Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MG и картечници изобщо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гледам си тъдява едни снимки и се сещам за нашта тема...



    Мамбо италиано имат на въоръжение от 912-та година сгъвайка Бианчи Милитъри Цикъл! Оборудвана според случая, тук конкретно със споменатия по-горе ФИАТ.

    Вече в бойно



    Естествено - и леката кавалерия


    И нека сега някой да ми каже /перифраза по Петела/, че италианците не са машинкаджии
    За бойно приложение и ефективност, ше трябва да чета допълнително.

    Коментар


    • Абе не знам за вас, ама аз оттука не виждам някои от снимките дето сме ги слагали напред в темата Няма начин, пак ще качвам ФИАТа..

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:fiat1.jpg Прегледи:0 Размер:83.3 КБ ID:6666455


      И Луис с перископ

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:luis.jpg
Прегледи:294
Размер:134.8 КБ
ID:6666458

      И още една снимка от натюр

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1vv.jpg
Прегледи:270
Размер:91.6 КБ
ID:6666459
      Последно редактирано от jordanov sv; 05-11-20, 20:24.

      Коментар


      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Проблема със стърчащата глава над оръжието на оператора на оръжието го има от как е изобретено . Не случайно и американците минаха на дистанционно управление на бойния модул на техните джипове .
        Последно редактирано от sek.1; 09-11-20, 17:18.

    • Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
      За бойно приложение и ефективност, ше трябва да чета допълнително.
      Последните военни успехи на италианската армия са от времето на римската империя Та много писмени источници за използване на италианско огнестрелно оръжие през последните войни няма От стари хора съм чувал само хубави работи за известната по нашите земи като италианка пушка Манлихер - Каркано .
      Последно редактирано от sek.1; 06-11-20, 05:08.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Историята на това оръжие в България е доста интересна . Поне по официална имформация сме получили от Мусолини като дарение 6 000 бройки някъде около 1930 година . После през 1944 по някаква програма от германците около 15 000 броя . Колко е взето от нашата армия като трофейно от Гърция и Сърбия това никой не може да каже точно . Поради екзотичния за България калибър 6.5 х 52 тези карабини отиват основно в полицията ; жандармерията и всякакви там горски и полски стражи . Като цяло за мащабите на тогавашната ни армия около 500 000 човека това е никакво количество оръжие та да му се усвоява у нас производството на боеприпаса . Тогава основен калибър на въоръжение в България е бил Манлихер 8 х 50 и в последствие 8 х 56 .

      • davc
        davc коментира
        Редактиране на коментар
        В Гърция и Югославия също е било трофейно (като в Югославия е бивало основно в Хърватия и до Сърбия практически не е стигнало). Мисълта ми е, че трофеи от трофеите на трофеите през трофеите... - си е едно никакво нищо.

      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        На моя колега баща му е служил в окупационния корпус в Гърция . Охранявали са някаква ЖП линия . На една ограда са били с италианците та човека казваше че за две години италианец да носи на рамо пушка не е видял. Само купони пиене ; жени и китари но за сметка на това за наше вино и ракия бартеросвали всичко та предполагам и така бая народ се е обзавел с такива карабини . По неволя пазели и тях защото нашите са си носели службата както трябва . Тая карабина доби слава най вече покрай официалната версия за убийството на Кенеди .

    • Някога темата започна от няколко характерни снимки.
      Я още една, в натюрел, така да се каже...

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18423-main.jpg
Прегледи:134
Размер:63.4 КБ
ID:6753905

      Мдаа, най-важно е устата да ти е отворена... Така ми казваха старите при определени ситуации Много по-често, разбира се, ми напомняха /и то невербално/ да си я затварям. А аз продължих традицията, признавам си.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X