Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

    Влади, радвам се че от толкова мислене и планиране вече виждаме финализирана организация с дневни разбивки и т.н. Това е много труд, който си положил, за да "смелиш" всичката достъпна информация.

    Пешеходния преход не е толкова лесен както изглежда от написаното. Вместо километри, напиши дневните профили (денивилация) и прогнозни часове за преминаване и нещата "лъсват". Определено не е подходящо за пишман туристи. Това всичкото при добро време.
    Всички пишат за жегата на билото, но искам да ви уверя, че драстично по-зле е студа

    За офроуд частта - също не съм съгласен, че е подходящо за неподготвени джипове. Минимум е предишен опит, при това добър, подготвен и технически изряден автомобил. Според мен лебедката при такъв тип пътуване е в геафа задължителни. Може за 15 дни да не я употребиш, но без нея може да има кофти ситуации

    Миналата година преминхаме Етап 1 и Етап 3 по твоето описание с почивка 1 седмица между тях с пдоготвени хора и джипове. Имаше от всичко - яко жега, яко дъжд (лебедки на корем в инак "уж" лесната източна стара планина), полеви ремонти и спане в нищото поради невъзможност за достигане на бивака, дълги разпивки край масата, но и дълги и мнооого прашни часове в движа. Удоволствието да се топнеш на плаж Иракли - безценно

    Може да си съпътствам за няколко дни в пешеходния етап
    И разбира се може да разчитата на логистична помощ, ако ми е по силите за частите в близост до мен.
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • #32
      От: Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

      следя

      Коментар


      • #33
        От: Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

        Здравейте,
        Имам желание да участвам, но не знам как ще съм с времето.
        Какъв е крайния срок за записване? Ще има ли предварителна сбирка на участниците?

        Коментар


        • #34
          От: Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

          Един непоискани съвет, ако ще гоните разписание си помисли за ограничение в бройката на участниците.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #35
            От: Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            2.75м с новите, по-малки гуми.
            Брей, даже и антената ще мине

            Коментар


            • #36
              От: Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

              Благодаря ти за информацията от първа ръка, Стоянчо. :-)

              Аз не подценявам маршрута, дори напротив, очаквам го като запомящо се събитие и ще съм горд да го завърша успешно . Имам готовността да го премина и с джипа и пешком, така че трудностите няма да ме разколебаят и ги очаквам. Реално още средата пролетта на 2018 обявих тази разходка за 2019-та и някои поискаха, да се напънем и да я проведем още миналата година и ако подценявах нещата щях да го направя. Искам да съм готов, както и хората с които тръгваме. Да сме готови както физически, така и психически, технически, дори като материално обезпечение.

              Подготовка ще си е нужна, особено за нас, които имаме за цел да преминем и 3-те етапа.
              Спрял съм вече моите офроуд "излети" с джипа и реално още от сега работя с подготовката върху себе си и върху джипа и с мисълта за юли месец.

              За пешеходния етап, за който е от София (пък и да не е), може март месец да започне подготовка заедно с мен.
              Ако сте ходили и преди пешком по планините и няма да ви е за първи път, за 3 месеца ще влезнете във форма, стига да имате желание. Ще обявявам покани за пешеходен туризъм с постепенно натоварване, за да сме сигурни, че юли месец ще можем да извървим за 8 дни 130 планински километра.

              За тези, които искат да се включат само в офроуд етапите, аз лично нямам нищо против. Бихте ни помогнали при определени обстоятелства, ако имаме проблеми, но в случай, че някой има проблем и не успеем да се оправим за няколко часа, групата с нагласа да премине целият маршрут трябва да продължи напред, за да сме в графика.

              Офроуда ще заобикаля трудните места и ще гони хубавите и панорамни пътища с добри гледки. Аз лично затова тръгвам. Целта ми е нос Емине, а не всяка кална локва и всеки стръмен склон, който ще ми донесе адреналин. Джиповете трябва да останат здрави и надеждни, нашата психика също. Досега никога не съм участвал в разходка по-дълга от 3 дни, така че на фона на тях 16 дни са си психологическа неизвестна.

