Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Керамичен нагревател - какво е това?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Керамичен нагревател - какво е това?

    То въпроса е в заглавието, ама да питам.
    Имам пистолет за горещо лепене - glue gun - или пистолет за разтопен силикон, или както му казват.

    Реших, че загрява лепилото относително бавно, и относително слабо, в сравнение с друг такъв, и го отворих.

    Вътре има пластина от нещо - т.нар. керамичен нагревател, който е притиснат между две пластини, с които се захранва.

    Въпроса ми е - мога ли да направя нещо от изходната позиция, за да увелича температурата на загряване?
    И какво представлява всъщност тоя керамичен нагревател, та си и саморегулира тока дори?

    След като изгледах клипчето, тая, дето я мислех с намаляване на дължината на тоя нагревател, се оказа, че няма да стане.

    ето клипчето



    Пистолета работи на 220V.

  • #2
    От: Керамичен нагревател - какво е това?

    От опит - пистолет за силикон, под 300W не върши никаква работа, особено при по-интензивна работа с него. Дори дюзата да е сменяема и малка - пак не става. Същото важи и за термостата му. Дори да е силен, но да не се регулира сам - прегаря пръчката и силикона си губи качествата. За какво ще го използваш?
    ;-)
    Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
    нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

    Коментар


    • #3
      От: Керамичен нагревател - какво е това?

      Няма термостат, но се регулира сам!
      Това е въпроса...

      Иначе не е с професионално приложение, за домашна употреба е.

      Коментар


      • #4
        От: Керамичен нагревател - какво е това?

        РТС нагревател. Нагревател с положителен топлинен коефициент, полупроводников. С нарастването на температурата нараства и съоритивлението му и в следствие пада мощността. На практика поддържа една и съща повърхностна температура, ако го охлаждаш с вентилатор например ще спада съпротивлението му, ще се покачва мощността и ще поддържа същата температура. Не виждам начин да му покачиш температурата.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #5
          От: Керамичен нагревател - какво е това?

          Отговора напълно съвпадна с очакванията ми, уви.

          Благодаря от сърце.

          Коментар


          • #6
            От: Керамичен нагревател - какво е това?

            На същия принцип са саморегулиращите се кабели за подгрев на улуци, водопроводни тръби и тави под климатиците

            Коментар


            • #7
              От: Керамичен нагревател - какво е това?

              Единственият начин да му качиш температурата е да смениш елемента с по-топъл...но точно за т.нар. "силикон" едва ли е нужно-той се топи на температури вероятно под 200 градуса. На една кола помня бях залепил пепелника с такова, че нещо му беше счупено и не можеше да се затвори...в първия слънчев ден отпусна до толкова, че пепелника сам се отвори. Не беше се разтекъл, ама...щом е отпуснал, значи е тръгнал.
              Като нагреватели тия са добро решение, защото не им трябва терморегулатор. Но ако трябва да преправяш нещо, не можеш-само с друг елемент. Не е като с кантала-взимаш реотан следващия размер или си навиваш от следващата дебелина кантал и готово. В случая китайците нещо са икономисали-или са сложили по-студен, или по-малък елемент.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Керамичен нагревател - какво е това?

                Силиконовитд ,,пръчки" и те са н вида, та трябва да знаеш и какви материали лепиш и защо си избрал този начин.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #9
                  От: Керамичен нагревател - какво е това?

                  Това, ако работи на прав ток с грец и кондензатор може да вдигне до към 30% .
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Керамичен нагревател - какво е това?

                    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                    Това, ако работи на прав ток с грец и кондензатор може да вдигне до към 30% .
                    Хм, напрежението е по-високо, съпротивлението е същото за дадена температура, значи токът ще се вдигне... Май си прав

                    Коментар


                    • #11
                      От: Керамичен нагревател - какво е това?

                      Да, ама параметрите на керамичния елемент надали ще се променят - просто по-бързо ще достига до температурата, при която ще се изключва.
                      Абе - това ми беше интересно повече от познавателна гледна точка, отколкото практически - в къщи имаме три такива пистолета - двата са със 7мм пръчки, с които щерката си лепи разни красотии, картинки и апликации, и понеже не ми се излизаше да търся такива, а третия пистолет е с 11мм пръчки, от които имам все още, и затова се задълбах толкова.
                      Тоя, 11 милиметровия, е Einhell, и си дойде с една кутия пръчки, та предполагам, че комплекта е предвиден за съвместна работа.
                      Друг елемент няма да поръчвам, ще купя нови пръчки, и всички ще са доволни.

                      Благодаря за съпорта.

                      Паджеровод, кажи, моля те, в тия нагревателни системи за улуци - те нали бяха някакви синджири, дето се пускат в улука, там как е осъществено токоподаването?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Керамичен нагревател - какво е това?

                        Аз ползвам такова нещо, ама не за улуци, а за водомера на село, че е е сложен моного плитко. 5 метра кабел го включвам директно в контакта като застудее е го гася в края на март. Работи на същия принцип като твоя поялник...но температурата е по-ниска, защото не е керамика, а някакъв полимер. Навързал съм го със свински опашки по тръбата и изолация отгоре.
                        http://www.elkab-bg.com/page.php?n=19362473
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X