Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    И пак по темата:

    Jeep Grand Cherokee преди 2005 г. по-често НЕ е full-time, само някои модификации.
    В какъв смисъл по-често НЕ full time?
    Кои са тези модификации?

    Коментар


    • #47
      От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

      Истината е в чисто нова зимна гума.
      Ако е джипка трудно някой ще кара всяка зима с нови гуми купени преди месец -два,заради цената. С лека кола може.
      А наскоро разбрах че джип не ми е трябвал никога. Лека кола с халдекс /в случая/ и с чисто нова гума се мъчих да накарам колата да превърти за да разбера и аз че има сняг и лед отдолу. Покрай мен половината баир пълен с джипки на аварийни а аз си карам нагоре-надолу. На слизане внимавам повече само.
      Меко казано съм очарован. Силните наклони където джипа тежи и трудно излизаше, с тая кола са пълен майтап.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #48
        От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

        Grand Cherokee-то, дори и full time, се държи като кола със задно предаване.
        Мен ако питаш най-добре е Субаро или Ауди Куатро + добри зимни гуми е най-добрата комбинация според мен.

        И разбира се - хубави зимни гуми.
        РенеГАД
        VW Golf V Variant 1.9 TDI
        Honda HR-V 1.6i 4WD
        "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

        Коментар


        • #49
          От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

          Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
          Искам да си купя джип и да забравя за сегашната ми кола с която се метнах в канавката.
          Вече не ми се вкарват пари в нея , затова се оглеждам, чета и следя форума с цел да се ориентирам за модел и марка , които да го следя в сайтовете за продажби с цел да Ви стана и аз "колега".
          СУВка или ЖИПка?За канавката на дълго питам?
          Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
          Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
          Nissan Terano 2.4i дълго с газ
          0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

          Коментар


          • #50
            От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

            Сичката газ на предно в завой, би помогнало САМО, ако задницата е поднесла. И то пак зависи.
            Ванка, помогнала ти е ръчната, за да се свлече задницата напреко на пътя. Аз като съм с ръчна на предните, какво правя?
            И пак. Колегата по-горе го е казал. Предното е недозавиващо по дифолт, задното- презавиващо.
            Дори на сух път и добро сцепление е така.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #51
              От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

              Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
              В какъв смисъл по-често НЕ full time?
              Кои са тези модификации?
              Т.нар. "куадра-драйФ II" при WJ всъщност е TOD. Има обаче комплектации с раздатка NV242. Познават се по лоста. Ако е с три позиции 4х4 all-time - N - 4x4 Low е TOD и:
              Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
              Grand Cherokee-то, дори и full time, се държи като кола със задно предаване.
              Ако раздатката е с пет позиции 2H - 4x4 part-time - 4x4 full-time - N - 4Lo (или нещо подобно, за означенията не съм сигурен) е класически full-time с възможност за блокиране само на централния (междуосев) диференциал.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #52
                От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Т.нар. "куадра-драйФ II" при WJ всъщност е TOD. Има обаче комплектации с раздатка NV242. Познават се по лоста. Ако е с три позиции 4х4 all-time - N - 4x4 Low е TOD и:

                Ако раздатката е с пет позиции 2H - 4x4 part-time - 4x4 full-time - N - 4Lo (или нещо подобно, за означенията не съм сигурен) е класически full-time с възможност за блокиране само на централния (междуосев) диференциал.
                И в добавка обикновено има заден LSD, който допълнително може да ти увеличи запотяването.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #53
                  От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                  Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
                  бях намалил колата, явно че скоростта е била повече

                  П.С. Имам и друга кола, която е със задно предаване с ABS ,ESP и съм сигурен, че ако бях с нея, нямаше да залитна в канавката?
                  ABS и ESP помагат колелото да си нагоди скоростта така че да зацепи пътя, но за целта трябва да има с какво да зацепи. При гладка повърхност си като на ски. Утъпкан сняг си е лед, а зимни гуми с грайфер под 4мм се превръщат в летни.

