Точки (при гласуване)
    9

Имаш ли преки наблюдения върху KJ-а с 3.7? Кое не му е паркетното, конкретно по темата - колко дуракоустойчив е?
    Имам едно 130000 с KJ 3.7 и над 200000 с ТЛК 95. Колкото едното е паркетно толкова и другото, не знам защо си набедил KJ за паркетник. Компоновката му е точно като на ТЛК-то, бавни, фабрични стоманени щитове отдолу, цял мост отзад, двоен носач отпред. ТЛК-то ми беше с твърд блокаж на заден диф, KJ е с brake locking differentials. Офроуд възможностите им във фабричен вид са еднакви, като бих казал че KJ е по удобен за управление в доста от стандартните ситуации при лек офроуд.

Като качество на изпълнение разликата е доста голяма между двете коли. В ТЛК-то няма заложено фабрично планирано остаряване а в KJ-я има. Има си доста неща които са проектирани да се счупят в него. Сега Тойота си наваксват със сериозно сваляне на качеството на оригиналните резервни части обаче. Отделно ТЛК много трудно ще намериш в доброс състояние та и това ще си окаже влияние. Отделно цената на частите на ТЛК е в пъти над тая на KJ. Иначе и за двете се намират трудно части, т.е. чака се внос.

Публикации
    8
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на jja Преглед на публикациите
    Имам едно 130000 с KJ 3.7 и над 200000 с ТЛК 95. Колкото едното е паркетно толкова и другото, не знам защо си набедил KJ за паркетник. Компоновката му е точно като на ТЛК-то, бавни, фабрични стоманени щитове отдолу, цял мост отзад, двоен носач отпред. ТЛК-то ми беше с твърд блокаж на заден диф, KJ е с brake locking differentials. Офроуд възможностите им във фабричен вид са еднакви, като бих казал че KJ е по удобен за управление в доста от стандартните ситуации при лек офроуд.

Като качество на изпълнение разликата е доста голяма между двете коли. В ТЛК-то няма заложено фабрично планирано остаряване а в KJ-я има. Има си доста неща които са проектирани да се счупят в него. Сега Тойота си наваксват със сериозно сваляне на качеството на оригиналните резервни части обаче. Отделно ТЛК много трудно ще намериш в доброс състояние та и това ще си окаже влияние. Отделно цената на частите на ТЛК е в пъти над тая на KJ. Иначе и за двете се намират трудно части, т.е. чака се внос.
    Чудесно, категорично ми е полезна информацията. Благодаря!

Сходни теми

1. Как до Албания с един високопроходим автомобил
    От rosen_offroad във форум Проекти, планове и подготовка за пътувания
    Отговори: 10
    Последно мнение: 14-08-17, 10:23
  2. Съвет при покупка на нов автомобил - със или без 4x4
    От mmihaylov във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 91
    Последно мнение: 20-11-16, 18:42
  3. Покупка на джип/автомобил
    От nk4_88 във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 0
    Последно мнение: 21-02-16, 14:39
  4. Отговори: 15
    Последно мнение: 22-11-12, 19:35
  5. Предстои ми покупка на високопроходим автомобил.
    От Valio.pleven във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 44
    Последно мнение: 29-05-12, 17:10

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •