Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съмнение за лагери на колянов вал!!!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съмнение за лагери на колянов вал!!!!!

    Ако е 114 коньовия мотор помпата трябва да е на Denso.Това "губи центровка" винаги ми е било странно понятие.Щом колегата не е на Вие с техниката има два прости начина да си провери биелните лагери.Единия е под товар на една предавка по-високо от нормалната по нагорнище и някой с натренирано ухо да слуша отстрани.Другия е да развива една по една тръбичките на дюзите,да форсира за момент и пак да слуша.Идвала ми е кола с лагери качени един върху друг,а налягането на маслото беше 6 атмосфери.

    Коментар


    • #17
      От: Съмнение за лагери на колянов вал!!!!!

      Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
      Щом колегата не е на Вие с техниката има два прости начина
      -Щом не е на "ВИЕ" ,няма прости начини и може само да се "замотае" в проблема . Ако иска безболезно решаване ......... е посочено.
      Не знам от къде е колегата и дали някой от Форума може да съдейства в диагностиката,а за спорта да му препоръчаме и "торба" проверки пак може резултата да е ялов.

      Коментар


      • #18
        От: Съмнение за лагери на колянов вал!!!!!

        Първоначално публикуван от fanfanetko Преглед на мнение
        Ще започна първо с реглаж на клапаните и ще видя какво ще стане.
        Тия клапани не са като "ония" клапани с фиксирана хлабина. Тия клапани са с толеранс на хлабината 0.1мм.
        Освен това, за да регулираш трябва да си подготвен с комплект пулове, или чашки. А ако са чашки иска сваляне на валовете.
        Зарежи, малко вероятно е да има проблем с хлабината.
        Ако свещите са удобни премери компресия и налягане на масло - доста информация може да се изведе.

        Коментар


        • #19
          От: Съмнение за лагери на колянов вал!!!!!

          С пулове е. Искам да го сменя първо тях, но не съм много сигурен дали трябва да свалям веригата и валовете за това. Ако някой знае да сподели, ще съм благодарен.

          Коментар


          • #20
            От: Съмнение за лагери на колянов вал!!!!!

            Премери хлабините. Това е работа за половин час и махаш само капака на главата. За да е от клапани трябва да има много сериозни отклонения в посока минус (хлабини по-малки от нормата). Чак после мисли за пулове, ама надали ще се стигне до там. Ако хлабините за по-големи от нормата проблема ти не е от това.

            И премерете компресия. Също работа за половин час. Мери се през подгревните свещи при махнат бушон за помпата и махнати всички свещи, на горещ мотор.

            Ако пали нормално при минусови температури обаче, надали е компресия.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Съмнение за лагери на колянов вал!!!!!

              Не е от клапаните, нито от веригата камо ли от лагерите на коляновия вал. Преди няколко месеца ходих в Нисан на диагностика и ми казаха че са клапаните на налягането на нафтата и май са прави. Ще ги сменя и ще видим какво ще стане. Ако някой ги е сменявал ще съм благодарен за малко помощ, как се сменяват и какво по точно се разглабя.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X