Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съмнение за лагери на колянов вал!!!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съмнение за лагери на колянов вал!!!!!

    Здравейте! Колата Нисан Х-триал 2.2 di. След дълго чудене каква е причината да не върви нисана и да пуши и трака се оказа разтегната верига. Малката верига отдясно тракаше все едно вътре има камъни. Отидох при майстора и той сложи една пръчка на капака на веригата и ми каза да чуя и аз, е няма такова тракане отвътре. След смяната на веригата се оказа че са за смяна биелните лагери. Докато е студен няма проблеми и като загрее започва да трака. Ако някой знае колко горе долу излиза такъв ремонт ще съм благодарен да сподели. Майстора ми каза че губил налягане на маслото когато загрее и от там бягала центровката и започвал да трака, но трака само в движение. Интересното е че не светва лампата на маслото, а не трябва ли да светне щом пада налягането? И не трябва ли да трака и на студен двигател и на място ако са лагерите? Друго което ми прави впечатление е че между 2 и 3 хиляди оборота при студен двигател си ускорява, но загрее ли спира дс ускорява и работата на място е лоша, тресе двигателя и не работи гладко, докато е студен няма такова нещо.
    Дали може да са клапани и е със сигурност лагери?
    Последно редактирано от fanfanetko; 12-01-19, 10:53.

  • #2
    От: Съмнение за лагери на колянов вал!!!!!

    Ако са клапани, при температурите, при които му пада мощността, ще му е ниска компресията.

    За лагерите - самите лагери са евтини, но смяната им минава минимум през сваляне на глава и картер, а ако коляновия вал е за шлайфане (ако са заминали лагери е почти сигурно че е), се мага и той и се шлайфа, и после се сменят и основни лагери.

    Ако може да се свали картера без да се сваля двигателя може и да се проверят на място.

    Другото е че ако има балансиращи валове, може те да дрънчат. И те са на лагери. Малко би ми било чудно обаче горните симптоми да са от лагери. Трябва да се изключи всичко останало като причина, и чак после ако е нужно - двигателя на кванти.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Съмнение за лагери на колянов вал!!!!!

      А ако не са от лагери, от къде да почна и какви може да са другите причини?

      Коментар


      • #4
        От: Съмнение за лагери на колянов вал!!!!!

        Първоначално публикуван от fanfanetko Преглед на мнение
        от къде да почна

        От консултация с друг механик,че схемата проба -грешка удря здраво по джоба.

        Коментар


        • #5
          От: Съмнение за лагери на колянов вал!!!!!

          Това е ясно. Имам предвид освен това.

          Коментар


          • #6
            От: Съмнение за лагери на колянов вал!!!!!

            Първоначално публикуван от fanfanetko Преглед на мнение
            Това е ясно. Имам предвид освен това.
            И как да стане грамотно съдействието чрез форума във Вашия случай. Ако бяхте с квалификация на автомобилен механик и само да подсказваме идеи, които да реализирате е едно-случая изисква грамотна диагностика на място,защото и да изброим една страница възможности, Вие как ще ги проверите (вече имате насоки.............,но....)?
            Решението е колата да бъде грамотно диагностицирана,дрогото даже за "боб" не става.

            Коментар


            • #7
              От: Съмнение за лагери на колянов вал!!!!!

              Къде може да стане това?

              Коментар


              • #8
                От: Съмнение за лагери на колянов вал!!!!!

                Ако си добре с английския има австралийски и некой друг английски форум само за X-trail. Търси X-trail forum australia ще излезе. Имах такъв X-trail, вергите се разхлабват заради една пластмаска където минава веригата над обтегача им, сменя се заедно с веригата. Говоря за голямата ангренажна верига. Имат и проблеми с горивната помпа, където се сменяше нещо по самата помпа, датчик или нещо подобно. Заради някой датчик може да влиза в такъв режим... В краен случай в няой сервиз на Нисан за диагностика, те трябва да са наясно с модела.
                Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                X-trail 2.2 Di 2003
                Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                Коментар


                • #9
                  От: Съмнение за лагери на колянов вал!!!!!

                  Биелни лагери се"чуват" ако задържиш на обороти и пуснеш газта.Във момента на отпускането се чува специфично тракане.И да,ламбата на маслото ще свети на топъл мотор на празен ход.По описаните симптоми,нещо друго произвежда шум,може и да не съм прав,но от дистанция толкова.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съмнение за лагери на колянов вал!!!!!

                    Незнам какво е...трака при ускоряване и при загрял двигател не иска да ускорява ..правил съм 3 основни ремонта на витата 1.6 16v и съм чувал как чукат лагери ама тука и губи центровка и не ускорява и все пак е дизел. Не зна вече какво да правя, а няма как да сваля двигателя в нас , нямам условията иначе да съм го направил вече. Общо взето се чудя какво да го правя да го ремонтирам ли или не знам!!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съмнение за лагери на колянов вал!!!!!

                      Премерете му компресията горещ, макар че надали е това.

                      По-скоро се насочи към горивна помпа. Сваляш, даваш на kiki.t. от форума, и получаваш помпа със заводски параметри. Дюзи също може да проверите.

                      Вървене при студен и невървене при горещ мотор някак не го виждам да е механичен проблем, освен евентуално някоя хлабина на клапан да е извън норма, или наистина малягане на маслото да пада и да охлабва веригата ако натягането и е хидравлично. Ама ако не свети лампа дори на ниски обороти, на високи би-трябвало да си има налягане със сигурност.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съмнение за лагери на колянов вал!!!!!

                        Ще започна първо с реглаж на клапаните и ще видя какво ще стане.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съмнение за лагери на колянов вал!!!!!

                          За да е от клапани трябва да има такива с хлабина нула, блокирал подвигач (ако има такива) или от сорта. Разбирай - на горещ двигател да не затварят.

                          ...а компресия се мери елементарно и показва доста.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съмнение за лагери на колянов вал!!!!!

                            Клапаните на дизел освен в главата,могат да чукат и в буталата,понякога при късмет на собственика без сериозни последствия.Случва се при двигатели на които главата е шлайфана в повече или не е използвана правилната гарнитура.Звука е доста странен,не прилича на типичното чукане на клапани и при колите с хидравлични повдигачи се появява при по-високи обороти.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съмнение за лагери на колянов вал!!!!!

                              Да де, ама разправя че докато е студена колата върви, а като загрее не ще. Мойта теза е или с някой/и клапан/и да става нещо само на горещо и да не затварят, или нещо по горивна система. Ако се не лъжа това е с VP44 помпа.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X