Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

    Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
    Най-доброто...само да не е куатро с халдекс на задния диф, а с централен торсен!
    Това е най-доброто за зима и/или динамично каране, а ако Торсена е повече от един е още по-добре.
    Това, обаче, не решава проблемите следствие на малоумно шофиране и/или липса на гуми.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #17
      От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

      Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
      Purkinie, това с канафката снощи, да не е над Банкя по пътя за манастира, чисто любопитство“ Минах видях кола в канавката, след това колега с едно Паджеро мисля те извади?
      Иначе по темата, нито една система за сигурност не може да предотврати подобни неща, ако шофьора не съобразява пътната ситуация, възможностите на колата и своите възможности и опит.
      Не съм бил аз.
      Моето преживяване беше в североизточна България.

      Коментар


      • #18
        От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

        Абе много хора си мислят че 4х4= залепен за пътя!
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • #19
          От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

          Много точно от твоя страна!

          Коментар


          • #20
            От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

            Завоят беше с наклон надолу, ако това има значение.

            Коментар


            • #21
              От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

              Искам да си купя джип и да забравя за сегашната ми кола с която се метнах в канавката.
              Вече не ми се вкарват пари в нея , затова се оглеждам, чета и следя форума с цел да се ориентирам за модел и марка , които да го следя в сайтовете за продажби с цел да Ви стана и аз "колега".

              Коментар


              • #22
                От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
                Иначе съм с 4 зимни гуми - вярно , че не са чисто нови а на 4-5 сезона......
                Е точно това е проблема,трябват ти нови гуми,а не джип.

                Иначе всичките видове задвижване 4х4 са обсъждани многократно тук/четене си трябва/.Каквото и да вземеш,без гуми пак ще се метнеш-вервай ми.

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                  Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
                  Завоят беше с наклон надолу, ако това има значение.
                  Е досега поне не разбра ли че има-според заглавието? Със сигурност се благодари че не си бил с джип,оборудван със стари гуми.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                    Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                    Абе много хора си мислят че 4х4= залепен за пътя!
                    Щото гледат WRC и разни "субита" и "куатрота". То затова ги правят 4х4 - система за сигурност НА ПЪТЯ. Ся, че има 1001 системи на "нечестный полный привод" както казват бЪртушките, означени на ламарините като AWD, 4x4 и т.н. е друг въпрос.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                      Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                      Фул-тайм истински-тоест с три дифа, и динамичен тракшън контрол, е най-добрият вариант за сняг и лед. Доброто старо Куатро, даже без електроника има превъзходно поведение при такива пътни условия.
                      Пълна подкрепа за твърдението и за допълване с качествени гуми и разумно професионално управление.
                      Проблемите възникват дори при наличие на едно несъответствие - скорост,пътна обстановка,водачески умения и "възможности на автомобила".

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                        За ашлашко зимно каране забравяш всичките TOD модели, еле па тия с основно предно предаване. Ауди Куатро или Субару според предпочитанията и бюджета. А ако наистина си си навил на пръста, че трябва да си купиш големо и черно 4Х4, тогава ... неам идея. Най-достъпното и запазено, евентуално ще е някое Г. Чероки, но и то не е за безакълно шофиране.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                          Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                          Фул-тайм истински-тоест с три дифа, и динамичен тракшън контрол, е най-добрият вариант за сняг и лед. Доброто старо Куатро, даже без електроника има превъзходно поведение при такива пътни условия.
                          Немаш ли глАва, и Куатро с помощници не помага. Лично аз, с еквивалента му в Пасат 5.5, оня ден изправих един завой. Но беше десен, никой не идваше отсреща, и имаше място, та не повредих нищо. Това щото и карах с не повече от 30км/ч... Ама киша и лед(хвърлят химия), завоя тесен и около 90 градусов, нормално на сухо се минава с под 40, щото некомфортно...
                          А аз си раздавам газ като на сухо преди това, колата си дърпа добре, с относително малко буксуване, занасяне, и присвЕткване на ESP-то... спира що годе с бръмчене на ABS-а... Гумите са на два сезона, чисто зимни, висок клас(Континентал). От 40 на четвърта, върнах трета на около 30 метра преди завоя, върнах газта и намали до около 30, но волана олекна щото много хлъзгаво...директно я видях, че няма да завие, има си ги такива моменти, понякога се държи все едно няма междуосев диференциал(евем ти и Торсена)... щракащиия ABS също не свърши много работа, но някъде успя да спре на широкия банкет в насрещното...
                          Куатрото много лъже, ама го знаят най-вече препатили, а повечето от тях няма да си признаят. А си го пише и в ръководството за ползване - дава малко измамно чувство на сигурност, щото при ускорение върви като 4х4, но при спиране не се различава от 4х2.(при завой, според зависи)

                          Уж не съм откачен дрифтаджия и ралиджия... ама я натискам умерено чат пат с опознавателна цел... Обаче ето, че пак ме изненада. А минавам от там поне по два пъти(отиване и връщане) на ден, последните близо три години(но пък рядко се задържа сняг в тоя район). Ако беше непознат път, със сигурност щях да мина по-бавно и внимателно.

                          И да не бъда разбран погрешно - предимства Куатрото има, но трябва да се ползват с акъл, и да се знае кога не трябва да му се предоверява човек.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                            Субару има 4-5 варианта на задвижване, не всички са конкурентни на куатро с торсен, дори бих казал, че само на STI версията е адекватна!
                            мисля, да зема а се замисля...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                              С Гранд Витара 3 (Фултайм), на асфалт, -8 градуса и снеговалеж пак изправих леко завоя. Включи се тракшъна и се оправих. Вярно че карах с 50 и съм с всесезонни гуми на 1 година. Мисълта ми е че, за шосейно каране новата хубава зимна гума е ключа, въпреки че ако не се внимава и с нея пак си в канавката. Разбира се с джип и чисто нови зимни гуми е най-добре но...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Избор на Full time или ТОД за предотвратяване от изхвърляне от завой?

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                Куатрото много лъже, ама го знаят най-вече препатили, а повечето от тях няма да си признаят.
                                Е аз си признавам - наистина дава чувство на залепване към пътя, но щом надвишиш сцеплението на гумите в завой, предницата недозавива и го изправяш. Имаш време само да пуснеш газта и да се прекръстиш с надеждата, че гумите ще захапят преди да излетиш в канавката. Това със 100/S4 от 1994 година!
                                Honda XL600LM, 1987
                                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X