Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

    Ъъъъ делта интеграле 3 торсена ????

    Коментар


    • #77
      От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

      Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
      Това с трите торсена?
      Кое е с три торсена??
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #78
        От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

        Моя грешка само задния е торсен.
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • #79
          От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

          С Чероки KJ 2005 2.8CRD, втори сезон, зимни гуми втори сезон, не съм го карал много, тъй като го взех за зимата. Миналата година при сняг около 20-30 см при изкачване на S-образен завой си вървеше без грижи накъдето го насоча, с включен Full Time на раздатката 242. Тая зима падна малко сняг около 2-5 см, изкачвам същия завоя и при нормално изкачване без много газ, отива да не може да завие, а да ме хвърля все напред. Отпуснах газта и така влезе в пътя, после пак подадох, пак отпуснах и така докато се кача. Миналатагодина това се качваше само с лека газ пак на Full Time. Къде е проблема?
          JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

          Коментар


          • #80
            От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

            Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
            Би ли разказал за тези вариянти ,че мисля да купувам едно ,и да съм подготвен.
            Мързи ме да пиша, ей тук го обясняват нагледно:
            https://www.youtube.com/watch?v=WBQlK89PyxQ
            Последно редактирано от evos; 12-01-19, 21:09.
            мисля, да зема а се замисля...

            Коментар


            • #81
              От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

              А ето тук, нагледно разликата между куатро и халдекс, т.е full time и TOD!

              https://www.youtube.com/watch?v=dgX4vJYx-4U
              мисля, да зема а се замисля...

              Коментар


              • #82
                От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                Първоначално публикуван от ARTU73 Преглед на мнение
                С Чероки KJ 2005 2.8CRD, втори сезон, зимни гуми втори сезон, не съм го карал много, тъй като го взех за зимата. Миналата година при сняг около 20-30 см при изкачване на S-образен завой си вървеше без грижи накъдето го насоча, с включен Full Time на раздатката 242. Тая зима падна малко сняг около 2-5 см, изкачвам същия завоя и при нормално изкачване без много газ, отива да не може да завие, а да ме хвърля все напред. Отпуснах газта и така влезе в пътя, после пак подадох, пак отпуснах и така докато се кача. Миналатагодина това се качваше само с лека газ пак на Full Time. Къде е проблема?
                Проблема е при спускане надолу , а не при изкачване, което си мисля че има огромна разлика.
                В този раздел на мисли има ли разлика между W163 и W164 при мерцедеса?
                Шефа ми има W 163 и ми говори че е full time , и след 80км/ч изключвал единият мост - НО ми се струва ,че ме хвърля по върбите!

                Коментар


                • #83
                  От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                  Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
                  Проблема е при спускане надолу , а не при изкачване, което си мисля че има огромна разлика.
                  В този раздел на мисли има ли разлика между W163 и W164 при мерцедеса?
                  Шефа ми има W 163 и ми говори че е full time , и след 80км/ч изключвал единият мост - НО ми се струва ,че ме хвърля по върбите!
                  Чиста физика, проблема е особено при спускане без особено значение от типа задвижване. При екстремно натискане на спирачката центъра на тежеста на автомобила се премества рязко върху предните колела и задницата олеква т.е. задните гуми започват да губят сцепление. В съчетание с хлъзгава настилка заради лоши метеорологични условия и висока скорост ... резултата е презавиване и изпадане в "черната дупка" .
                  От тук идва и фундаменталния въпрос: Какво е шофьора без сцепление ? Ами..... КРЪГЛА НУЛА !
                  Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                  Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                    Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                    ... центъра на тежеста на автомобила се премества рязко върху предните колела и задницата олеква...
                    ...и без да пускате спирачката, подавате газ! Коко, що не го довърши!
                    мисля, да зема а се замисля...

                    Коментар


                    • #85
                      От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                      Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
                      В този раздел на мисли има ли разлика между W163 и W164 при мерцедеса?
                      Шефа ми има W 163 и ми говори че е full time , и след 80км/ч изключвал единият мост - НО ми се струва ,че ме хвърля по върбите!
                      Не изключва мост, твоя шеф се е объркАл.

                      Разлика има, 163 е на рама, стандартно има бавни, и опционално заден блокаж. При 164 няма рама, и бавните са само с опционален оффроад пакет, който е поръчван сравнително рядко.
                      Мисля(ако помня добре), че и в първия баш в самото начало, раздатката е с 50:50 диференциал, после става 48:52, но това е несъществени подробност. По--съществено е, че като цяло 164 се смята за уж по-надежден.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #86
                        От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        Не изключва мост, твоя шеф се е объркАл.

                        Разлика има, 163 е на рама, стандартно има бавни, и опционално заден блокаж. При 164 няма рама, и бавните са само с опционален оффроад пакет, който е поръчван сравнително рядко.
                        Мисля(ако помня добре), че и в първия баш в самото начало, раздатката е с 50:50 диференциал, после става 48:52, но това е несъществени подробност. По--съществено е, че като цяло 164 се смята за уж по-надежден.
                        - Точно 164 има опция с два блокажа и мисля, че не е точно фултаим. 163 не беше ли с три отворени дифа?
                        8)

                        Коментар


                        • #87
                          От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                          Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                          - Точно 164 има опция с два блокажа и мисля, че не е точно фултаим. 163 не беше ли с три отворени дифа?
                          163 е с три отворени но с електронни помощници, плюс бавни. На бавни, централния се блокира.
                          164 си е фултайм, няма бавни и блокажи, освен във версията с оффроад пакет, където освен бавните(на тях се блокира централния), има блокаж и на задния диференциал. Тази версия има и други предимства, автоматика може да се включва на задна баз колата да е напълно спряла, но само на бавните. Също така има и ръчен режим на превключване на автомата, защити отдолу на колата, компас, и пет степени на настройка на опционалното въздушно окачване.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #88
                            От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                            Как работи 4х4 при w164? Малко ме съмнява, че е фултаим.
                            8)

                            Коментар


                            • #89
                              От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                              Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                              Как работи 4х4 при w164? Малко ме съмнява, че е фултаим.


                              Без оффроад пакет, раздатката е почти същата, но без блокажа и бавните. Т.е. само с диференциала.

                              ПП: И доколкото R-класата(W251) е на базата на W164, там е същата раздатка(Без бавни и блокаж).

                              ПП2: Има наистина доста клипове с разглобяване на тази раздатка(Без бавните и блокажа), основно заради смяна на веригата.
                              Ето само един примерен, където се вижда добре и диференциала(конусен).
                              Последно редактирано от cecoa1; 13-01-19, 17:03.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X