                  С ТОД докато не се подхлъзнеш няма мощност към единия мост. Преизчислява ситуацията през около 20 милисекунди. При едни никакви 40км/ч това значи че след като се подхлъзнеш, изминаваш към 2.5м преди ТОД да се задейства, т.е. вече си напусна платното ако си в завой. Ако гумите и тогава не зацепят и има нужда от нова корекция - още 20мс и още 2.5м, и вече си 5м настрани по тангентата...


                  За зимата - Субару, винаги са били добри по тая част.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                    Да. ЛСД при слабо сцепление е доста весело.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                      Карам активно две коли, едната фултайм, другата с халдекс. За поведение в завой нямам особени наблюдения, и двете се държат станилно. За мен по-важни са електронните помощници. Колите са набор 2006 година, сами бият спирачка на определено колело, при нужда. Влизал съм в заснежен заледен завой с по-висока скорост, когато вече усещам, че съм се прецакал, колата бие спирачка на задно вътрешно колело и задницата занася точно колкото да хвана траекторията, зададена с волана. На Витоша съм палил спирачки, но при качване към Алеко, а не на спускане...
                      Карам коли фултайм с торсен от 15 години. За мен огромен скок в поведението е именно еволюциятата на стабилизиращите асистенти.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                        Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                        ABS и ESP помагат колелото да си нагоди скоростта така че да зацепи пътя, но за целта трябва да има с какво да зацепи. При гладка повърхност си като на ски. Утъпкан сняг си е лед, а зимни гуми с грайфер под 4мм се превръщат в летни.

                        С ТОД докато не се подхлъзнеш няма мощност към единия мост. Преизчислява ситуацията през около 20 милисекунди. При едни никакви 40км/ч това значи че след като се подхлъзнеш, изминаваш към 2.5м преди ТОД да се задейства, т.е. вече си напусна платното ако си в завой. Ако гумите и тогава не зацепят и има нужда от нова корекция - още 20мс и още 2.5м, и вече си 5м настрани по тангентата...


                        За зимата - Субару, винаги са били добри по тая част.
                        Нещо сметките не ми изглеждат верни. Ако опреснява през 20 мс, то при 40 км/ч разстоянието е 22 см, което според мен , никак не е зле.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                          Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
                          Нещо сметките не ми изглеждат верни. Ако опреснява през 20 мс, то при 40 км/ч разстоянието е 22 см, което според мен , никак не е зле.
                          И по логика е така иначе няма смисъл от всичките умове натьпкани в компютър,няма кой да се върти 30 метра та да се сети да ме извади от канавката

                          Иначе пак са прави за златното правило - каквото и да имаш то стъпва върху снега с гуми.

                          Преди 4 дни аз на задно,а около мен пързалки,кой не тръгва,кой не спира,кой вериги слага,че му трудно или по закон го задължават.Х5цатата тръгва леко ма не спира,аз на 5 пръста сняг тръгвам като на мокро и спирам пак така,неговите гуми някакви на 3 сезона с каквито излиза колата от дильра, моите обаче на 800 километра нови MS Дифендьр на Мишелин.

                          Четворката главно те вади и драска в ситуация та в тая по-добро от добри гуми няма,не толкова до предаването.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #58
                            От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                            За избягване на такъв инцидент не се знае каквото и да е задвижване дали би помогнало. Определено фуллтайм го усещам по-добре отколкото ТОД при заснежен път. Сега съм с ТОД , но стабилизиращите системи помагат и не усещам липси на сцепление, но с фуллтайм-а който карам често, определено ми е по-спокойно и уверено. За такъв път предпочитам фуллтайм без системи за стабилност.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                              Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                              Субару има 4-5 варианта на задвижване, не всички са конкурентни на куатро с торсен, дори бих казал, че само на STI версията е адекватна!
                              Би ли разказал за тези вариянти ,че мисля да купувам едно ,и да съм подготвен.
                              Калин Владов,09РСПБЗН

                              Коментар


                              • #60
                                От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                                Бихте ли споделили модели джип/СУВ на който постоянно задвижва и двата моста ?
                                Има ли такива модели , които са постоянно задвижват двата моста, НО след определена скорост се изключва предаването към единият от двата моста?
                                Днес четох за Jeep WH той е със задвижване заден мост 52% преден мост 48 %.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X