              За самите джипове, колкото по-подготвен, толкова по-добре. Това е ясно. Не мога да поставя летва на ниво за подготвеност на машините, за съжаление. Разчитам на това, че познавам някои от пътищата и релефа и може и да се смени маршрута (при нужда) в джижение, ако има налагащи това обстоятелства. Не е желателно да има стокови джипове, защото така на шега сме тръгвали с такива и сме закъсвали в нищото, часове наред без никой да очаква това. Освен това ще е проблем за тези, които гонят график, както Петьо (turtey) спомена.
              Принципно при идеални условия поне първи етап е възможен и за стоков джип, но никой не може да гарантира идеални условия.
              Последно редактирано от verter; 15-01-19, 11:13.
              Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
              0888/00-55-37

              Коментар


              • #37
                От: Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

                Влади, я ми звънни моля, че съм ти затрил телефона. толкова много неща искам да кажа и напиша, че по лесно да ги изговорим.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #38
                  От: Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

                  Здравейте на всички, които четат темата.

                  Ако имате възможност, нека направим в неделя (20.01) една разходка около Панчарево или кафе, където ще е удобно.

                  Не виждам нито страшни участъци, нито непреодилими. Важното е да изкараме добре и да се подкрепяме в трудните моменти без паника.
                  ;-)
                  Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                  нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                  Коментар


                  • #39
                    От: Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

                    Забравете за хижа Планински извори. Тя е руина.

                    http://www.bulgarian-mountains.com/H...laninskiIzvori

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:picture.jpg
Прегледи:1
Размер:40.4 КБ
ID:5806642

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:picture_one.jpg
Прегледи:1
Размер:44.9 КБ
ID:5806643

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:download.jpeg
Прегледи:1
Размер:5.2 КБ
ID:5806644

                    В този район се слиза за спане до хижа Момина поляна. Отклонението не е голямо.
                    От там през връх Тетевенска баба има два маршрута.
                    Първия слиза от върха и подсича Старопланинското конче,един куп безименни върхове и връх Вежен и се стига до хижа Вежен. След това през връх Вежен и подсичане на Юмрука и сте на хижа Ехо.
                    Втория след Тетевенска Баба отново се качва на билото и преминава през споменатите върхове,кончето и огромното било на връх Вежен. След това през Юмрука до хижа Ехо. Минавал съм го за един ден. 27 километра са. Няма екстремни участъци,но си е доста ходене.
                    Ако хижа Ехо е препълнена(не рядък случай)трябва да се продължи към хижа Козя стена.
                    Всичко това е за сериозни туристи с добра екипировка -обувки,ветровки,полари,джипиеси,челници,дъждобрани.
                    За етапа от връх Амбарица до заслон Ботев може да се каже,че има и по-трудни участъци. Улея по който с катерене се стига до Голямия Купен например. Там не трябват алпинистки умения и екипировка,но не е за неподготвени хора.
                    Последно редактирано от Валери Недялков; 17-01-19, 08:20.
                    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

                      Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                      В този район се слиза за спане до хижа Момина поляна. Отклонението не е голямо.
                      От там през връх Тетевенска баба има два маршрута.
                      Първия слиза от върха и подсича Старопланинското конче,един куп безименни върхове и връх Вежен и се стига до хижа Вежен. След това през връх Вежен и подсичане на Юмрука и сте на хижа Ехо.
                      Често съм ходил в района (Рибарица и х.Вежен и от към Розино към вр. Вежен). Не си е малко бъхтенето в тази част - особено слизането до хижите. Там трябва да се внимава и за времето, че много рязко се променя - помня как качвахме по лятната маркировка (по метално въже) към вр. Вежен и както беше слънчево, започна да ни пере шуграшица. С колело пътеката от Вежен към Рибарица си е голям кеф!

