Обява

Свий
Няма добавени обяви.

MG и картечници изобщо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Оръжията през обектива...

    Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
    Ми на мен кат прост кашик ей това не ми харесва на МГ-то. Докато с творбата на Михаил Тимофеич /вечна му слава/, с малката кутия отдолу и една лента на гърба, боецът може да си действа соло. Само акъл и мускули да има...
    А акъл от къде?
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #17
      От: Оръжията през обектива...

      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
      ... с малката кутия отдолу и...
      С малката кутия отстрани ...

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ssmg.jpg
Прегледи:1
Размер:58.5 КБ
ID:5806148

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GT_mg34-5.png
Прегледи:1
Размер:425.5 КБ
ID:5806149
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: Оръжията през обектива...

        Щатният състав на пехотното отделение на Вермахта е 10 човека.Командир/от старши ефрейтор до младши фелдфебел/-МР-40,картечар и помощник картечар-2 пистолета и 1 МГ и 7 пехотинеца с Маузер-98к.Щатно немското пехотно отделение е носело 1238 патрона за МГ-то а когато картечаря и помощникът му се опашат с ленти като матроси превземащи Зимният дворец-над 1500.За сравнение съветският картечен разчет на ДП-28 носи 2 Мосинки,1 ДП-28,47 диска за него с 282 патрона общо.

        Коментар


        • #19
          От: Оръжията през обектива...

          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
          А акъл от къде?
          Естествен отбор. При равна степен на късмет, тия с акъл остават малко по за дълго. Даже с акъл може да се компенсира железото и мускулите.

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          С малката кутия отстрани ...
          Виждал съм я и тая снимка. Още повече ме кара да си мисля, че при тая скорострелност на двете машини с тая дето е с малката кутия отдолу ще ми е по-рахат.

          П.п. Абе няма ли някой да е боравил и с двете /или трите още по-добре/ че да се включи и да каже как е!? Мен направо ме засърбяха ръцете, честно...

          Коментар


          • #20
            От: Оръжията през обектива...

            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
            П.п. Абе няма ли някой да е боравил и с двете /или трите още по-добре/ че да се включи и да каже как е!? Мен направо ме засърбяха ръцете, честно...
            MG от войната в добро състояние е колекционерска ценност за доста пари . Преди няколко години имаше една с големия станок в магазина в бившия младежки дом Лиляна Димитрова .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #21
              От: Оръжията през обектива...

              Зяпал съм клипче, как един американец си начеса крастата да гърми от МГ 42 съвсем легално. Май във Филипините. Още му завиждам.
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • #22
                От: Оръжията през обектива...

                Братята американци имат клипове със всичко
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #23
                  От: Оръжията през обектива...

                  Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                  Това за сериите и насищането си е така, ама ако първи и втори номер са карали преди това подофицерска школа и са наясно с тактическите прийоми. Или поне младсержантска в БНА Обаче щом си на война, едно такова оръжие рано или късно попада в ръцете на някой каун, дето не ги е учил науките и тогава всеки един фактор почва да тежи, май.
                  Поради версайските ограничения, Райхсвера (както и ранния Вермахт) са били съставени от изключително високо професионално подготвени войници и унтер офицери. От това което съм чел, всеки служещ в Райхсвера е бил професионално подготвен да изпълнява длъжност минимум една, а често и две нива над неговото. Т. е. всеки ефрейтор е имал подготовка на минимум КО, а по често на ЗКВ/КВ. По същество Райхсвера е бил един огромен офицерски корпус. Затова само за няколко месеца през 35-та Вермахта пораства 5 пъти, към 39-та - 30 пъти и почти 110 пъти към 43-та без това да се отрази силно отрицателно на боеспособността му. Та сигурно е имало и кауни, ама едва ли са им давали картечници в ръцете, освен в най крайната фаза на войната, когато са привиквали куцо, кьораво и сакато.
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Оръжията през обектива...

                    https://youtu.be/GfJkU4Sah8I

                    Този другар е бая известен

                    ПП

                    https://youtu.be/E-KgQ-OZJZ8
                    Последно редактирано от turtey; 07-01-19, 21:51.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Оръжията през обектива...

                      Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                      Винда го написа още на предишната страница-в пехотното отделение на Вермахта, основната работа се е вършела от картечаря.Останалите(тия с пушките) са му били "охрана" и хамали.
                      Ъхъ. Поради което #1 и 2 от картечарския разчет в качеството си на лично оръжие на теория са въоръжени само с гол в ръката муй, демек пистолет. Наяве предполагам е било малко по различно, но въпреки всичко показва идеята че останалите 7 от отделението са наистина хамали и бодигардове на картечарите.
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Оръжията през обектива...

                        Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                        За сравнение съветският картечен разчет на ДП-28 носи 2 Мосинки,1 ДП-28,47 диска за него с 282 патрона общо.
                        Каква е тази картечница ДП-28? Има "Дегтяров пехотна" ДП-27 с 49 патрона в диска.
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • #27
                          От: Оръжията през обектива...

                          Хаха, Чичо, ми то така става като се объркат източниците при гугленето... Пълен диск - 2 кила и 700 грама ДП е разработена 27 година, приета на въоръжение 28 година... 49 патрона в диска, да, ама сега прочетох, че имало и усилени дискове с 47 патрона... Тааа, двамата ако носят 6 диска усилени, ще излязат верни сметките на komuso

                          Винд, напълно вярно, това от пост 5386. Мога само да добавя и за подготовката, която са имали младежите преди армията. Спортисти всичките, плуване, гимнастика, тичане. Всички преминали подготовка за управление на мотоциклет и т.н. Военно-въздушни спортове и прочие. Самите руснаци в началото са ги харесвали и уважавали, после вече след зверствата е ясно.
                          Дядо е воювал срещу немци, винаги е говорил с уважение за тях, макар и да се били от Принц Евгений.
                          Само че моят коментар, който ти цитираш, е в отговор на уважавания колега Dagobar. Там дето твърди че МГ-то си оставало едно от най-добрите и успешни оръжия до наши дни. Добро-добро, ама да е на въоръжение в армия от прусаци...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Оръжията през обектива...

                            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                            Там дето твърди че МГ-то си оставало едно от най-добрите и успешни оръжия до наши дни. Добро-добро, ама да е на въоръжение в армия от прусаци...

                            Не съм чул някой армията на НВ да се е оплакал. Ние сме имали мг34, за мг42 не знам.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Оръжията през обектива...

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Не съм чул някой армията на НВ да се е оплакал. Ние сме имали мг34, за мг42 не знам.
                              Е ако сме набарали някое от фрицовете по бойните полета.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Оръжията през обектива...

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Не съм чул някой армията на НВ да се е оплакал. Ние сме имали мг34, за мг42 не знам.
                                Че ний сме били прусаците на Балканите, мигар не знаеш?
                                Ще те поправя. Армията не е била на В-то. Имало е полкове на НВ /един прадядо е служил осем години в такъв полк/, имало е военни училища на НВ, ама армията си е била просто Българска войска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X