                      Към х.Вежен са отворили пътя за МПС-та, като са оставили места къде може да се остави МПС-то, т.е. черния път до хижата нищо, че е в Национален Парк, може да се използва - проверено миналия декември с Хайлукса. Казвам го във връзка, че може да се подсигури някаква поддръжка на пешеходците.
                      Тел / Viber: +359 889 396 793

                      Коментар


                      • #41
                        От: Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

                        АТВ-та за третия етап приемат ли се ?
                        YAMAHA RAPTOR 700R

                        Коментар


                        • #42
                          От: Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

                          Привет, изготвих бърз списък на потвърдилите до момента желание за участие и в 3-те етапа.
                          Като цяло се търсят желаещи участници с джипове, които могат да предложат място за пасажери за 1-ви и 3-ти офроуд етапи.
                          Разбира се, разходите за гориво ще се поделят.

                          Ето временен списък:

                          Участници с джип:

                          -Аз + джип + 3ма пасажери.

                          -Boyan Rachev + джип + 2-ма пасажери.
                          Предлага 1 място

                          -dancoo + джип + 1 пасажер
                          Предлага 2 места



                          Търсещи транспорт:

                          -Kristian Ivanchеvski + 1
                          Търсят транспорт

                          -Alexsandra Mukareva + 3-ма
                          Търсят транспорт

                          -Boris Subotinov
                          Търси транспорт

                          -An Dji
                          Търси транспорт

                          -Yuliana Georgieva
                          Търси транспорт
                          Последно редактирано от verter; 29-01-19, 11:55.
                          Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                          0888/00-55-37

                          Коментар


                          • #43
                            От: Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

                            Относно минаването през делфинариума от проход Кашана единият вариант е да нощувате на х.Момина поляна, като се отбиете от вр.Картала и на другия ден по синята марка излезете в района на изоставената х Планински извори. Предпочитания от мен вариант е да продължите и след х.Планински извори да де отклоните по зелената маркировка до х.Бенковски през изоставеният Дом на овчаря. На другия ден по ръба изкачвате вр.Братаница и от там поемате по Старопланинското конче.
                            По удобно е линка да се разгледа на компютър.
                            https://www.kade.si/#map=15/2698305.61/5278383.19/0
                            Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                            Коментар


                            • #44
                              От: Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

                              Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                              ...
                              Благодаря
                              Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                              0888/00-55-37

                              Коментар


                              • #45
                                От: Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

                                Колкото до хижите и какво да очаквате от тях ето тук съм описал за всяка от тях по нещо като ъпдейтът е от миналата 2018 година.......Има и линк с актуалните телефонни номера. https://www.facebook.com/groups/1824...1134769667479/ .........За частта с ПЕШЕХОДНОТО минаване има нужда от корекции планът...Някои дни ще пристигате в следващата хижа за отрицателно време, други дни ще слизате и губите прекалено много денивелация като ходенето в хижа Рай от Ботев и после нагоре към Тъжа, то и пешеходния маршрут не минава оттам, а и райското пръскало юли -август никакво го няма откъм вода. Трябва ви по-равномерно разпределение на километрите и спокойно ще спестите един ден...Също така няма връх Триглав(поне не в България), вероятно ще качите пътьом Голям Кадемлия макар че и това е малко излишно, защот не е по маршрута ....Основното с което мога да ви помогна е ГПС координатите на водите които ъпдейтнах миналата 2018г. Може да ги качите в гпс-а си или в телефоните. http://zcezbpm.blogspot.com/2015_07_01_archive.html И аз предпочитам хижа Бенковски, но до нея разстоянието става към 27 км и 1200 положителна денивелация, което е ок, но все пак да се знае. Да се спестят километри ако ви се стори много тези 27км може вместо на Кашана да се спи на Свищиплаз или Паскал, макар че има и слизане и губене на денивелация...Между другото така както е в планът ти Кашана-Паскал -Планински извори дори да работеше Планински не е ок защото през Паскал път нямате ако ще спите на Бенковски или Момина поляна...Паскал единствено ако искате да спестите километри ако следващия ден преходът ще е по-дълъг и да отметнете част от него. Аз съм спал на Паскал, но единствено защото исках да стигна същия ден до Орлово гнездо, а от Кашана едва ли щях да успея навреме за вечерята...........Ще взема, ама не тази седмица че ще съм по маршрута и няма да имам време да ти направя един пешеходен план с километрите и денивелациите, само не разбрах, на Кашана ви оставят сутринта колите и тръгвате пеша или спите на хижа Кашана?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X